Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kurtka Artaxes firmy Pentagon


Recommended Posts

Powiem Ci, że wcale nie jestem do wszytych polarów przekonany.

Do wpinanych podszewek polarowych też nie (to akurat sprawdzałem w praktyce).

 

Dlaczego?

Jak masz wszyty polar, to musisz go zdejmować razem z resztą kurtki.Czyli odpada jedna warstwa przy regulacji termiki. Nie dasz też rady rozpiąć kurtki, ale zostawić zapiętego polaru.

 

Jeżeli masz wpiętą (zwykle na suwak, normalnie zamykajacy bluzę) podpinkę / bluzę polaorwą, to tracisz jedną warstwę ociepliny z przodu, tam, gdzie jest zamek kurtki. Jak jest chłodniej, to potrafi być bolesnie odczuwalne. I ponownie - jak rozepniesz kurtkę, to od razu wystawiasz na świat to, co pod nią.

 

Jesli to sa dwa odrębne ciuchy, np. polarowa bluza i kurtka windshirt, zapinasz i rozpinasz jedno lub drugie zaleznie od potrzeb. Np. jezeli jest niezbyt zimno, ale wieje - polar rozpiąć, kurtkę zapiąć. Odwrotnie - zimno, ale nie wieje, a Ty się akurat ruszasz - rozpiąć kurtkę, zapiąć polar. Zimno jak diabli - zapiąć wszystko, i wtedy masz dwie pełne warstwy - a nie dwie, ale tam gdzie przód kurtki, to tylko jedną i to złożoną z suwaka...

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Mnie zestaw bielizna termo + polar (brytolski demobil - one są nieprzyzwoicie ciepłe :icon_smile: ) + Trooper sprawdzał się w marcu zeszłego roku nad Bałtykiem. -8 / -10 było spokojnie, plus wiało jakby kogo powiesili (mewy chwilami latały tyłem).

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...