Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja się lekko z przedmówcami nie zgodzę.

 

Wszystko zależy jakiej wagi będzie ta lunetka. Miałem kiedyś TASCO 3-9x40 na plastikowej i ciężkawo z tym było. Plastik pracował i się odkształcał.

Jeżeli będzie to w miarę lekkie to spokojnie wystarczy ta plastikowa, ale...

 

:)

Link to post
Share on other sites

To po pierwsze przymierz ją do jakiegoś G36C z szyną i stałymi przyrządami celowniczymi. Moją dało sie ledwo, ledwo zamontować, właśnie przez te przyrządy.

 

Po drugie doradzał bym Ci jednak metalowy cały ten mostek z szyną, albo przynajmniej wypełnić taki plastikowy od spodu czymś (może żywicą, poxyliną) aby się nie odkształcał przy "machaniu sprzętem" ;)

 

Zaznaczam, ze nie mówię tu o jej połamaniu czy złym dopasowaniu...

Link to post
Share on other sites

Witam.

Chcialbym dokupic sobie magazynki do swojego G36K.

Czy moze mi ktos cos powiedziec nt. magazynkow mid-cap (linki ponizej)?

 

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1072

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=690

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1362

 

Nie jestem przekonany co do tych firm wiec czekam na opinie.

Najprosciej by bylo kupic low-capy CA za 45 PLN ale te mid-capy sa bardziej oplacalne i sie nad nimi ostro zastanawiam.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Widzialem i wiem cos o takim magazynku, tyle ze od Classic Army.

Podejrzewam, ze konstrukcja ta sama tylko innej firmy ;)

Te magazynki czasem maja problem z podawaniem kulek. Przynajmniej kumpel ma taki problem. Nie wiem czy go juz jakos rozwiazal, czy tez nie.

Link to post
Share on other sites

Akurat magi to świetne rozwiązanie. Tanie, powszechne, do wyboru i koloru. ;) A kolba? Ja już jedną kolbę od G36 złamałem. Wpadła mi w oko ta konwersja ale zdecydowanie inną kolbę bym brał. ;)

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

Eee sorry nie zwróciłem uwagi i poprawiłem odruchowo :)

W każdym wypadku nie miałem zamiaru wytykać omyłki, bo sam mam z tym spooore problemy :)

 

Kolba jest i rozsuwana i składana. Oryginalna zawsze była dla mnie lekko za długa :) Na razie ciężko chodzi to składanie i jedna ręką za chiny tego nie rozłożę a le mam nadzieje, ze z czasem się wyrobi.

Ważne było dla mnie też to, ze jest full metal i tak łatwo jej nie złamie. Problematycznie może być z jej wagą na dłuższych milsimach ale zobaczymy. Starej nie wywaliłem :)

 

ANR - daj z ciekawości linka do tej hipotetycznie twojej.

 

Magi maja napis HK - btw :D

Link to post
Share on other sites

Nad pierwszą też sie zastanawiałem, ale nie składa się na bok.

Reszta jest zbyt eM-kowa jak dla mnie.

 

Tą co mam można dość sporo rozsunąć/wydłużyć (prawie jeszcze raz tyle co jest w stanie złożonym/zsuniętym). A masywna to chyba najlepiej będzie tą rozkładaną g36kową, co?

Link to post
Share on other sites

Fakt, są one emkowe. A pierwsza wygłada zachęcająco. Musiałbym jeszcze zdobyc ich rozmiary. Kolba od G36 leży mi idealnie i chciałbym o takiej samej dlugości. Sam fakt, że nie jest składana nie przeszkadza mi. Nie skladam kolby, nie mam takowej potrzeby. No chyba, ze w ramach jej transportu. ;)

Link to post
Share on other sites

@Lup ależ nic się nie stało.

 

A co do kolby to ja nie wiem co wy z nimi robicie, że wam się tak łamią.

Ja swoją fakt wymieniłem na pełną ale ze standardową nie działo się nic a lekkiego życia to ona raczej nie miała.

 

A to, że H&K to i tak nie zmienia faktu ześ bez obrazy heretyk i powinieneś spłonąć na stosie :)

 

A tak apropo jako, że doszło mi trochę magów to ktoś ma propozycje jakie łądownice zastosować, żeby przenisić po 2 niespakietowane magi w jednej?

Link to post
Share on other sites

aaarghhh flames!, Flames! :P

 

A tak apropo jako, że doszło mi trochę magów to ktoś ma propozycje jakie łądownice zastosować, żeby przenisić po 2 niespakietowane magi w jednej?

 

:wink: znam twój problem, ale on juz nie mój :wink:

 

A na poważnie... zobacz coś z Miwo może dobierzesz albo szyj.

Link to post
Share on other sites

Burn baby burn :)

 

Bo ty miętki jesteś i na łatwizne poszedłeś :)

 

W sumie mam do wyboru tactical tailora przerabiane miwo-l, miwo-p albo crom chociaż pewnie sobie uszyje (gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce...).

Edited by bun
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. ;> Ja mam ładownice CQB szyte na zamówienie. Wchodzi do nich 1 mag. Z Panem, który to szył zastanawialiśmy się czy da się to zrobić. Myśleliśmy o sztywnej przegrodzie między magami. Ale wtedy ładownice stał by się potwornie, a że używam chesta... Cóż stałoby się to po prostu niewygodne.

Link to post
Share on other sites

Na dobrą sprawę zawsze moge nosić na chestrigu ładownice na jeden mag a podwójne przenieść na pas.

A żeby było ciekawiej to umyśliłem sobie, że wygodniej mi przenosić magi nie równolegle to płaszczyzny chesta a prostopadle więc to już totalnie "urozmaica" sprawe.

Hmm ttrzeba by w sumie sprawdzić empirycznie jakie rozwiązanie było by optymalne.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...