Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z Baofeng UV-5R


Recommended Posts

Witam mam problem z moim baofengiem mianowicie gdy wciskam przycisk PTT radiotelefon nadaje lecz żaden odbiorca mnie nie słyszy sygnał zaś odbiera i słychać innych przy odbiorze, resetowałem nic nie pomogło, podłączając zestaw słuchawkowy i korzystając z przycisku PTT zestawu słuchawkowego PTT działa ale zestawu jak wspomniałem a ptt radiotelefonu dalej nie działa.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Witam. Podepnę się pod temat...

 

Mam to samo radio i problem jest taki że nadając wszyscy mnie słyszą, gdy ktoś nadaje ja nie słyszę nic... radio nadaje ale nie odbiera sygnału.

 

Nówka sztuka przyszła i przed programowaniem działało wszystko dobrze, po programowaniu przez osobę która się zna na tym i nie raz to robiła, problem się pojawił w kilku radiach.

 

Reset nic nie dał.

 

Czy zmiana softu pomoże?

Czy da się skopiować soft z sprawnego radia i wgrać w inne ?

Link to post
Share on other sites

Witam mam problem z moim baofengiem mianowicie gdy wciskam przycisk PTT radiotelefon nadaje lecz żaden odbiorca mnie nie słyszy sygnał zaś odbiera i słychać innych przy odbiorze, resetowałem nic nie pomogło, podłączając zestaw słuchawkowy i korzystając z przycisku PTT zestawu słuchawkowego PTT działa ale zestawu jak wspomniałem a ptt radiotelefonu dalej nie działa.

 

Problem jest w gnieździe miktofonu. Trzeba rozebrac radio, dostac sie do gniazda i podgoiąć odpowiednie styki. 1h roboty.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

 

Posiadam takie radio jak w temacie. Ostatnio w moim baofengu pojawił się problem. Kiedy wciskam przycisk nadawania (radio lub PTT) odbiorcy słyszą pisk, a mój głos jest ledwo słyszalny. To samo występuje kiedy obieram od kogoś sygnał. Radio resetowałem i na nowo ustawiałem kanały, ale nie pomogło. Co może być przyczyną tego pisku?

Link to post
Share on other sites

Witam. Podepnę się pod temat...

 

Mam to samo radio i problem jest taki że nadając wszyscy mnie słyszą, gdy ktoś nadaje ja nie słyszę nic... radio nadaje ale nie odbiera sygnału.

 

Nówka sztuka przyszła i przed programowaniem działało wszystko dobrze, po programowaniu przez osobę która się zna na tym i nie raz to robiła, problem się pojawił w kilku radiach.

 

Reset nic nie dał.

 

Czy zmiana softu pomoże?

Czy da się skopiować soft z sprawnego radia i wgrać w inne ?

 

Macie jeszcze jakis pomysł jak zaradzić temu problemowi mam to samo

radio przed programowaniem działało bez zarzutu; po programowaniu nadaje ale już nie odbiera żadnego sygnału.

Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że w ciągu ostatnich miesięcy pojawiła się cała partia Baofengów z wadliwym softem:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2903784.html

http://sp7pki.iq24.pl/default.asp?grupa=62032&temat=349218&nr_str=2

 

Mam podobny problem jak koledzy powyżej. UV-5R nadaje normalnie, ale nie odbiera - chyba że po ustawieniu kanału wyłączę go i włączę ponownie. Wtedy zaczyna odbierać normalnie - dopóki nie nacisnę jakiegokolwiek klawisza z przodu (menu, zmiana kanału, A/B, cokolwiek). Wtedy radio przestaje odbierać.

 

Mam radio z Allegro, bez gwarancji. Czy ktoś na forum wie, gdzie w Warszawie mogę poszukać speca czy serwisu, który sprawdziłby soft lub potrafiłby wgrać nowy?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...