Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z innej parafii. Rozłożyłem GB, wstawiłem SP110 Guardera. Bateria mi zaczeła zdychac po 3 mid'ach. Co źle zrobiłem?

 

Miałem to samo z tym, że na silniku JG.

Poradzono mi abym odpiął kabel który idzie do bezpiecznika i podpinał batkę bezpośrednio do wtyku idącego z GB. ROF większy niż na batce 9.6 i springu m100! Mam wrażenie, że zużywalność batki też spadła.

 

Dlaczego tak jest?

Ktoś mi to kiedyś tłumaczył tak:

 

Dajemy mocniejszą sprężynę ale to dla zwykłego silnika jest już szokiem. Więc ten chce więcej mocy wyciągnąć z batki ale bezpiecznik to ogranicza. Więc ominięcie bezpiecznika powoduje, że silnik dostaje tyle mocy ile mu potrzeba.

 

Pytanie jest takie jeszcze.

Jeśli sam wymieniałeś tą sprężynę (?) to być może źle spodkładkowałeś zębatki i trą o ściany GB przez co ledwo się kręcą a batka i silnik nie wyrabiają. Sprawdź to.

Edited by Wojtass_nt
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za info :) Póki co ustawiłem go na oko, chyba że ktoś ma wymiary jak daleko ona ma być od tłumika płomienia.

 

Hmm jak to ?

Przecież bagnet ma zaczep z tyłu, który właśnie na ten montaż się "wciska" :)

A może masz jakiś "lewy" bagnet? ;)

 

Oto fotki Sowy z bagnetem na G36:

 

49b1e5b436271576.jpg

 

c0d1b2068d1514e2.jpg

Link to post
Share on other sites

Witajcie, nie będe zakładał nowego tematu, gdyz pytanie dotyczy dokładnie tej repliki.

Otórz po półtory roku użytkowania rozsypał się mój stokowy haj kap. Nie mam ochoty kupować nowego, gdyż myślałem nad midami. I tu pojawia sie własnie problem. Na rynku jest kilka firm które produkuja midy do Giety ale nie wiem na który, a zasadniczo dwie sztuki, się zdecydować. Kilka linków:

- STAR 140 kulek, 107 pln <oj drogo>

- King Arms - 95 kulek, 55 pln

- MAG ?? - dwie sztuki za 75 pln-ów, 100 kulek

- und last - G&P - 130 kulek, 65 pln - mój faworyt.

Czy ktoś z Was używa któregoś z powyższych i jakie ma o nich/nim zdanie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

 

A czy jest sens czekać aż Prometheus'y pojawią się znowu w sklepach, czy kupić Systeme bądź KM Heada. Niektórzy uważają, że jak precka to tylko prometheus, inni mówią że Systema jest dobra. A czy przy długości 509mm w G36 czuć jakąś różnice między tymi precakmi?

I drugie pytanie nie związane z tematem (za co przepraszam :P ). Batka na których ogniwach jest lepsza? NiMH czy NiCd?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja mam 2 midy MAGa po 100kulek każdy i powiem ze jak nie sa zabrudzone czyli się je szanuje to podają bardzo dobrze. mam już je kilkanaście miesięcy i ich nie żałuje i działają nadal dobrze. Uszy do łączenia trzymały sie bardzo dobrze, ale się ułamały jak wszystkie chyba. Faktura plastiku jest ładna nie świecą się za bardzo. jednym i wielkim minusem jest to, że nie można ich rozkręcić i wyczyścić co po bojach w piachu może być problemem. Raz kiedy przesadziłem i wcisnąłem o jedną za dużo kulkę to popychacz kulek zablokował mi się w środku i niestety trza było się nieźle namęczyć żeby wyciągnąć sprężyna. Trzeba uważać zęby nie przeładować bo można sobie zniszczyć sprężynę

 

Magi stara na 30 kulek mają bardzo podobny plastik, a w środku wyglądają dokładnie tak samo jak MAGi na 100 kulek z tym ze jest w kanał wstawiona przegroda uniemożliwiająca przesuwaniu kulek. Po usuniecie tej przeszkody i włożeniu długiej sprężyny można ładować również 100 kulek. W tych magach kulki już nie są podawane tak dobrze jak w magach i trzeba odpowiednio wyprofilować popychacz kulek po tym zabiegu kulki podaje aż milo. Bardzo dobrą zaletą jest to że można maga rozpołowić wykręcając kilka śrubek niby brzydko wygląda ale bardzo pożyteczna rzecz.Ogólnie jakość jest dobra i cena też.:)

Link to post
Share on other sites

Mam problem. Wiem, że w G36 jest zamontowana lufa 495mm. Wiem też, że wchodzi tam lufa 509mm. Jednak teraz lufy km head i prometheus o takim wymiarze, są trudno dostępna. Wiec, czy lufa o wymiarach pomiędzy 495mm a 509mm będzie również pasować? Mówiąc prościej, czy będzie pasować lufa np. o wymiarach 500mm bądź 469mm?

Link to post
Share on other sites

"Orzeszku... " ładnie Ci sie przytrafiło.

Napisz zapytanie do naszych polskich sklepów. Moze dadzą radę sprowadzić jako część zapasową bezpośrednio z CA albo przez tą duńską hurtownię ASG.

Inna możliwość to sprawdzić czy z JG lub innej przypasuje.

Link to post
Share on other sites

Oj... Ładnie się połamało. Jak to zrobiłeś? Nie widziałem tych części w żadnym naszym sklepie, ale popytaj. A nie da rady tego jakoś skleić? Moja kolba wyglądała gorzej, ale trochę kleju i wszystko da się doprowadzić do wcześniejszej postaci :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...