Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z gearbox-em do Ak


Recommended Posts

Poszukuję porady co do przyczyny dziwnego zacięcia gearbox-a w ak boya.Kumpel wymienił tłok,głowicę,sprężynę 120,łożyska i dyszę.Wszystko strzela dobrze do pewnego momentu gdy nagle silnik tak jak by naciąga do pewnego momentu tłok i staje.Silnik się grzeje kable i batka też.Po odkręceniu silnika i ręcznym obracaniem zębatek tłok dale się naciąga aż do strzału.Sprawdzałem na innym tłoku i jest to samo.Jakieś propozycję co może być??

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Trochę zaniedbałem temat ale tak jak napisał destructor zająłem się tematem silnika i chyba to właśnie tu tkwi problem.Na słabszej sprężynie śmiga aż miło.Nie brałem na początku silnika jako sprawca gdyż mamy w ekipie dwie takie same repliki i jedna śmigała a druga nie.Okazało się przy wymianie dyszy w tej działającej są inne zębatki i dla tego śmiga.Jak dopadnę mocniejszy silnik to wszystko się wyjaśni.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem tak jak napisałeś bez sprężyny i prowadnicy i w końcowej fazie ciężko na zębatkach się zrobiło.Zmieniłem tłok na inny i też tak samo.

 

Skoro na samych zębatkach tłok ciężko chodzi jak to opisałeś to winowajcą może być złe podkładkowanie albo problem z zębatkami tak jak napisał verb. Na słabej sprężynie śmiga bo sprężyna daje mniejszy opór a jak dasz silniejsza to i przez ten tłok i dodatkowo silniejsza sprężyna wszystko blokuje. Mocniejszy silnik może to przeciągnie ale to nie rozwiąże problemu tylko go pogłębi.

Daj spokój z silnikiem na razie, sprawdź zębatki i podkładki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...