Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty letnie 2014


Recommended Posts

Na pewno nie tylko mi przyda się ten temat, bo niedługo przewiduję wysyp takich tematów innych użytkowników forum.;)

 

Jak w temacie ;) Poszukuję butów na lato, typowo na lato, czyli temperatury 20 - 35 stopni Celsjusza.

 

Co musi być wzięte pod uwagę?

- zastosowanie 70% miasto - użytek codzienny, 20% góry, 10% airsoft

- muszą być przewiewne, nie grzać stopy

- niski profil

- rozmiar wkładki 30,5cm (47EU, 12UK)

- nie muszą być taktyczne

- cena do 450zł wraz z przesyłką

 

Buty muszą być do kupienia w Polsce.

 

Osobiście poszukałem też trochę samemu i myślę nad tym:

http://www.bates.pl/buty-damskie/kolekcja-meska/03360-c3-buty-wojskowe-bates.html - ja wiem, ze to półroczny Bates, ale ten model został mi polecony przez obsługę jednego ze sklepów,

 

Ten za to, został wybrany w tym sklepie:

http://www.termoaktywne.net.pl/product-pol-14023-XA-Pro-3D-Ultra-2-SALOMON.html

 

A Wy coś ciekawego polecicie?

Planuję zakupić buty w okolicach kwietnia.

Link to post
Share on other sites

Skoro na miasto to nie preferowałbym taktycznych, przejdź się do sklepu i wybierz jakieś wygodne obuwie, które będzie dobrze dopasowane do Twojej stopy. W tej cenie na pewno dostaniesz buty w z dobrej firmy takiej jak: Merrell, Asolo, Salomon (akurat tutaj uważam, że są lekko przereklamowane), Zamberlan itd.

 

Pamiętaj, że musisz mieć 0,5-1cm luzu, inaczej przy schodzeniu z gór będą mega niewygodne.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Skoro na miasto to nie preferowałbym taktycznych, przejdź się do sklepu i wybierz jakieś wygodne obuwie, które będzie dobrze dopasowane do Twojej stopy. W tej cenie na pewno dostaniesz buty w z dobrej firmy takiej jak: Merrell, Asolo, Salomon (akurat tutaj uważam, że są lekko przereklamowane), Zamberlan itd.

 

Pamiętaj, że musisz mieć 0,5-1cm luzu, inaczej przy schodzeniu z gór będą mega niewygodne.

Ostatnimi dniami naczytałem się sporo o obuwiu Merrela. Podobno to takie trekingowe Batesy - 6 miesięcy użytkowania i do śmieci...

Link to post
Share on other sites

Belleville 550 - mają wywietrzniki, bardzo wygodne, jeśli zależy Ci na wyglądzie to stwierdzam, że wyglądają. Jeśli zależy Ci na tym by noga w nich wyglądała na "szczuplejszą" - tak, wygląda. Przemakać nie przemokną jeśli nie wejdziesz w nich do strumyka. Chodziłem w nich w zimę, chodziłem po polach w deszczowe dni jak i po nich - nic. Całoroczne. Koszty tylko mogą być dla Ciebie szokujące, ale to i tak lepiej niż np. Belleville 500 :D

Link to post
Share on other sites

Mam merell ventilator chameleon gtx( fota poniżej).

Przełaziłem w nich cały rok łącznie z zimą 2012-2013. Jedyne co się rozsypało to sznurówki. Teraz łażę w nich tylko w lato bo dorobiłem się butów zimowych :F

 

Najpierw trzeba pójść do merrella bo mają nietypową rozmiarówkę.

Podeszwa jest dość sztywna i wytrzymała jak w przypadku większości podeszw vibram.

1000w.jpg

Link to post
Share on other sites

Nie czytaj opinii o butach w technologii goretex tylko o konkretnym modelu.

Ja piszę konkretnie o Merrell Chameleon 3 ventilator gtx które nosiłem do na codzień jak i do asg.

but jest gtx ale ma wstawki wentylując. Jest też poniżej kostki, czyli nie grzeje tak bardzo.

Odsyłam do gogla w poszukaniu recenzji lub testów tego buta.

Link to post
Share on other sites

Wg tego co widzialem to mają lekko zaniżoną rozmiarówkę

W adidasie biorę ok 44 a w merrellu mam 45.

Najlepiej pójść do sklepu i przymierzyć. Plusem merrella jest to że dorwiesz to i w lepszym sportowym i w masówce typu intersport.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Niestety, nie polecanych modeli przez Was, ponieważ nigdzie nie znalazłem rozmiaru odpowiedniego. Wszędzie za małe ;)

Zakupiłem polecany przez Was model - http://www.amazon.com/Merrell-Mens-Proterra-Sport-Hiking/dp/B00BLQ9JHM

 

I tak jak kolega Axel pisał - musiałem wziąć rozmiar większe, ponieważ w normalne by były za ciasne ;)

 

Dzięki za rady :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...