Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Uszkodzona gł. tłoka - naprawiac czy kupic nową?


Recommended Posts

To jest zdemontowane, mogę osadzic na miejsce aby było tak jak trzeba i zalac klejem i docisnąc gumowym zderzakiem , a otwory wentylacyjne przewiercic , tylko pytanie czy długo to potrzymie...

 

Niby głowica systemy a za długo nie potrzymała... tuning nie był zbyt mocny , ok 450 fps..

 

Jeśli wymiana to na jaką głowicę?

 

Co robic Pany ?

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiesz... Producent nie przewidział tej głowicy tłoka jako części która można rozebrać jak pokazałeś na zdjęciach. To że to zdemontowałeś to tylko i wyłącznie dlatego że kołnierz jest pęknięty.

 

Polecam aluminiową wyciszoną głowicę tłoka Modify z www.airsoftarmowy.pl.

Mam ją w swoim AK po dokładnie tej samej historii z głowicą tłoka CA.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Ci wielkie za pomoc, napiszę do gunfire kiedy będzie u nich dostępna

 

http://gunfire.pl/pr...wica-tloka.html

 

wydaje mi się że lonex będzie lepsza niż ta element.

Także jak już to założę to powinno byc ok, bo głowicę tłoka mam od promyka i jest git.

puki co temat niech będzie otwarty.

 

Edit ;

 

I na dodatek 2g lżejsza :icon_biggrin: od tej elementa

 

Edit, napisałem ultimate a miało byc element.

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

AAAA, to jest to samo jak AOE - różnica jest taka że zamieniamy gumę z gł cylindra na sorbo

Jakby tak użyc cichą gł tłoka + sorbo na cichą cylindra- uprzednio sorbo od wewnątrz dociąc na grzybek w gł tłoka?

czy lepiej nie kombinowac?

jaki wymiar najlepiej brac - w sklepach są podane w calach (a właściwie jego ułamkach)

 

Ps jakby ktoś zamawiał zza granicy to bym się dołączył....

Link to post
Share on other sites

Nie trzeba zmieniać gumy z normalnej głowicy... Jak brakuje 2-3mm do poprawnego AOE to przykleja takiej grubości sorbothane'u. Na wyciszone to nie wiem czy ktoś próbował, bo rzeźba w tej gumka-piance raczej może się nie udać...

Na necie można wynaleźć (najczęściej na hamerykanckich stronkach) gotowce pod konkretne typy gearboxów- chodzi o umiejscowienie otworu na wylot dyszy... W związku z tym, że akurat do mojej elżuni nie były dostępne, a potrzebne byłyby do V6, to na brytyjskim ebay'u znalazłem sprzedawcę różnych rozmiarów podkładek z sorbothane'u do... adapterów (audiofile wybierają tym drgania na igłę z tła) 4 sztuki kosztowały parę funciaków a i przesyłka groszowa... Wymagały minimalnego docięcia..

Takie brałem. http://www.ebay.co.uk/itm/SRM-TECH-SORBOTHANE-MAXI-ISOLATING-DISCS-PACK-OF-4-GREAT-VALUE-/331130794112?pt=UK_Sound_Vision_Other&hash=item4d18eef080

 

A tutaj większy wybór ale nie zawsze dostępne. http://www.sorbopads.com

Edited by karol_alasz
Link to post
Share on other sites

Tonację też mam podać?! Stary,zamontuj i sprawdź na swojej replice-przecież nie wiesz jak moja replika działała przed ani po to co Ci da info jak się dźwięk zmienił...? Zmienił się.Replika chodzi dużo lepiej przez AoE,które zaserwował mi pad przy okazji... Wcześniej zjadła mi dwa tłoki na śniadanie... Ale sam gearbox wydziela hałas,który mi osobiście nie przeszkadza,bo to przecież replika broni i ma hałasować-jak będzie w zasięgu to dorzucę ten nowozelandzki symulator dźwięku, bo mnie po prostu nie bawi supercichy karabin szturmowy... A zasorbowanie ogólnie wydłuża żywot zespołu głowica tłoka-głowica cylindra a także zespołu przekładni-tłoka(AoE).

Sorbo się zużywa,wyczytałem na necie-Ty też byś mógł się wysilić odrobinę-dlatego niektóre pady są oferowane z jakąś warstwą ochronnego materiału... U siebie jeszcze nie sprawdzałem-zużyje się to wymienię, w komplecie miałem 4 sztuki...

Link to post
Share on other sites

Nie pisałem o podanie tonacji. lecz ogólne wrażenie z przejścia zwykłych głowic na sorbo pisałeś że jest różnica, to ok.

także widziałem na YT filmik ze zużytym sorbo, lecz nie znam angielskiego, i nie wiem po jakim czasie się to zużywa na zagranicznych forach nie pogrzebię bo słabo z angielskim, dla tego chciałem zapytać kogoś z dłuższym stażem... co do kupna , to muszę ogarnąć kogoś kto zamawia z zagranicy, gdyby były w pl, to bym gitary n ie zawracał, lecz kupił i tyle.

Także trochę wyluzuj...

Link to post
Share on other sites

A co to za filozofia zamówić z ebaya? Link chyba podałem...

Zużycie pada zależy od rof'a no i mocy sprężyny więc znowu musiałbyś szukać kogoś z tym samym gearboxem, że wszystkimi jego elementami ident.do Twoich(bo nawet masa tłoka i głowicy będzie miało znaczenie),batką i w dodatku strzelającym w tej samej bądź zbliżonej strefie klimatycznej... itd. Trochę ciężko będzie. Ale na pewno różnica in plus będzie, bo sorbothane po prostu jest rewelacyjnym materiałem tłumiącym... Nie mam porównania ale stawiam na lepsze właściwości tłumiąco-głoszące zwykłych głowic z Sorbo padam niż głowic wyciszonych. IMHO.

Link to post
Share on other sites

O to mi chodziło mniej więcej.... No właśnie musiałbym kogoś poprosić o zamowienie, bo sam nigdy zza granicy nie zamawialem...

A moja replika będzie robiona do 480 fps, rof do 22 rps bęzie....(aktualnie trochę grzebię w replice i nie mam konkretnych parametrów, ale to raczej nie istotne)

 

Dzięki Ci za info, raczej kupię płaską głowice tloka i może uda się zamówić sorbopad i będzie git.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...