Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Projekt Wrzesień 39` - dyskusja ogólna


Recommended Posts

Pytanie, czy ten teren jest "rozbrojony". :icon_biggrin:

 

Nie sądzę, żeby był z tym problem. Umocnienia te zostały przez WP opuszczone bez walk:

"(...) Dalej na południe, w pasie 28 DP gen. Bończy Uzdowskiego było tylko 5 schronów. Wszystkie znajdowały się w okolicy miejscowości Zamość i Grabno. Odcinka tego bronił 36pp ppłk-a Ziemskiego. Na odcinku tym nie było bezpośredniego nacisku ze strony wroga, poza nękającym ogniem artylerii i działaniami lotnictwa. Dywizja odeszła na rozkaz w nocy z 5 na 6 września." - cyt. ze strony poświęconej polskim umocnieniom z 1939 r.

Jednak same schrony nie nadają się do wykorzystania. Miejscowe chłopstwo urządziło sobie w nich składy eternitu czy innego śmiecia, więc jeśli ktoś już miał wizję, że sobie postrzela ze środka to niestety, ale nie da rady.

Link to post
Share on other sites

Świetny temat a jak 39 to pewnie bym się pokusił o 28pSK

Sieradz Pięknie, moje rodzinne strony, pamiętam że w 2009 roku złomiarze zniszczyli Pomnik Wrześniowy nad Wartą jakiś czas później w tym miejscu stanoł obelisk którego mam nadzieję już nikt nie ruszy :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Moje 127 cm obwodu w "klatce" też nie wejdzie, zresztą ja mogę być tylko po drugiej "jedynie słusznej" :icon_wink: stronie...

Na szczęście wśród Niemców były grubasy... schudli dopiero po Stalingradzie :icon_wink:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Niemiaszki przecież zarówno w 39 jak i 45 mieli u nas sporo marine schutzów :)

 

Owszem- cena sugeruje pozostałości magazynowe w rozmiarach najmniej 'typowych' bo te oczywista schodzą na pniu, ale cena umożliwia wręcz kupienie 3 sztuk i danie krawcowej żeby zmontowała jedną fest dużą (podobnie zamontowałem kilka niemieckich mundurów z tanich szwajcarów sukiennych w podobnej cenie)

 

Najfajniejsze w stylizacji marynarskiej jest to że (jako że to STYLIZACJA oczywiście) wystarczy pozmieniać insygnia i dodatki i bluza ze spodniami może posłużyć za polskiego marynarza w obronie wybrzeża, bataliony morskie Kriegsmarine (poleca się oddziały Gotenhafen 1 i 2 ;) ) lub ruskich spod np. Sewastopola. Dlatego jak tylko się nadarzyło to sobie cuś takiego skompletowałem- 2015 w rocznicę napisałem grę do nas 'wyzwolenie trójmiasta' (jeden etap na Leganie na oryginalnych pozycjach z tych walk, a drugi bardziej....aaale to tajemnica :P ) No,ale dość OT.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Z mojej strony mogę zapewnić pomoc w organizacji takiej imprezy (około 10 osób a może i więcej, system łączności itd). Możemy przyjechać dzień wcześniej. Jeżeli muzeum wyraziło by zgodę można by ogłosić wydarzenie nie tylko w Polsce.. Pomysł przeprowadzenia wydarzenia na terenie Westerplatte jest świetny, mało, jest niesamowity!

Link to post
Share on other sites

Spokojnie Panowie. Jak już zaznaczyłem to tylko pomysł. Są pewne szanse na jego realizację, ale nie koniecznie się uda załatwić dostęp do tego terenu. W grę wchodzi tylko okolica byłych magazynów amunicyjnych, są tam zachowane resztki transzei i wały zabezpieczające. Po drugie problem z zabezpieczeniem ewentualnej gawiedzi przed kulkami itp. Czyli na razie daleko idące mrzonki. Ale jak już wspomniałem spróbuje temat trochę rozpoznać.

Link to post
Share on other sites

Po drugie problem z zabezpieczeniem ewentualnej gawiedzi przed kulkami itp

Dwa sposoby mi przychodzą do głowy.

1. Gawiedź zbiera się na jakimś placu przed telebimem na który transmitowany jest obraz z kamer. Potrzeba "tylko" ekranu, kamer, całego osprzętu z tym związanego i osoby, która będzie wybierała z której kamery ma być w danym momencie puszczany obraz na ekran.

2. Rozgrywka ASG jest nagrywana, a klip z rozgrywki jest klipem promocyjnym np. rekonstrukcji bitwy (takiej "klasycznej" - bez kulek).

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

pomysły z transmisją ciekawe,ale niestety nieprzystające nijak do realiów pola 'walki' ash, prędzej do rekonstrukcji

 

Lukas- jak organizacja kolego to bardzo chętnie te 10 osób ale nie dzień a tydzień wcześniej poprosimy, w przeddzień już jest zazwyczaj 90% ogarnięte :icon_wink:

 

poza tym chłopy pamiętajcie że to teren wielkiego narodowego MAUZOLEUM- my chcemy uczcić obrońców grą, ale opory władz przed zorganizowaniem czegoś co nie jest bieganiem w mundurach do kamery mogą być spore więc jak trafnie określił Orzełek- nie podpalajmy się na próżno

Edited by Gor
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lekki update w kwestii zakupu munduru wz. 36.

 

Namiary do aukcji allegro bardzo dobrej kopii munduru lnianego produkcji P. Agnieszki agulajda1 tel. 605-890-458. Podaję bo nie zawsze coś wystawia.

 

http://allegro.pl/mu...3929523208.html

 

Czekałem na mundur ok 5 tygodni, ale moim zdaniem rewelacja, znajomi rekonstruktorzy są zadowoleni z jej wyrobów. Mundur jest szyty z materiału zamawianego specjalnie pod mundury letnie wz. 36 wg wskazówek rekonstruktorów (bardzo długo materiały używane przez producentów tych mundurów były nieodpowiednie lub złej jakości). Polecam także komplet koszula + kalesony pod spód munduru za 99 pln.

 

http://allegro.pl/ko...3929109397.html

 

Mundur sukienny wz. 36 też można zamówić w tej samej cenie 700 pln.

Edited by historian1970
Link to post
Share on other sites

U krawcowej o której piszesz powyżej zamawialiśmy koszule Wehrmachtu i spodnie m37 - steingrau. Polecamy jej produkty! Spodnie mają dobry krój,naprawdę grube! sukno jest w bardzo dobrym kolorze i dobrej fakturze. Cena spodni: 200 zł, za koszule płaciliśmy 70 zł z tego co pamiętam. Polecamy Panią Agulajdę.

Link to post
Share on other sites

To jest moja propozycja na grę ASH Bitwa pod Płockiem

 

Tak było

http://fjakfoto.pl/index.php?PHPSESSID=rjg91odsva1fa0lhp72juc4pr3&topic=387.0

 

 

A tak się można wystylizować za 36 złotych

http://allegro.pl/ubior-cwiczebny-marynarski-175-86-nowka-i3919706539.html

 

trzeba tylko doszyć otoki na kołnierzu i dokupić czapkę plus jakiś pas i ładownice do mausera albo mosina

 

 

tutaj gratka dla niskiej osoby

http://allegro.pl/mundur-kbw-165-88-nowka-i3919671941.html?source=mlt

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...