Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z baterią lub ładowarką


Recommended Posts

kupiłem ostatnio ładowarkę Ładowarka LiPo/LiFe/NiMH 20W/2A [iPower] , baterię LiPo i alarm zabezpieczający co pokazuje napięcie. Sprawdziłem nim napięcie w baterii i pokazało 3,84V poszukałem trochę w internecie i dowiedziałem się że odpowiednie napięcie do używania LiPo to 4,2V więc postanowiłem ją naładować bo jutro gramy więc podłączyłem LiPo do ładowarki i wszystko zrobiłem tak jak w instrukcji i pokazało że bateria jest naładowana a jak podłączyłem do repliki żeby sprawdzić to brzęczyk zabrzęczał. czy może mi to ktoś wyjaśnić?

Link to post
Share on other sites

Może cela padnięta i ma małą pojemnośc? Ładowarka zaczyna ładować, napięcie szybuje do 4.2V i ładowarka sygnalizuje koniec. Odłączasz, obciążasz ją repliką, napięcie gwałtownie spada, włącza się LiPo alarm. Może też być problem w samej ładowarce, to raczej nie jest produkt najwyższej klasy. Masz możliwość sprawdzenia na innej?

Link to post
Share on other sites

Moja emka nie ma brzęczyka, tylko czerwoną diodkę. Czerwona diodka zapala się zawsze przy pierwszym strzale w serii (widocznie wtedy slinik pobiera najwięcej mocy), a mam mosfet i kable niskooporowe. Baterii (Redox 7,4) uzywam tak już od pół roku i nie puchnie, rozładowuje się równomiernie. Widziałem posty bardziej doświadczonych ode mnie graczy, którzy z tego powodu odradzali alarmy z brzęczykiem. Wniosek z tego taki, że chwilowy spadek napięcia przy strzale jest normalnym zjawiskiem. Może właśnie taka sytuacja u Ciebie zachodzi?

 

PS Jeśli dam radę, to wieczorem sprawdzę czy takie samo zjawisko zachodzi na innej replice i dużo starszej batce, która też trzyma się dobrze.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...