Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G27 [GALAXY]


Recommended Posts

  • Replies 220
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Dzisiaj trochę strzelałem i na dobrze ustawionym hopie z 50m spokojnie byłem w stanie trafić w człowieka. Przy 65m trafiałem w cel półtora na półtora metra mniej więcej 3 na 10 strzałów (wiatr trochę przeszkadzał). Faktycznie czasami występuje ten problem ze spustem - trzeba pomachać selektorem. Dodam jeszcze, że spust częściej się blokuje przy single niż przy auto. Nie wiem, czy oddawać replikę na gwarancję z powodu tego spustu - trochę irytujący problem.

Edited by TheWiztory
Link to post
Share on other sites

Tylko ciekawi mnie jaka to miara te "m" :icon_biggrin: Bo metry raczej nie. Może tam strzelać na te 50-65 miarek.

Grzesiu, chyba chodziło Ci o tę wypowiedź:

Dzisiaj trochę strzelałem i na dobrze ustawionym hopie z 50m spokojnie byłem w stanie trafić w człowieka. Przy 65m trafiałem w cel półtora na półtora metra mniej więcej 3 na 10 strzałów (wiatr trochę przeszkadzał). Faktycznie czasami występuje ten problem ze spustem - trzeba pomachać selektorem. Dodam jeszcze, że spust częściej się blokuje przy single niż przy auto. Nie wiem, czy oddawać replikę na gwarancję z powodu tego spustu - trochę irytujący problem.

bo ja nie pisałem nic o "metrach" ani "miarkach"... :icon_wink: ale zgadzam się z Tobą.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj trochę strzelałem i na dobrze ustawionym hopie z 50m spokojnie byłem w stanie trafić w człowieka. Przy 65m trafiałem w cel półtora na półtora metra mniej więcej 3 na 10 strzałów (wiatr trochę przeszkadzał). Faktycznie czasami występuje ten problem ze spustem - trzeba pomachać selektorem. Dodam jeszcze, że spust częściej się blokuje przy single niż przy auto. Nie wiem, czy oddawać replikę na gwarancję z powodu tego spustu - trochę irytujący problem.

Szczerze wątpię że to leci na 65m... Bez przesady - jak 40 poleci to jest git xD

Na semi częściej? Nie przypominam sobie, by na semi mi się zblokował :)

Link to post
Share on other sites

A mi ostatnio na strzelance ani razu się nie zaciął xD nie wiem może się dotarło ;), albo lepiej jakoś spasowałem jak ją składałem. Rozłożyłem żeby wymienić gumkę HU i ... poległem na wyciąganiu lufy zewnętrznej... niby po odkręceniu tych śrub, które odkręciłem powinna po prostu "wylecieć" (tak było w cymie), a ona się trzyma twardo i nie mogłem jej wyjąć siłą...

Link to post
Share on other sites

Widzę, że jest potrzebne małe uściślenie - te jednostki to faktycznie metry, a mierzyłem je dalmierzem laserowym, więc raczej jest poprawnie. Strzelałem kulkami 0,25g Guardera i ze względu na wiatr pierwsze 3-4 strzały zawsze trafiały około 2 metrów obok celu (mowa o strzale na 65m), tych strzałów nie brałem pod uwagę. Mówiąc, że 3 na 10 trafiało w taki cel (swoją drogą cel 1,5 x 1,5 m jest spory względem człowieka np leżący człowiek od frontu to może 30 na 30cm) miałem na myśli dopiero następne strzały. Warto też dodać, że wiatr mógł zawyżać donośność - czyli po prostu "porywać" kulki. Oczywiście kulki nie leciały jakoś majestatycznie prosto, ale serią człowieka dałoby się zdjąć. Precyzja strzału w porównaniu z moją gazową snajperką (około 620fps) jest biedna (eufemizm ;) ), ale na auto można się pobawić (w sumie po to kupiłem tę replikę). Mam nadzieję, że rozwiałem wszelkie wątpliwości dotyczące zasięgu i skupienia.

Skoro radzicie mi reklamację, to chyba tak zrobię.

Link to post
Share on other sites

A za ile ten dalmierz? Swego czasu rozmawiałem na temat dalmierzy laserowych ze sprzedawcą i podobno te tanie są do d..., a wyniki jakie prezentują są deliktanie mówiąc niedokładne. Jak on to ujął "lepiej wydać kilkadziesiąt złotych na porządną taśmę mierniczą i poziomice niż laserowe g... za pare stówek" (cytat niedokładny).

Od razu wyjaśniam, że sprzedawca był jednocześnie znajomym z roboty, który wiedział, że żadnego nie kupię więc wątpie by kłamał w celu sprzedania mi droższego modelu.

Link to post
Share on other sites

Przy 360fps to raczej nie problem, żeby kulka doleciała na 65m (jest to długość działki - ja znajdowałem się za płotem, a cel był przytwierdzony do przeciwległego ogrodzenia, więc bez względu na jakość miernika (który swoją drogą nie należy do tych "tanich"), jest to pewna odległość). Innym aspektem jest celność. Nawet preclufa nie da tutaj jakiejś powalającej celności (serio dla was 3/10 w celu 1,5x1,5m to jakieś rewelacyjne wyniki?), bo przy tej prędkości kulki, wiatr nią porusza. Tyle w tym temacie. Peace

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam!

Jestem chyba jedną z ostatnich osób którym udało się zakupić G27 w promocyjnej cenie.

Wcześniej (jakieś 2 lata temu) miałem cm.028 i jako takie porównanie mam.

Rzeczy które zauważyłem od razu:

- prędkość wylotowa w stoku to 390 FPSów co jest bardzo fajnym wynikiem, choć może niekoniecznie dla początkujących graczy

- brak plastikowych wzmocnień w kolbie w miejscu w którym mieść się akumulator (choć i tak zauważyłem, że wiele osób je spiłowuje żeby wsadzić w kolbie większy akumulator, więc dla niektórych będzie to plus, dla pozostałych minus bo wpłynie to na wytrzymałość kolby.

- replika strzela celnie podobnie jak cm.028 choć może nawet odrobinkę lepiej

- na plastikowej rękojeści również mam karb po odlewie (w tym samym miejscu co kolega wcześniej)

- łożyska w GB są raczej 6mm (podobnie jak w mp5k galaxy, co pozwala stwierdzić, że środek GB będzie prawdopodobnie również jak w mp5k galaxy) z tego co pamiętam w cm.028 są 7mm

- akumulator na mniejszych ogniwach niż w cm.028

- reszta raczej niczym nie odbiega od cm.028

 

Jeżeli replika była by normalnie sprzedawana za 220 zł moim zdaniem, moglibyśmy mówić o przełomie i na 100% dla osoby początkującej bardziej by się opłacało wziąć G27 niż cm.028. Z racji tego, że była to tylko promocja... no cóż cymka wygrywa ;)

Link to post
Share on other sites

Mierzyłem to chronografem ;*

Moje zdziwienie też było duże :icon_smile: ale liczby nie kłamią :icon_smile:

Kup porządny chronometr. Nie uwierzę że ta replika tyle ma ;) Może baterie miałeś padniętą w nim ;)

Edited by karaluch8
Link to post
Share on other sites

Stary, chrono jest spoko. Baterie to samo. Tego samego dnia mierzyłem także mp5k galaxy w stoku i otrzymałem 320 fpsów, chiński pistolet sprężynowy i otrzymałem 110 fpsów oraz replikę kumpla która wyszła z serwisu (z kartką że ma 395 fpsów) i otrzymałem 395 fpsów :) Więc chrono jest w porządku i takie egzemplarze Galaxy G27 z 390 fpsami się zdarzają.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Witam wszystkich.

Pora lekko odświeżyć temat.

Jestem posiadaczem G27 Galaxy od maja. Replika w stoku generowała +- 380 fps i była porównywalna (a nawet lepsza/?) od popularnej CM.028. Oprócz mankamentów typu trzeszczący chwyt czy drewno-plastik nic innego nie widzę. Replika posiada metalowy Gearbox v3, w którym mamy plastikowy tłok (chyba z plastikowymi zębami), metalowe zębatki, plastikową prowadnicę sprężyny, metalową sprężynę (nie wiem jaką). Replika w stoku przy kulkach Rockets 0,25g strzelała na 40-50 m z czego jej zasięg skuteczny był do max 45m (przy delikatnym wietrze po 45m lotu kulki, kulki strasznie uciekały). G27 ma plastikowy hopup, Co do baterii w AK od Galaxy. Jeżeli bawimy się w stoku to wystarcza na bardzo długo. Mi w stoku bateria wytrzymała 5h non stop strzelania trybem auto i semi.

 

Jeżeli chodzi o tuning repliki.

W chwili obecnej mam w swoim G27 sprężynę m120, tłok i głowicę tłoka z Madbulla. W drodze do mnie idzie prowadnica metalowa łożyskowana go GBv3 oraz bateria LIPO 11,1V <- zbędne komentarze typu " powodzenie z bebechami możecie sobie darować" G27 testowana na batce 11,1V przy stokowym silniku na auto i semi. I tak zamierzam replikę używać tylko na semi.

Co do magów. Mam hicapa (stokowego ) i jeszcze jednego hicapa. Nigdy (pomimo używania Rocketsów) nie zdażyło mi się żeby kulka się zacięłą w magu. Prawdą jest to ze hicap (akurat w tej replice) potrzebuje więcej kulek w celu naciągnięcia ich na sprzężynę!!

Co do pasa pseudo taktycznego: Weźcie sobie zwykły pasek z torby do komputera - ja tak mam i nie narzekam. ten pasek z Galaxy to lipa i ******* . Podczas jednej gry replika zerwała mis ię z paska z 3-4 razy

Ładowarka. Jak chcesz naładować pożadnie stokową baterię to życze powodzenia

 

Co do body. Jest ono plastikowe. W przyszłości planuje zakup metalowego body z systemem VFC (na jaskółkę - chyba)

drewnopodobne plastiki. przyzwyczaisz sie do trzeszczenia ich. ja dałem znajomemu co bawi się drewnem i zrobi mi drewniane okładziny

 

Replika ogólnie bardzo dobra jak na początek. POLECAM :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...