Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Soft shell


Recommended Posts

Otóż rozglądam się za soft shellem w granicach 250zł (no max 300zł). Czytam, szukam i nie mogę trafić na coś jednoznacznego. Wiem, że jeśli Helikon to tylko trooper. Może jakieś inne w tej granicy cenowej?

 

Fajnie by było gdyby miał ten smaczek taktyczności, lecz nie jest to mus. Kolory olive, coyote, odmiany green (RG, OD, AG), szary. Czarny odpada. Kaptur musi mieć (widziałem shelle bez kaptura).

 

Noszony byłby w większości na co dzień po mieście: wiosna-lato-jesień i co jakiś czas na niedzielne wypady na łono natury.

Link to post
Share on other sites

Na lato wszystko może być za grube, szczególnie w mieście. Softshell ma chronić przed zimnym wiatrem a te latem występują na wodzie, rano, w górach itd. Moim zdaniem zwróć uwagę na to, co robisz w terenie i pod to dobierz kurtkę. Jeżeli nigdy nie używałeś tego typu odzieży, to warto, by miała podwójny zamek (góra - dół) oraz wentylację pod pachami (zamek), odpinane rękawy itp. Wtedy dana kurtka będzie bardziej elastyczna.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem troopera przy +/-20 stopniach w marszu. Dawał radę idealnie. Natomiast z wszytym polarem byłbym już ugotowany (nawet przy niższej temperaturze, przerabiałem to). Po prostu masz dodatkową grzejącą warstwę, której za nic nie możesz zdjąć.

Nie słyszałem za to o odpinanych rękawach- stosuje się to gdzieś?

 

Na co dzień sugeruję cokolwiek cywilnego. Trencz, płaszcz? :D

Chyba że chcesz w tej samej kurtce chodzić do teatru i w góry, ale to sam wiesz- średni pomysł.

Link to post
Share on other sites

@Karczu

 

Np. odzież rowerowa Gore - softshell. Odpinam dwa rękawy i mam bezrękawnik. Dobre na rower w okresie letnim i wiosennym. Zamki są na bluzie, co oznacza, że nosząc plecak będą one pod jego ramionami. W krótkich marszach to nie przeszkadza ale w długich sprawia, że ramiona bolą.

Link to post
Share on other sites

Dobra,

Wziąłem Troopera i jak na razie jestem zadowolony (trochę krótko noszę aby móc coś więcej powiedzieć). Na deszcz/mżawkę nie trafiłem ale za to od wiatru chroni super. Przy temp. +8st. noszę t-shirt+cienki polar ( o ten http://www.decathlon.pl/polar-turystyczny-mski-na-zamek-forclaz-50-id_8284957.html) i Trooper i jest mi tak samo ciepło jak przy noszeniu zwykłej typowo wiosennej kurtce (z jakimś wkładem/puchem jak to zwykle takie kurtki mają), a nawet lepiej (z uwagi na ochronę przed wiatrem).

 

Dziękuję za wszystkie komentarze.

Temat można zamknąć lub rozwinąć co by takie osoby jak ja kierowały się z pytaniami do jednego tematu z konkretami niż zakładać nowe. :)

Link to post
Share on other sites

bierz troopera. sam uzywam zarowno do edc jak i do wypadow w teren. zestaw thermo od brubecka, alpha i trooper od helikona daja komfort uzywania nawet ponizej zera (jak sie czlowiek rusza :-D)

 

jedybym probleme jest to ze kurtalka jest lekko krotka, przy wzroscie 195 mam rozmiar XL i jest na styk. jakby zrobili kurtke 5cm dluzsza to by ich nie zabilo. a tak to jedyny minus :-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...