Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA36(K) CA


Recommended Posts

  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nózki to plastik, ale dość mocny.

Miałem to w rękach, ale nie napie... po ścianach, bo nie moje to było.

reszta metal, a dokładniej - wyginane z blachy stalowej.

 

Wyśmiałem całość potem pod względem ceny jak obmacywałem mk42 (taka sprężynówka), bo jak to mówią "na macanego" nic się to nie różni.

Link to post
Share on other sites

36 kupiona w sierpniu.

Wczoraj lekki mrozik: urwana rączka przeładowania.

Wnioski: Słabość materiału stosowanego teraz w Gietkach(rączka przeładowania, kolba kolegi Anr). Zauważyłem że kompozyt z którego jest wykonana rączka przeładowania jest bardziej błyszczący niż innych gienek(zakupionych dawniej G36-ek).

Zaznaczam że było to normalne odciągniecie rączki. W tym momencie patrzył na mnie kolega i nie mógł uwierzyć że to pękło.

Ja sam się zdziwiłem kiedy w ręce została mi rączka.

Link to post
Share on other sites

O kurde!! :-o

http://taiwangun.com/?str=product&prId=269

Ta cena wydaje się być podejrzana :mrgreen:

eh.... :evil: Jak ja kupowałem 2 tygodnie temu to kosztowało 999zł... A teraz cena spadła jeszcze do 899 zł za wersję k..

 

Niestety jest to możliwe; nie ma teraz napiętego sezonu asg, święta idą i pojawiają się promocje...

 

 

 

Co do urwanych niektórych części to odrobinę boję się o mocowanie lunety... Boję się, że gdybm za nie trzymał podczas np wchodzenia przez okno to może odpaść... Co sądzicie?

Edited by Pieroog
Link to post
Share on other sites

Witajcie,

jak G36 sprawdza się w pomieszczeniach? Chodzi mi o dwa aspekty - długość i celowanie. Luneta z pewnością pomaga na ciut dłuższym dystansie, ale niemal w zwarciu (walki na dystansie 10-25m) teoretycznie mogłaby przeszkadzać. Czy w praktyce moja teoria sie pokrywa? I czy te 75cm mimo wszystko wciąż stanowi zbyt dużo?

Najbardziej zależy mi na opiniach ludzi, którzy to testowali, a nie na "wydaje mi się", choć od osób, które przerabiały podobne zagadnienie na podobnych spluwach, lub widziały u znajomych również chętnie przeczytam odpowiedź.

Z góry dziekuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

G36 nie ma 75 cm, ma 100 cm. Lunetka w ogólne moim zdaniem jest do bani dlatego wymieniłem na szynę RIS + kolimator. Niektórzy wstawiają kolimatory na rączki transportowe. W CQB? Z M16 dają radę to i z tym można. Ja mam tłumik jeszcze dokręcony co daje łącznie 104 cm. Sporo.

Link to post
Share on other sites

Z lunety niewygodnie się korzysta, mając na głowie gogle i ma ona za małe powiększenie (tj. w wersji eksportowej- 1,5x), choć sam chwyt jest ok- wygodnie się nosi replikę. Co do pomieszczeń- miałem już starcie, w którym stwierdziłem, że to nie jest miejsce dla pełnego G36- trzymając go w pozycji normalnej dla osoby praworęcznej, nie da się strzelić zza rogu, czy futryny, znajdującej się po lewej. Złożenie kolby na pewno przyspiesza przekładanie repliki, ale to nie zmienia faktu, że do CQB lepiej mieć mp7 czy mp5k- chyba, że kupić dodatkowo G36C i nosić go w kaburze udowej :-D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...