Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria 9.6 V nie działa :((


Recommended Posts

Witajcie.

 

Ostatnio we wrześniu w moim p90 rozwalił się tłok i zakup nowego długo odkładałem, aż do teraz. Pakuję wszystko do karabinu, zadowolony że będzie działać, a tu lipa, nie ciąnie tłoka. Sprawdziłem inną baterią (8.4V, 2 Ah) i śmiga aż miło.

 

Pierwsze co zrobiłem to sprawdzenie baterii miernikiem:

 

9,6 1,5 Ah:

napięcie po naładowaniu >10V

prąd przy próbie strzału 4,5-5 A

 

8,4 2 Ah:

napięcie po naładowaniu >9V

prąd przy próbie strzału 4-4,5 A

 

Czemu w takim razie bateria 9,6V nie działa?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

póki co formatuję ją jeszcze raz i ładuję prądem 1 A (bo po ładowaniu 0.5 A właśnie takie objawy były). Już się ładuje ponad półtorej godziny a to raczej dobry znak ;) w międzyczasie odłączałem ją od ładowania i coś tam strzelało, a napięcie było 11V, więc może będzie dobrze.

Dam znać pewnie za jakąś godzinkę :)

Link to post
Share on other sites

Wiem, ale jak 0.5A nie chciało doładować, a teraz załadowałem 1A i pięknie strzela. Próbowałem mierzyć napięcie podczas strzału, ale chyba mi się końcówki miernika omsknęły, strzeliło coś przy "podstawie" baterii i zaczęła się żarzyć :/ więc już kończę pomiary bo więcej z tego szkody będzie niż pożytku :)

 

Po naładowaniu (i nieszczęsnym zwarciu) ma 11,12V i strzela z b.dobrym ROFem więc uznaję ją za działającą :)

Formatowanie pomogło

 

dzięki za chęć pomocy i przepraszam za tak bezsensowny temat :) jakby coś się z nią działo dalej to napiszę :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...