Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Adapter M4 > G36, pmagi beta project.


Recommended Posts

Witam, czy ktoś stosował taki duet, bo czytałem że magazynki są dobre i adapter nie sprawia problemów tak jak np battleaxe. W moich ładownicach trzymanie maga G36 jest bardzo ale to bardzo upierdliwe, i chciałbym zamienić system magazynków całkowicie, nosić ich ze sobą więcej, zrezygnować z tych 40 kulkowych i 470 kulkowego hicapa.

 

I pytanie jak to jest z tymi pmagami, czy faktycznie są w porządku i na kulkach G&G nie będzie problemu (a na boyowskich magach nie mam w sumie) czy jednak jest haczyk, ponieważ również widziałem głosy że coś się lubi w nich zaciąć i jest problem.

Edited by macck
Link to post
Share on other sites

Wypadało by założyć temat zbiorczy na temat adapterów na magazynki M4 do Giet. Może jakiś Mod nad tym popracuje bo już parę tematów jest.

Co do Mnie to posiadam Giete od Cymy 003. Na początku chciałem kupić adapter JG ale po rozmowie ze sprzedawcą ze sklepu dowiedziałem się że ten adapter nie będzie u mnie pasował, ponieważ komora Hop-up u mnie jest inna i jedynie adapter battleaxe będzie pasił, jednak opinie o mim nieźle mnie przestraszyły. Nie mając wyboru jednak zakupiłem go wraz z 5 Pmagów beta project 75BB. Po otrzymaniu adaptera od razu przeszlifowałem papierem ściernym o gramaturze 1000 komin podający kulki (podobno nadlewki w środku najczęściej powodują zacinki).

Sam adapter pasuje do giety jak ulał. Magazynek również pasuje do adaptera, zatrzask na początku działał ciężko (blokada w adapterze idealnie spasowała się z otworem w magazynku), ale po paru razach ładnie się wyrobił. Są lekkie luzy, ale niepowodują zacinki w trakcie strzału.

Zakupiłem również taki magazynek. Podaje ładnie, co do ostatniej kulki (w kominie pozostaje jedynie 6-8 kulek ale jest to związane z budową podajnika kulek). Również żadnych problemów z zatrzaskiem, same magazynki w adapterze maja małe luzy, ale na razie nie zauważyłem problemów z podawaniem. Używam kulek 0,28 GG.

Link to post
Share on other sites

Mój znajomy ma pmagi beta project. W moim G36 JG z adapterem tej samej firmy magazynki podają okej, nie gorzej od metalowych boyi.

Na pięć magazynków jeden lubi się zablokować gdzieś w połowie, trzeba mu wtedy albo parę razy przygrzać, albo ponadziewać go na wycior. Może ma jakąś nadlewkę w środku albo coś.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No kurcze pieczone jak szukałem opcji to nie widziałem tej informacji... czyli co mój plaski adapter w miejsce gniazda G36 nie pasuje ... wszystkie kulki wesoło po korpusie fruwają :-) Można to jakoś przerobić czy lepiej dać sobie spokój ?

Edited by macck
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Tak jak Winiacz pisał wyżej - są 2 typy czy generacje adapterów, z kominem i bez. Wystarczy odpiąć stockowe gniazdo i zobaczyć czy jest w środku płaskie czy ma tę wypustkę/komin. Jeśli do repliki z wymaganym "kominem" wepniemy adapter bez komina, to kulki pójdą w korpus.

 

kolega w ekipie niedawno zafundował sobie do repliki G36C JG adapter z kominem i 6 pmagów (http://www.asgshop.p...ukt.php?id=4243). Na lipo 11,1v 15c, przy 430fps i rof powyżej 20bb, na kulkach guardera lub g&g hula jak marzenie.

 

Tak na marginesie - te same magi bardzo dobrze sprawują się w emkach KWA.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Tak potwierdzam, te magi podają super tylko trzeba wyrzucić follower bo 1 co mi się stało to kulka utknęła między followerem a kominem. A teraz super

 

A wygląda to tak

sgpbug.jpg

 

169giuh.jpg

 

 

Odcięte w pół dnia nożykiem tapicerskim / piłką do metalu coby mało materiału spiłować.

 

Działa mi to bez zarzutu tylko trzeba sobie popróbować przed doklejeniem czy kulka swobodnie przelatuje przez komin no i ustawić go prosto.

Link to post
Share on other sites

W moich ładownicach trzymanie maga G36 jest bardzo ale to bardzo upierdliwe

 

Troszkę OFF bo temat tyczy się adaptera to ja napiszę jak poradziłem sobie z magami od g36 na zwykłych ładownicach bo też myślałem nad wymianą albo samych ładownic albo magazynków na m4.

Pierwsze to spiłowałem zaczepy po obu stronach bo ani to przydatne dla mnie ani estetyczne - niestety po tym zabiegu magi dalej będą haczyły w ładownicach.

Najistotniejsze to odciąć górny rant do okoła oraz ten mały rancik zaraz przy zaczepie.

Na koniec zakleiłem czarną izolacją ale nie wolno jej za grubo kłaść bo mag będzie miał problem z wciśnięciem się.

Teraz wychodzą ładnie z ładownic.

Link to post
Share on other sites

Zaczepy też miałem spiłowane ale nie pomyślałem o odcinaniu rantów, poza tym pmag w g36 wygląda bardzo estetycznie więc całość jakby in plus.

 

Dla potomności jeśli tną się pmagi to:

http://i59.tinypic.com/28kobjn.jpg

Nawiercamy, przekręcamy w prawo, aż trzaśnie (o 90 stopni) , klapka wyskoczy, wyjmujemy sprężynę, wywalamy ruchomą część która dotyka kulek, wsadzamy sprężynę, przykładamy klapkę i przekręcamy w lewo o 90*. Jak wypada minimalna ilość cyjanoakrylanów pomoże (u mnie się trzyma bez kleju). I cieszymy się że nasze pmagi przestały się zacinać. In minus to zostająca jedna kulka w magazynku ale to nie jest takie upierdliwe jak kulka między followerem a korytkiem w połowie maga...

Edited by macck
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...