Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konwersja RIS Madbull Daniel Defense a G&P/Magpul.


Recommended Posts

Witajcie.

Mam problem natury technicznej. Posiadam M4 MOE Carbine (Dark Earth)G&P / Magpul, replikę zakupioną w asgshopie. Przymierzam się do zamontowania konwersji RIS. Wstępnie znalazłem parę pozycji od Madbula z serii Daniel Defense. Na chwilę obecną bez zbędnej dyskusji mogę zamontować Daniel Defense Omega 7" lub 9" (nie mylić z Omega X). Jednak nie dają mi spokoju informację pojawiające się w sieci, że korpusy od G&P sprawiają często problemy z szynami free float Daniel Defense Lite Rail, Omega X, MK18 itp. Dokładniej chodzi o inny skok gwintu przy upper reciever, często potrzebna jest niegdyś dostępna specjalna nakrętka do mocowania lufy zewnętrznej, a z innej strony kit modyfikujący od Madbull'a do niekompatybilnych gwintów. Pytanie kieruję do szerszego grona jakim jest portal WMASG. Ani Madbull na swoim profilu facebook ani wgcshop ani paru znajomych nie potrafiło mi konkretnie odpowiedzieć na pytanie, jak to dzisiaj wygląda z szynami Daniel Defense i body G&P. Mogę kupić jakiekolwiek szyny i nie martwić się o to, że dostanę zestaw niekompatybilny z moją repiką? Prosiłbym o sprecyzowanie też czy Madbull załącza do szyn kompatybilne nakrętki.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Mike

Link to post
Share on other sites

Szyny typu Omega są instalowane do pierścienia delta (nie ma potrzeby jego zdjęcia i zastąpienia pierścieniem ustalającym)-miałem założone chińskie kopie Omeg i podeszły bez gadania do delty G&P. Jeśli chcesz założyć Madbullowskie DD MK18 to albo musisz przegwintować komorę nabojową (Madbull ma stosowne narzędzie do tego-swego czasu widziałem to na RSOV, względnie popytaj w okolicy tokarza/ślusarza/frezera czy nie ma przypadkiem grzebieni do gwintów i gwintownicy żeby to załatwić) albo kupić kopie MK18 produkcji G&P (szyny te nazywają się Defender).

Link to post
Share on other sites

Po blisko dwóch tygodniach Madbull odpisał na moje pytanie, poniżej obie wiadomości:

 

JA:

"Hi there I just want to ask a question that wont let me sleep. I already own this AEG: http://www.gp-web.com/en/productspop.php?pid=2656. For this M4 from G&P I want to upgrade to free float rail system like Daniel Defense: http://madbull.com/catalog/index.php?main_page=product_info&products_id=391. The question is will that rail fit without problem to my G&P upper reciever? I've searched tons of forums and watched many videos, and found two solutions. First is Delta Ring Modification kit but I don't want to brake my thread and still wondering that already owned Delta Ring will be compatible with upper reciever after that operation. Second is special nut produced by Madbull for G&P and some other manufacturers, but its out of stock everywhere. I'm so confused so I need a clear answer. Best Regards!"

 

Madbull:

"Hi,

You will need a "G&P" barrel nut adapter for Daniel Defense rail. Currently, we are develop this part and it should be available in 1-2 months"

 

Czekam za dalszymi informacjami od Was. Ale jedno mnie teraz zastanawia. Moja replika nie posiada body od G&P tylko od Magpula, być może Madbull nie zauważył tej różnicy i przesłał mi standardową odpowiedź na często zadawane pytanie od użytkowników replik G&P. Po woli gubię się w tym wszystkim.

Link to post
Share on other sites

Twój korpus wyprodukowało G&P ze swoim, dość nietypowym, skokiem gwintu na komorze nabojowej, to że tam są oznaczenia Magpula NICZEGO nie zmienia w kwestii skoku gwintu-G&P trzepie te korpusy z prawie każdymi oznaczeniami jakie się nawiną (vltor mur moja miłość :icon_biggrin:), albo co im się wyśni (zombie killery i insze). Obsługa klienta Madbulla udzieliła Ci prawidłowej odpowiedzi-przegwintowujesz korpus, czekasz aż wyprodukują i roześlą do sklepów nowy pierścień dociskający, albo kupujesz szyny od G&P.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Madbull ma nakrętkę lufy do szyn MK18 pasującą do gwintu na body G&P. Trzeba poszukać po sklepach. Można jeszcze zabrać po pachę body, oryginalną nakrętkę od szyn MK18 i udać się do tokarza żeby zrobił identyczną nakrętkę ale z gwintem pasującym do body.

Link to post
Share on other sites

Gdyby te nakrętki były dostępne, rozważyłbym zakup. Przeryłem chyba każdy popularniejszy sklep asg w sieci i zawsze potykałem się na wpisy "Out of Stock" albo "Discontinued". Sama nakrętka waha się cenowo od 20$ do 30$ + wysyłka. Kiepsko to widzę patrząc na bardziej optymalną opcję jaką jest wizyta w zakładzie gdzie mają tokarki lub obrabiarki CNC. Wybór jednak trafił na szyny Madbull Daniel Defense Omega, z racji wykorzystania pierścienia Delta i mojej niechęci do kombinowania (życiowe doświadczenie). Dzięki chłopaki za rozwiązanie sprawy.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

A czy ktoś korzystał z tej części madbulla? Załatwia to sprawę?

 

http://www.redwolfairsoft.com/redwolf/airsoft/ProductDetail?prodID=23365

 

There are many different dimensions of metal bodies. Our tool can help you to resize the threads to the right dimension and fit to the regular delta ring. (M31.8X1.5)

Especially useful to fit Madbull and other parts on G&P upper receivers.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam czy wyjaśniło sie może coś?

Ja posiadam m4 G&P z lufa cqb licząc od początku body mam 310 mm do końca z tłumikiem płomienia, chciałem ostatnio założyć tam konwersje magpla to widze że sa np ACM czy CORE, ale czy juz ktoś może ten pierścień znalazł w Polsce? Gdzie można kupić?

Pozdrawiam i dzięki z odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...