Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaki wybrać pistolet wybrać ?


Recommended Posts

Witam, szukam dobrego pistoletu Green gas do 150 zł :) Jestem nowy, więc jeśli się w czymś pomylę to przepraszam. Co myślicie o tym ? :http://www.taiwangun.com/replika-m92f-m9-heavy-weight-gas-pistol-stti albo : http://www.taiwangun.com/replika-mk1-kjw

Jeśli bym kupił któryś z tych pistoletów, co należałoby jeszcze dokupić do nich ?

Pozdrawiam.

P.S: Jestem początkującym.

Link to post
Share on other sites

Oj ziomuś oj :icon_biggrin: . Tytuł popraw, bo będzie zjeba. O Berreccie STTI słyszałem, że nie trzyma gazu. Patrząc na cenę jestem skłonny uwierzyć, chociaż pare osób sobie chwali. Kopytem nie poszalejesz w terenie, w CQB to też słabo, jak już coś takiego chcesz kombinować, to ze springiem, ale to shotguna poszukaj. Święta idą więc... :icon_biggrin: Wiesz o co chodzi, no chyba, że to już ty musisz kupować prezenty, jak to niedawno u mnie się dzieję :icon_biggrin:. Odłóż trochę hajsu i kup coś lepszego, pakować się w kopyto na początku to niebezpieczna sprawa i niskie osiągi. Do klamek to gaz będzie trzeba kupować, a to też nie byle jaki, więc droga sprawa. Popatrz za MP5 JG, fajne do CQB, jak i w zieleńi, nie ustępuje innym replikom w tym przedziale cenowym. Po gwarancji, możesz dołożyć trochę gratów do niej i będzie miód. Poradników dla początkujących jest dużo, i tak mi się wydaje, że ten temat skończy na kompoście.

Edited by Piotrekill
Link to post
Share on other sites
Oj ziomuś oj :icon_biggrin: . Tytuł popraw, bo będzie zjeba.
Co wy się tak uparliście o tytuły? Od dawien dawna takie się tutaj pojawiają. Jeśli ktoś ma z tym problem to odsyłam do

 

To samo tyczy się pistoletów i karabinów.

Link to post
Share on other sites

Mama oferuję mi coś do 150 zł na święta, pomyślałem o (Niech wam będzie) jakiejś replice. Na początku myślałem o M4 A1 elektrycznej za 100zł, ale kula leci max 30m/s i ma zasięg do 20m i szybko się psują. Więc myślę, żeby kupić jakiś pistolet na c02 i nie wiem jaki. Jak shoutguna proponujesz mi, to jakiego? :) Do 150 zł ? :) Wolałbym coś z green gasem i trwałego, i pomyślałem o tamtych pistoletach co podałem, ale .. :) Możecie mi coś zaproponować, żeby był ten pistolet trwały i dobry ? I dlatego napisałem http://www.taiwangun...gas-pistol-stti ponieważ ma dobre opinie, podoba mi się i ma 6 miesięcy gwarancji. Co o tym myślicie ? MP5 JG jest trochę za drogie.

Link to post
Share on other sites

Shotguny: AGM 003, M56 DE, (ewentualnie M47 od DE, ale AGM jest lepszy).

Po Twoim poście wnioskuje, że utrzymują Cie rodzice. Dlatego odradzałbym ładowanie się w gaziaki - trzeba dokupować gaz, który swoje kosztuje. Pewnie nie masz stałego dochodu, a używając co tydzień tylko i wyłącznie gaziaka szybko wystrzelasz zapas gazu i będziesz musiał kupić nowy. Jesteś pewny, że będzie Cie na to stać?

Link to post
Share on other sites

Dostaje od rodziców 50 zl na 1 miesiąc. Z broni c02 nie korzystałbym codziennie. Nie chce za bardzo shotguna, ponieważ jest on krótko dystansowy, chciałbym sobie postrzelać np w tarczę/słoiki oddalone oko +20m :) A tak pro po, na ile wystarczy green gas 500ml ?

Link to post
Share on other sites

Przenosisz realia funkcjonowania prawdziwej broni do replik airsoftowych. Shotgun AGM ma zasięg przynajmniej 30m, co na warunki airsoftowe jest normalnym zasięgiem i nawet elektryki za 300, 400 czy nawet 500zł stockowo mają podobny (może niewiele większy) zasięg skuteczny.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Co wy się tak uparliście o tytuły? Od dawien dawna takie się tutaj pojawiają. Jeśli ktoś ma z tym problem to odsyłam do

 

 

To samo tyczy się pistoletów i karabinów.

 

Nie chodziło mi o słowo "pistolet", bo do tego nie mam uczulenia, popatrz na składnię, nie trzyma się za bardzo kupy, dwa identyczne słowa, co więcej oznaczające to samo, w jednym wypowiedzeniu ? No niby jestem ścisłowcem, ale to razi w oczy, jakby ktoś pomalował replikę farbą fluroscencyjną. :icon_biggrin:

 

 

Wracając do meritum. Ten Benelli M3, co jest na zbrojowni dostępny od ręki, był przeze mnie macany, także polecam, natomiast jeśli gdzieś są AGM 003 to bierz w ciemno. Legendarny, niezniszczalny, najlepszy w tej cenie. :icon_biggrin: Na kopyto przyjdzie czas, jak będziesz miał ładne oporządzenie, zadbaną repliczkę i trochę hajsu na gaz. Aha i jak jesteśmy przy zasięgu, no to chyba nie strzelisz celnie na 30m z gaziaka, a już na pewno nie będzie to powtarzalne, za krótka lufcia.

Edited by Piotrekill
Link to post
Share on other sites

Xenno w takim wypadku jak opisujesz zdecydowanie lepiej poszukać wiatrówki. Będzie i celniej i zabawniej bo puszki podziurawi. A o strzelaniu na 20m z pistoletu zapomnij.

Jeżeli jednak jesteś uparty na kupno pistoletu to moim zdaniem Ruger będzie lepszy.Oczywiście puszkę przestrzeli z 5m, może będzie mógł i słoik z podobnej odległości stłuc, ale jakiejś szczególnej destrukcji się nie spodziewaj.

Sprężynowa pompka będzie zabawniejsza.

 

PS

A co, ciężko samemu się pomęczyć i poszukać gdzie najtaniej. Wszystko na tacy ma być podane.

Na początek poczytaj listę sklepów polecanych i tych które zdecydowanie odradzamy.

 

 

 

 

Aha i jak jesteśmy przy zasięgu, no to chyba nie strzelisz celnie na 30m z gaziaka, a już na pewno nie będzie to powtarzalne, za krótka lufcia.

 

Owszem strzelisz, ale nie ze stokowego gaziaka, a tymbardziej nie z taniego NBB (choć z Rugera już się można o to pokusić)

Link to post
Share on other sites

Hmmm polecacie do bronie do 150zł takie: Shotguny: AGM 003, M56 DE, Benelli M3. Którą wybrać? Czy może gazówkę za te 70 zł? Przy której będzie więcej zabawy oraz będzie można ''trochę'' potrenować ? :icon_smile: Ten green gas mogę kupywać raz na miesiąc(500ml-1l).. Czy to by wystarczyło ?

Edited by Xenno
Link to post
Share on other sites

Wywróżyłem z fusów, że przy tej ilości strzałów jaką będziesz oddawał i przy tej temperaturze powietrza jaka wtedy będzie (to akurat z kart odczytałem) 500ml starczy Ci na dwa i pół tygodnia. Dokładnie. Co do sekundy!

A poważnie, skąd mamy wiedzieć ile będziesz strzałów oddawał?

Link to post
Share on other sites

Xsenno, nie obraż się, ale ja na twoim miejscu odpuściłbym sobie te zabawki, a bardziej przysiadł do nauki. Bo kaleczysz język aż zęby bolą.

A co do gazu to ciężko jednoznacznie określić bo zużycie zależy od wielu czynników. Na przykład temperatury zewnętrznej, szybkości strzelania. ciśnienia w butli itp. Ogólnie jedno napełnienie magazynka gazem to dwa magazynki kulek wystrzelonych. Mi na moje repliki 1l gazu starcza na około 1000 kulek, acz moje są gazożerne a repliki NBB mają mniejsze zapotrzebowanie na gaz. Druga sprawa to to że znając życie i zawziętość dzieciaków (sądzę że masz grubo poniżej pełnoletności) to może się zdażyć że butlę litrową wystrzelasz w jeden dzień. Niestety gaziaki nie są ekonomicznymi zabawkami.

Link to post
Share on other sites

Język swoją drogą, dzisiaj mam ciężki dzień i nic nie ogarniam. To co wybrać ? Shotguna czy gazówkę ? Bo jutro mam zamiar zamówić.. Mam 14 lat, więc nie jestem ''dzieckiem'' które wystrzela 1 butlę litrową w jeden dzień. Potrafię opanować się, nie ''szpanuje'' takimi rzeczami, więc spokojnie. Nie mam zamiaru strzelać do kolegów, chcę sobie trochę potrenować. Przy czym będzie więcej zabawy, a przy czym mogę więcej potrenować strzelając np. do puszki/tarczy ?

Link to post
Share on other sites

Lepiej Tatę namów na wiatrówkę i razem sobie strzelajcie do tarcz. Repliki airsoftowe są fajne jak się strzela z nich do ludzi (oczywiście odpowiednio zabezpieczonych ludzi), ale jak już tak bardzo chcesz to ja bym brał shotguna. Tańszy w eksploatacji i łatwiejszy w naprawie.

Link to post
Share on other sites

Myślę nad tym, żeby kupić sobie broń na gaz za 70zł, a kiedyś(Może za rok, może za pół) kupie sobie wiatrówkę z tatą ;) Co myślicie o tym ? Czy jednak i tak lepszy będzie shotgun od gazówki ? Z gazówki korzystałbym rzadko( raz w miesiącu, zależy). Czy może w ogóle nic nie kupować, zaoszczędzić 100zł ?

Link to post
Share on other sites

Myślę nad tym, żeby kupić sobie broń na gaz za 70zł, a kiedyś(Może za rok, może za pół) kupie sobie wiatrówkę z tatą :icon_wink: Co myślicie o tym ? Czy jednak i tak lepszy będzie shotgun od gazówki ? Z gazówki korzystałbym rzadko( raz w miesiącu, zależy). Czy może w ogóle nic nie kupować, zaoszczędzić 100zł ?

jesli chcesz strzelac raz w miesiacu i na dodatek jak to powiedziales 15 - 20 strzalow , to lepiej zaoszczedzic 100 zl , albo kupic sobie cos innego ._. repliki airsoft sa zrobione do strzelania do siebie (rozgrywki w np w lesie , oczywiscie jesli masz gogle ochronne)

lepiej zbieraj na wiatrowke , albo nic nie kupuj

Link to post
Share on other sites

Chyba trzeba powtórzyć to, co napisali koledzy wyżej: na puszki lepsza jest wiatrówka. Mam i wiatrówki i repliki ASG i powiem wprost: strzelanie do czegoś (nie kogoś) z repliki nie daje takiej zabawy jak z wiatrówki. Wiatrówka ma większy zasięg i lepszą przebijalność więc zabawa nią jest bardziej różnorodna.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej namów Tatę na wiatrówkę, ale nie jakąś chinke, bo opór spustu to ~3 kg, bardzo nie celne, śruby po ok. 50 strzałach same się wykręcają i trzeba wkręcać.

Polecam Hatsana 90stg (trzeba dociążyć kolbę), to jest najtańsza dobra wiatrówka, sam śrut jest dość drogi.

 

Ćwiczenie na replikach ASG to nie zbyt dobry pomysł, kulki są nie celne.

 

A co do tych replik :

 

Ruger MK1 - Ma bardzo dużą siłę, jest nie celny, twardy spust.

 

AGM 003 - Najcelniejszy z tych 3 replik, dobry zasięg, nie musisz kupować gazu co miesiąc, wystarczą kulki, bardzo wytrzymały i całkiem ciężki.

 

Ja wybrał bym AGM'a.

Link to post
Share on other sites

Przy czym należy wyraźnie zaznaczyć, że nie kupuje się również wiatrówki "niemiecja jakość, super celna o niesamowitym zasięgu" za 100 zł, bo albo sobie krzywdę zrobisz, albo zupełnie się zniechęcisz do strzelectwa.

Hatsan jest jedną z opcji, Slavia drugą, wyższą półką są wiatrówki HW.

 

Masz 14 lat, to idealny wiek, żeby rozpocząć przygodę ze strzelectwem sportowym- poszukaj jakiegoś klubu w swoim mieście, zapisz się, idź na strzelnicę i spróbuj swoich sił- może akurat Ci się spodoba.

Bo nie ukrywajmy, za 100-150 zł nie kupisz ani wiatrówki, ani dobrego sprzętu pod asg.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Moje miasto liczy zaledwie 9tyś. mieszkańców więc ani strzelnicy nie ma czy też żadnego klubu. Rozmawiałem z tatą, kupi wiatrówkę, ale zapewne w lato i tak myślę, żeby do tego czasu kupić AGM 003 żeby potrenować. Czy to dobry pomysł? Jak bym kupił AGM'a to muszę dokupić także okulary? Skąd najlepiej kupić, żeby nie zostać oszukanym ?:)

Link to post
Share on other sites

Xenno, ale AGM to replika broni długiej a nie pistolet. Jak chcesz postrzelać rekreacyjnie (czy to sam, czy z tatą) to wg mnie pistolet będzie praktyczniejszy. I nawet wersja asg wystarczy, uwierz ; a czy wybrać asg, czy wiatrówkę na śrut, to już jak kto woli.

Namów tatę na wersję z blow-backiem, to mu się spodoba (i Tobie też) ;-)

A okulary tak czy inaczej warto, bo licho nie śpi ;-) Ojcu też trzeba by kupić, jak będziecie razem chodzić strzelać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...