Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika dla syna.


Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

(...) A co do kulek to szkoda trochę zużywać G&G do strzelania tarczowego. Z tańszych rozwiązań masz P&J na taiwangunie, które pomimo słabej ogólnie opinii są bardzo tanie i nie nastręczają szczególnych problemów w chińskich stokowych replikach.

Herezja, nie gadaj takich bzdur, do strzelań tarczowych też warto stosować dobre kulki bo uzyska się lepsze skupienie. A przez zacinki można uszkodzić nie tylko maga... :icon_evil:

Link to post
Share on other sites

Jeśli Pana syn będzie chciał również pistolet mógłbym polecić sprężynowego (wiem, wiem do gry się nie nadaje ale do strzelania do tarczy po prostu boski) Colta M1911 od Action Sport Games'a. Kosztuje 50 zł, jest lekki (obudowa z "plastiku", tylko lufa metalowa), celny (trafienie w cel 15cmx15cm z 15m 5 razy pod rząd) i dobrze leży w dłoni. Mój ma mały przebieg ale ile razy upadał i był uderzany o różne rzeczy to .... Do strzelania do tarczy bardzo polecam :)

Link to post
Share on other sites

Prócz takich, że się tną w magazynkach i przez to szlag człowieka trafia.

 

Herezja, nie gadaj takich bzdur, do strzelań tarczowych też warto stosować dobre kulki bo uzyska się lepsze skupienie. A przez zacinki można uszkodzić nie tylko maga... :icon_evil:

 

No cóż, może moje magazynki i replika są jakieś magiczne bo nic im nie zaszkodziły P&J ani GFC ani Guardery ani osławione G&G. Czasami ale podkreślam tylko czasami, zdarzało się, że midy (ze skręcaną sprężyną czyli powyżej 100 kulek) się rzeczywiście blokowały ale to wina samej konstrukcji. Niestety z G&G też mi się blokowały więc to magazynki były do dupy a niekoniecznie kulki.

Nie wiem jak wy ale skoro tańsze kulki sprawują się prawie tak dobrze jak droższe, nie widzę powodu by trochę nie zaoszczędzić. Tak czy tak taniocha idzie na Auto Hi-Capa do 35m a G&G do Low-capa powyżej 35m na singlu. Broń ostra też ma amunicję AP i standardową stosowaną w innych warunkach i wobec innych celów. Na tej samej zasadzie używam obu rodzajów kulek.

 

Także absolutnie nie mówię, że należy tylko jedne albo drugie stosować. G&G są niezaprzeczalnie świetne... i drogie.

P&J wcale nie są kwadratowe jak niektórzy twierdzą i mimo wszystko trzymają jakiś poziom jak za taką cenę.

Oprócz tego nie każdy jest w stanie odróżnić zacinkę spowodowaną kwadratową kulką od źle złożonego i rozregulowanego GB czy problemów z komorą i gumką. Widziałem niejednokrotnie jak ludzie twierdzili, że to magazynek i dupiaste kulki a 30 minut później ze smutną miną stwierdzali, że padła im replika. No ale to nie temat o mitomanii kulcowej także wybaczcie za to małe wtrącenie.

 

Tatusiowi i synowi życzę owocnego i bezpiecznego ASGrania.

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Jesteśmy po pierwszym strzelaniu, trzy godziny zleciały jak z bicza strzelił. Właściciel RK-02 zadowolony. Opiszę trochę zachowanie repliki.

1. Z 15 metrów faktycznie robi dziury w puszkach po piwie.

2. 20 metrów bez problemu syn trafiał w tarczę o rozmiarze A4.

3. 30 metrów już trochę gorzej ale kulki dolatują do tarczy.

4. 40 metrów to już abstrakcja dla naszego egzemplarza, kulki opadają w dół.

 

Na razie poczekam i nic nie będę zmieniał, poobserwuję działanie i przemyślę parę pomysłów. Jeśli dalej będę widział fascynację to jednak zainwestuję w lepsze części. Na początek w lufę, gumkę, zastanowię się na komorą Hop-Up bo ta wydaje mi się nie najlepszych lotów(śrubka stabilizująca kręci się i nie mogę zblokować pozycji, na szczęście suwak chodzi z dużym oporem i nie zmienia położenia).

 

Co proponujecie jeszcze wyregulować.

Link to post
Share on other sites

Jako użytkownik Cymy 028 może mam małe doświadczenie z Rk, ale powiem to co wiem.

1. Gumka HU sporo daje - mam przezroczystego Guardera i w porównaniu ze stockową sporo daje,

2. teflon fix to nie jest droga inwestycja (taśma teflonowa to jakieś 3-5zł), a na pewno jest warta swojej ceny,

3. usztywnienie lufy wewnętrznej dało mi najwięcej do celności. Lufę wewnętrzną owinąłem zwykłą taśmą klejącą tak, że z lekkim oporem wchodzi w lufę zewnętrzną. Celność wzrosła znacznie (co prawda nie mierzyłem, ale widać po samym locie kulki, że lecą bardziej jak po sznurku), a koszt znikomy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...