Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Szukałem na forum i się nie doszukałem tematu odnośnie tej repliki więc tworzę odrębny aby uzyskać trochę więcej informacji na jej temat.

Mianowicie Mk23 UMAREX / KWA

http://gunfire.pl/product-pol-1152199478-Replika-pistoletu-H-K-MK23.html

Jakie zalety / wady ?

Może jakieś porady odnośnie użytkowania ?

W jednym zdaniu : " Wszystko co może się przydać przy zakupie i późniejszej eksploatacji "

Odgrzebuję z informacją - Jeśli potrzebna jest Wam przejściówka tej "uniwersalnej" szyny na RIS, polecam DTD.

Prawdopodobnie nie ma jej jeszcze w ofercie, ale zamarzyła mi się kopia Rhynotek, po krótkiej rozmowie i 20 GBP wysłanych przez pejpala, wydrukowana kopia szyny tak się prezentuje na Socomie.

20161013_130040.jpg

Co do minusów/plusów repliki:

Pomijam rzeczy typowe dla tego modelu jak gabaryty.

-Magazynki trzymające się na pinach, ciężko to uszczelnić czasami

-Plastikowa lufa zewnętrzna, gwint nie wygląda na zbyt solidny

-Tak samo gwint śruby w którą wkręca się adapter szyny/LAM

-+350FPS na 0.20g

-Drogie, rzadkie, magazynki również

-Ciężko o kaburę i części

-Gdy wytrze się ząb w magazynku, lubią wypadać

-Ustawianie hopa jak w innych NS7 KWA, trzeba z kluczem

+System NS7, naprawdę fajnie się rozkłada

+Działający zwalniak kurka

+Wykończenie, gdyby nie te nieszczęsne plastikowe lufy zewnętrzne, byłoby solidne 10/10

+Miło kopie

+Oznaczenia, nie licząc chamskich białych napisów :icon_biggrin:

+Są dostępne części Ra-Tech

Ogólne porady: Czy ja wiem.. lepiej jest przeładowywać odciągając zamek do końca, aby przebył całą drogę, po włożeniu nowego magazynka - lubi się zatrzymać kilka milimetrów wcześniej i pierwszy strzał jest słaby.

Edited by Mixon

W dniu 13.10.2016 o 16:45, Mixon napisał:

Ogólne porady: Czy ja wiem.. lepiej jest przeładowywać odciągając zamek do końca, aby przebył całą drogę, po włożeniu nowego magazynka - lubi się zatrzymać kilka milimetrów wcześniej i pierwszy strzał jest słaby.

Witam, chciałem odkopać temat a mianowicie problem który wymienił @Mixon. Ostatnio kupiłem właśnie MK23 od KWA i mam taki przypadek który właśnie opisałeś. Nasmarowałem replikę tak dobrze jak umiem i problem dalej się pojawia. Istnieje jakaś możliwość żeby usunąć ten "newralgiczny punkt" żeby zamek działał płynnie i poprawnie?

Hej, z tego co wiem wymiana sprężyn(y) odpowiedzialnej za powrót zamka (tych na prowadnicy pod lufą) powinny zniwelować problem. Kosztem większej gazożerności i ogólnie większym prawdopodobieństwem, że replika nie będzie miała się siły przeładować, zapewne.

Przy okazji, chce się ktoś zamienić na FNX'a Marui jak wyjdzie? Dorzucę magi i w ogóle :p

Edited by Mixon

Ehh, więc też lipton. A wiesz coś może na temat metalowej lufy zewnętrznej od RA-Techa właśnie do MK23? Plusy i minusy?

Dzięki za odpowiedź wgl!

EDIT:

Jeszcze jedno, planuję downgrade bo niestety FPSy siegają mi w granicach 360-370 na 0.2g. Chciałem to zrobić poprzez zmianę parametrów lufy (na zamówienie kupić nową) tak żeby mieć te syntetyczne 350 FPS. Pytanie moje kolejne co zmienić najbardziej w tejże lufie: jaka długość, średnica wewnętrzna, portowanie lufy może? Chciałbym żeby celność pozostała przy jak najmniejszej zmianie długości lufy.

Wszelkim specom Bóg zapłać za odpowiedzi :

13 godzin temu, DreyTG napisał:

Ehh, więc też lipton. A wiesz coś może na temat metalowej lufy zewnętrznej od RA-Techa właśnie do MK23? Plusy i minusy?

Dzięki za odpowiedź wgl!

Jest trudno dostępna i słyszałem ploteczki, że możesz być zmuszony zmienić zamek na Ra-Techowy po jakimś czasie użytkowania. Plusem na pewno jest to, że nie musisz się martwić o gwint jak będziesz używał tłumika/tracera. Sam chciałem się w nią zaopatrzyć jakiś czas temu, ale ni mo na ehobbyasia, a pierścień służący za ochronę gwintu niemal mi wystarcza :p

Co do drugiego posta, rozważ opcję zmiany dyszy na słabszą. Jeśli jednak wolisz wymienić lufę... krótsza pewnie da najbardziej wymierne wyniki. Ewentualnie możesz zrobić jak ja i kupić smycz Mancrafta i/lub używać innego gaziaka bo nie jest przerośnięty i/lub uwiązany na smyczy :p

Edited by Mixon

Pewnie gdzieś się da wyhaczyć, tłumika nie mam zamiaru instalować bo to i tak jest kawał kloca więc taka waga mi wystarczy.

Co do lufy to według moich śmiesznych obliczeń żeby mieć 350FPS musiałbym mieć lufę krótszą o 0,7cm. Musze tylko jeszcze pomyśleć nad średnicą

A może po prostu użyć słabszego gazu, bez grzebania w replice możesz obniżyć FPS do poziomu 300. Pojawia się pytanie czy taki HFC134A uciągnie metalowy zamek i zablokuje go po ostatniej kulce z tyłu.

No właśnie słabszy gaz... niezbyt. Tym razem rozebrałem pistolet na części pierwsze i lepiej przesmarowałem (spokojnie, nie utopiłem go w tym smarze jakby ktoś miał wątpliwości). Nie widzę teraz żadnych problemów z zamkiem, powiedziałbym że chodzi tak "na styk", więc raczej nie chcę  robić downgradu tych części które odpowiadają za ruch zamka bo podejrzewam że znowu będzie to samo. Pozostaje albo ta dysza o której wspomniał kolega wyżej albo zmiana parametrów lufy wewnętrznej.