Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Proszę o pomoc przy wyborze repliki do okolo 1300pln


Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym zakupić replikę karabinka. Będzie to moja pierwsza zabawka asg. Do tej pory siedziałem w paintballu.

 

Chciałbym przeznaczyć na to okolo 1000-1300zl. Mogę trochę "wyskoczyć" poza ten zakres, jednak argumenty musiały by być naprawdę solidne.

 

Podoba mi się wygląd M416 i jemu podobnych.

Aktualnie podoba mi się najbardziej LMT Defender CQC ze względu na bardzo zbliżony wygląd i cenę.

Czytałem tez testy na stronie i dostał (wydaje mi się) względnie pozytywne noty.

Nie jestem jednak pewien czy jego "body" jest wykonane w pełni z metalu - a podejrzewam, że lepiej było by gdyby tak właśnie było?

 

- Czy jest coś jeszcze co moglibyście polecić, co wpasuje się w mój budżet (lub jest trochę ponad nim)?

- Na co zwrócić uwagę (jakie funkcje/cechy) podczas zakupu takowej repliki?

 

Bardzo proszę o rady.

Edited by Myga
Link to post
Share on other sites

Niesamowicie pomocna odpowiedź. Nie jestem specem od broni, nie wiem czy istnieje faktycznie karabin z nazwą kodową M416 ale wydaje mi się, że dzięki temu oznaczeniu każdy wie o co chodzi. Tym bardziej, że podlinkowałem to co mi się podoba i uważam za bardzo podobne.

 

Z tematami na forum jak najbardziej się zapoznałem.

 

Widzę, że forumowe trolle są obecne wszędzie, mam jednak nadzieje, że znajdzie się ktoś kto faktycznie dysponuje jakąś wiedzą i udzieli konstruktywnej odpowiedzi.

 

----

EDIT:

 

Może szanowny pan powinien napisać też np. do Umarexa:

http://www.umarex.com/de/airsoft/aeg/2.5947.html

 

Jak widać oni też nie mają pojęcia jak posługiwać się oznaczeniami...

Edited by Myga
Link to post
Share on other sites

(...)

Jak widać oni też nie mają pojęcia jak posługiwać się oznaczeniami...

 

Podobnie jest z repliką svd... założę się, że zaraz sprawdzisz o co mi chodzi.

 

Przyczepił się "m416" i ma rację, ja też jestem wrażliwy na punkcie zmieniania oznaczeń, w grze nie mieli pewnie licencji więc zmienili... zostałeś zaszufladkowany do grupy graczy przerzucających się z gier na asg co na tym forum wielu denerwuję.

 

Co do emki, są lepsze i jest temat o wyborze... wpisz w google: wybór ostateczny wmasg.

Edited by LastSniper
Link to post
Share on other sites

HK416, a nie M416. Tu leży pies pogrzebany.

A jeżeli zapoznałeś się z tematami przyklejonymi takimi jak "M4 wybór ostateczny" powinieneś wiedzieć, że repliki marki G&P powinny być w kręgu twoich zainteresowań.

 

I nie rób burzy w szklance wody, bo ktoś nie był dla ciebie miły na internetach, bo to naprawdę śmiesznie wygląda.

Link to post
Share on other sites

Tyle krzyku o dwie literki, nawet mimo to, że rozumiesz dokładnie o jaki typ karabinu mi chodzi - to naprawdę śmiesznie wygląda chciało by się powiedzieć. Chociaż wcale śmieszne nie jest.

 

Eh, że też pierwsze odpowiedzi w temacie na 90% polskich forów muszą zaczynać się od przepychanek.

Smutne jest, że zadanie podobnie sformułowanego pytania na forach zagranicznych, gwarantuje uzyskanie zupełnie innej odpowiedzi. Przynajmniej w innym tonie.

 

Jeżeli faktycznie tak drażni was fakt, że ktoś napisze M416 zamiast HK416 to można (na marginesie posta) dodać:

- Nie istnieje coś takiego jak M416. Termin ten został wprowadzony przez firmy, które nie posiadają licencji na posługiwanie się "oryginalnym" kodowaniem broni. Poprawne kodowanie to np: HK416 i tak łatwiej będzie znaleźć Ci model, którego szukasz.

 

..zostałeś zaszufladkowany do grupy graczy przerzucających się z gier na asg co na tym forum wielu denerwuję.

 

Ręce opadają. Nie bardzo mnie interesuje do jakiej grupy zostałem zaszufladkowany. Zwłaszcza przez osoby, które mają właśnie takie poglądy/podejście. Nie każdy ma jeszcze naście/wczesne dzieścia lat, aby być w stanie poświęcać tyle czasu na super szczegółowe badanie nazewnictwa całej masy broni. Mówiąc szczerze gdyby mnie to interesowało do tego stopnia to pewnie "pracowałbym" w wojsku lub podobnej placówce gdzie faktycznie mam do niej dostęp.

 

Denerwuje was, że ktoś gra w "militarne" gry i w tym samym czasie ma ochotę postrzelać z repliki. Hahaha nieprawdopodobne :icon_biggrin:

Faktycznie zupełnie nie rozumiem co tacy ludzie sobie wyobrażają. Jak ktoś śmie przychodzić z trochę innego środowiska i tak nie fachowo pytać o porady takich pro-komandosów. Do tego popełnić takie "fo pa" i użyć literki M zamiast HK. Tragedia jakaś...

 

Rozbawiliście mnie panowie. No nic. Nadal czekam na kogoś bardziej dojrzałego i wyrozumiałego, kto udzieli pełnej konstruktywnej odpowiedzi.

 

To tyle ode mnie na temat tonu pierwszych odpowiedzi.

 

----------------------------------------------

 

@tomek54. Dzięki za rady. Tematy też czytałem. Niestety oprócz testu defendera na stronie głównej nie udało mi się znaleźć więcej info na jego temat. Tak jak wspomniałem całkiem mi się on podoba (z mojej amatorskiej perspektywy). Chciałbym usłyszeć troszeczkę więcej na jego temat.

 

Ponadto widzę w teście oznaczenia firmy: ASG AS/G&P - rozumiem, że jest to ta sama firma, która po różnych rozłamach (o czym czytałem już w innym temacie) przybierała różne nazwy?

Edited by Myga
Link to post
Share on other sites

widzę w teście oznaczenia firmy: ASG AS/G&P - rozumiem, że jest to ta sama firma, która po różnych rozłamach (o czym czytałem już w innym temacie) przybierała różne nazwy?

 

W tej kwestii dobrze być czujnym, ponieważ repliki różnych producentów mogą mieć identyczne oznaczenia. Co więcej - repliki jednego producenta mogą być sprzedawane z różnymi oznaczeniami, ba, nawet jako produkty innych firm (vide vfc->umarex, kwa->asg). Nie wspomnę już o różnych seriach wychodzących w obrębie jednego producenta.

Dlatego też, kiedy upatrzysz sobie już jakąś replikę, zwróć się do kogoś w miarę obeznanego w temacie i upewnij się, że jest to to, czego się spodziewasz ;)

Najładniejsza aktualnie dostępna replika HK416 produkowana jest przez VFC i często brandowana jako Umarex. Wizualnie - ślicznie.

Widzę, że jesteś z Dublina - upewnij się jakie ograniczenia prędkości wylotowej obowiązują w Irlandii.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady :icon_smile:

 

Faktycznie w Irlandii istnieją inne "zasady" co do siły broni. Z tego co dowiedziałem się już od ludzi na miejscu, jedynym ograniczeniem jest energia, która musi być poniżej 1J. Nie jest to jednak moje duże zmartwienie, gdyż jak zdążyłem się dowiedzieć można "regulować to" ciężkością używanej kulki.

 

Umarex faktycznie posiada bardzo ładne repliki jednak "troszeczkę" za bardzo wyskakują ponad mój budżet.

Ponadto nie chodzi mi tylko o wygląd. Mogę mieć troszkę "brzydszą" replikę za lepsze pieniądze lub na rzecz fajniejszych "bebechów". Wiadomo, że fajnie jest mieć ładną "klamkę" (jak to się mówiło w PB) ale dla mnie na pierwszym miejscu stoi raczej jakość wykonania do ceny. Ładny wygląd to dla mnie raczej uzupełnienie dobrych cech mechanicznych/detalu wykonania. Mam nadzieję, że wyrażam się dosyć klarownie :)

 

Afrati89 Czy jesteś w stanie powiedzieć coś na temat repliki, którą podlinkowałem?

Edited by Myga
Link to post
Share on other sites

LMT Defender od ASG to ta nowsza seria, która jest produkowana na częściach Ultimate. Miałem ją tylko raz w dłoni, jednak jakość wykonania jest całkiem niezła. Poszukaj jeszcze m4 w różnych wariantach od firmy Evolution Airsoft oraz G&P - to pewniaki pod względem jakości wykonania.

Oczywiście podlinkowany przez Ciebie LMT to całkiem sensowny wybór, jeśli odpowiada Ci wizualnie i planujesz używać jej z mocą poniżej 1J, to nie powinno być żadnego problemu.

Będziesz musiał jednak poprosić przy zakupie o zamontowanie słabszej sprężyny, żeby prędkość wylotowa mierzona na kulkach 0,2 nie przekraczała ok 325fps (czyli energia kulki nie była wyższa niż wspomniany wyżej 1J). Nie do końca można zniwelować różnice w mocy przy użyciu cięższych kulek, ponieważ energia pozostaje taka sama - kulka po prostu leci wolniej ;) Przeliczyć sobie możesz to np na naszej stronie: http://pingwiny.org/kalkulator/

Link to post
Share on other sites

Dzięki. Bardzo podobny kalkulator posiadam na telefonie. Identycznie wyniki.

Myślę sobie, że będę posiadać dodatkowy mag. do którego wrzucę kulki 0.12g i będę go podpinać na czas transportu.

Wychodzi poniżej 1J. Jest to kwestia typowo prawna. W IR przepisy są troszkę zbzikowane ze względów historii z IRA.

Raczej podaruje sobie wymianę podzespołów/sprężyny na słabszą.

 

Na gunfire.pl repliki G&P można policzyć na palcach jednej ręki. Nie ma między nimi też czegoś co by mi odpowiadało wyglądem.

Czy powinienem sprawdzić ofertę jeszcze innego sprawdzonego sklepu? Możesz coś zaproponować?

 

W ich ofercie widzę też coś takiego jak ASCU. Czy ktoś może mi powiedzieć czy jest sens montować go do repliki?

Różnica jest zauważalna? Biorąc pod uwagę, że będzie to mój pierwszy karabinek asg?

Link to post
Share on other sites

- Nie istnieje coś takiego jak M416. Termin ten został wprowadzony przez firmy, które nie posiadają licencji na posługiwanie się "oryginalnym" kodowaniem broni. Poprawne kodowanie to np: HK416 i tak łatwiej będzie znaleźć Ci model, którego szukasz.

Napisałem to w poście, plusem jest to, że może to zapamiętasz.

 

Ręce opadają. Nie bardzo mnie interesuje do jakiej grupy zostałem zaszufladkowany. Zwłaszcza przez osoby, które mają właśnie takie poglądy/podejście. Nie każdy ma jeszcze naście/wczesne dzieścia lat, aby być w stanie poświęcać tyle czasu na super szczegółowe badanie nazewnictwa całej masy broni. Mówiąc szczerze gdyby mnie to interesowało do tego stopnia to pewnie "pracowałbym" w wojsku lub podobnej placówce gdzie faktycznie mam do niej dostęp.

 

Denerwuje was, że ktoś gra w "militarne" gry i w tym samym czasie ma ochotę postrzelać z repliki. Hahaha nieprawdopodobne :icon_biggrin:

Faktycznie zupełnie nie rozumiem co tacy ludzie sobie wyobrażają. Jak ktoś śmie przychodzić z trochę innego środowiska i tak nie fachowo pytać o porady takich pro-komandosów. Do tego popełnić takie "fo pa" i użyć literki M zamiast HK. Tragedia jakaś...

 

Rozbawiliście mnie panowie. No nic. Nadal czekam na kogoś bardziej dojrzałego i wyrozumiałego, kto udzieli pełnej konstruktywnej odpowiedzi.

Dokładnie ręce opadają, mała zmiana m na hk? następnie ktoś znowu przyjdzie pytać o svd czy żmiję5 bo tak było w grze...

 

Tematów o emkach jest i było pierdyliard, został napisany temat dla ludzi nieumiejących wyciągać wniosków... i co? i dalej to samo bo za dużo tekstu.

Militarne gry? "Symulatory wirtualnego pola walki"- to są wirtualne gry... wszelkie bf'y czy cod'y to gry pod refleks.

 

Niczym się nie różnisz od innych nowych, pytania o to samo, zero wyciągania wniosków... temat o wyborze emki zaproponowany 2 razy na starcie nic nie dał... jest tam wszytko, wystarczy potem tylko przeczytać temat o wybranej replice.

Edited by LastSniper
Link to post
Share on other sites

Kulka 0,12g będzie miała większą prędkość wylotową niż deklarowana przez producenta (standardem jest podawanie takiej prędkości dla kulek 0,2g), przez co energia i tak będzie większa niż 1J. Przy każdej grze, gdzie nastąpi pomiar prędkości wylotowej to wyjdzie i nie zostaniesz dopuszczony do rozgrywki (nawet w Polsce limitów się generalnie przestrzega, szczególnie w CQB). Niestety nie unikniesz modyfikacji polegającej na wstawieniu np sprężyny m90 lub m100. Pocieszające jest za to to, że tego typu downgrade z reguły nie anuluje gwarancji, o ile wykona go sklep, w którym kupujesz sprzęt.

 

Repliki G&P znajdziesz między innymi w:

 

http://www.asgshop.pl/sklep/catalog.php?cat=128

 

oraz

 

http://www.specshop.pl/index.php?cPath=22_241_45&sort=2a&filter2=1&filter_id=92

 

Oba sklepy są w 100% sprawdzone.

 

Co do ASCU - ciekawostka, na początkowym etapie zabawy raczej nie jest to coś, w co warto inwestować ;)

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem. Jeżeli strzelam lżejszym pociskiem przy zachowaniu tej samej prędkości wylotowej (pomijając nawet zmniejszenie prędkości wraz z czasem lotu) to energia jest mniejsza. Licząc ze wzoru tak wychodzi i kalkulator również tak podaje.

 

Zwiększając masę pocisku, zwiększam energię (zachowując tą samą prędkość wylotową). Fizyka.

 

Czy możesz proszę rozwinąć swoją wypowiedź?

Link to post
Share on other sites

Co do repliki broni to mogę ci polecić artykuł w arsenale (miesięcznik o broni) jest tam test i opis.

Idąc dalej to co napisał kolega powyżej-bebechy Ultimate więc jakiś strasznych problemów nie powinno być.

Link do prezentacji karabinka.

http://youtu.be/XwoCJViK2_M

Jestem świeżym nobem w temacie więc jakoś specjalnie ci nie pomogę ale wychodziłem z założenia żeby nie kupować repliki nad wyrost.

Chodzi o to żeby nie wydawać kasy na coś czego nie wykorzystam na początku - chodzi o tuning.

Punktem wyjścia była niezawodność i trwałość. Reszta przyjdzie później :D

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem. Jeżeli strzelam lżejszym pociskiem przy zachowaniu tej samej prędkości wylotowej (pomijając nawet zmniejszenie prędkości wraz z czasem lotu) to energia jest mniejsza. Licząc ze wzoru tak wychodzi i kalkulator również tak podaje.

 

Zwiększając masę pocisku, zwiększam energię (zachowując tą samą prędkość wylotową). Fizyka.

 

Czy możesz proszę rozwinąć swoją wypowiedź?

Oczywiście... bo fps są miarą prędkości kulki... joule nie :icon_biggrin: Wraz ze wzrostem masy zmniejsza się prędkość kulki a zwiększają joul'e

Edited by LastSniper
Link to post
Share on other sites

LastSniper dokładnie to napisałem.

Czyli wg. mnie podając lżejszą kulkę do karabinka uzyskam mniejszą ilość Juli.

Wobec czego nawet przy 375fps strzelając kulką 0.12 powinienem się zmieścić poniżej 1J. Tyle jeżeli chodzi o teorie.

 

Zastanawia mnie jednak fakt, czy zmniejszenie masy kuki nie spowoduje zwiększenia prędkości wylotowej tak jak powiedział Afrati89.

 

Niestety nie wiem jak dokładnie pracuje mechanizm wystrzeliwania kulki.

 

Czy ktoś, kto ma praktyczne doświadczenia lub odpowiednią wiedzę, może potwierdzić moją teorie?

Edited by Myga
Link to post
Share on other sites

Niestety nie odpowiada to nadal na pytanie czy obniżenie masy kulki nie powoduje wzrostu fps.

Jeżeli mechanizm w karabinie pracuje w taki sposób, że zawsze zachowuje tę samą prędkość wylotową bez względu na ciężkość pocisku to wtedy faktycznie obliczenia z kalkulatora będą poprawne.

 

Natomiast, jeżeli mechanizm w karabinie będzie lżejsze pociski wystrzeliwał z większą prędkością to wtedy obliczenia nic nie dają.

 

Kalkulator był już linkowany i tak jak wspominałem, zapoznałem się z nim dużo wcześniej.

Edited by Myga
Link to post
Share on other sites

Odpowiedź brzmi - tak, obniżenie masy kulki powoduje wzrost prędkości wylotowej ;)

Jestem tego pewien i gwarantuję, że tak będzie.

Mechanizm w karabinie nie zachowuje zawsze takiej samej prędkości wylotowej.

 

Przykładowo - moje m4 strzela z prędkością ~485fps na kulkach 0,20g. Strzelam używając kulek 0,28g i prędkość wylotowa kulki to niecałe 410fps. Jednak z racji tego, że kulka waży odpowiednio więcej - energia zostaje zachowana.

Możesz to sobie sprawdzić na kalkulatorze w dziale "Tabela porównawcza dla kulek BB o masie w gramach:". Im cięższa kulka, tym niższa prędkość i analogicznie - im lżejsza, tym prędkość wyższa.

Jak sam raczyłeś zauważyć: Fizyka ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o fizykę i limity. Prawnie limitem jest energia w ilości 1J. Ponieważ energia jest jedyną stałą tutaj.

Sprężyna pcha tłok, który spręża powietrze. Ta sama ilość powietrza będzie zawsze miała zmagazynowaną tą samą ilość energii.

Natomiast masa kulki i prędkość będą się odpowiednio zmieniać by w sumie dać zawsze 1J, i kulka 0,12g nic tu nie da.

Ilość energii zmniejszy się nieznacznie. Jeżeli chcesz mieć amunicje na której uzyskasz niższą energię musisz zmniejszyć ilość powietrza popychającego kulkę. Czyli użyć np. kulek o średnicy 5mm, jeżeli w ogóle takie da się dostać. Nie widzę sposobu aby na miejscu pogorszyć szczelność układu. Znaczy pogorszyć zawsze możesz w 5s, ale po chronowaniu nie wrócisz do stanu pierwotnego.

 

W skrócie:

Limitu nie oszukasz. 1J to 1J, lekkie kulki nic nie dadzą.

Link to post
Share on other sites

Ok, to rozwiewa całkowicie moje wątpliwości.

Czyli będę musiał wymienić sprężynę na taka która da mi ~328fps przy kulkach 0.2g.

 

Czy znajdę gdzieś może taki test G&P HK416 w którym pokazano jego wnętrzności?

Tak jak rozebrano tutaj defendera. Szukam w sieci i niestety bez skutku.

 

Jeżeli nie to czy ktoś jest w stanie powiedzieć czym dokładnie G&P HK416 będzie przewyższać ASG LMT Defender CQC? Bo z tego co widzę to ceną na pewno.

Edited by Myga
Link to post
Share on other sites

G&P HK416?

Chyba, że chodzi Ci o VFC/Umarex ;)

Jeśli tak - VFC uchodzi za producenta replik o doskonałym wyglądzie zewnętrznym i oznaczeniach zgodnych z palnym odpowiednikiem.

Zdjęcia "wnętrzności", jak to zgrabnie ująłeś ;) raczej niewiele Ci powiedzą - dla osoby, która nie siedzi w tym temacie repliki będą wyglądały praktycznie tak samo.

Jesteś w tej komfortowej sytuacji, że przy ok 320-330fps praktycznie każda dostępna na rynku replika powinna bez problemu działać przez bardzo długi czas.

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem szybko ten wątek i mam dwie uwagi, raczej zbędne ale lepiej się upewnić.

 

Pomijając to wszystko co napisano o energii i kulkach to replika o tej mocy nie będzie dobrze strzelać przy tak lekkich kulkach jak 0.12. Z tego co pamiętam to te kulki, zazwyczaj kiepskiej jakości, są przeznaczone do słabszych pistoletów sprężynowych a nie AEGa, który przy kulkach 0.2 generuje 300fps

 

Co zaś się tyczy samej repliki to jak napisał choćby kolega powyżej. Jak chcesz dobrze wyglądającą replikę HK416 to VFC/Umarex, też uważam że to bardzo atrakcyjna wizualnie replika.

http://az321826.vo.m...x800-145962.jpg

 

Jak podoba Ci to co sam zaklinowałeś lub ogólnie M4ki z szynami z przodu lub platforma MRP to masz jeszcze kilka innych replik do wyboru w tym polecane G&P

 

Repliki są podobne ale jest kilka różnić, HK ma inną kolbę, inny chwyt pistoletowy, inny front, inne przyrządy celownicze i jeszcze pewnie kilka innych drobiazgów.

 

Jak już napisano G&P nie robi HK416 a czym się różni np. Defender produkcji ASG od Defendera produkcji G&P http://www.asgshop.p...ukt.php?id=2992 to już musisz dopytać kogoś kto miał obydwie w ręce. Ja mam tylko G&P i jestem zachwycony.

Edited by alyjen
Link to post
Share on other sites

Oczywiście... bo fps są miarą prędkości kulki... joule nie :icon_biggrin: Wraz ze wzrostem masy zmniejsza się prędkość kulki a zwiększają joul'e

Niestety nie odpowiada to nadal na pytanie czy obniżenie masy kulki nie powoduje wzrostu fps.

Przecież napisałem... skoro wzrost masy zmniejsza fps's to zmniejszenie masy powoduje ich przyrost.

 

Co do replik to są tematy o każdej.

Edited by LastSniper
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...