Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr Aug z CA


Recommended Posts

  • Replies 392
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie ma możliwości wymiany

 

Nie bardzo rozumiem - nie ma można wymienić... nazwijmy to "zespołu przeładowywania i optyki" między wersją A1 i A2 w CA?

To by było przynajmniej dziwne... Czy może chodziło Ci o to, że ten element jest niewymienny pomiędzy TM a CA?

 

-

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem - nie ma można wymienić... nazwijmy to "zespołu przeładowywania i optyki" między wersją A1 i A2 w CA?

To by było przynajmniej dziwne... Czy może chodziło Ci o to, że ten element jest niewymienny pomiędzy TM a CA?

 

-

 

Przepraszam jak kogoś wprowadzilem w błąd, ale podczasz szukania na WGC musiałem przeoczyć tą część, ktorą zamieścił Szreder. :!:

W obecnej sytuacji nie jestem w stanie powiedzieć czy da sie wymienić tą część.

 

 

Sorry za OT

Link to post
Share on other sites

Części o oznaczeniach CA AUG021 i AUG021-1 raczej są pasujące do body.

 

Nie wydaje mi się również, aby CA tworzyło własne rozwiązania co do konstrukcji tej repliki, ponieważ i tak "siedzi" w niej części już dużo, które są identyczne z TM, tak samo jest pewnie z "zespołem przeładowywania i optyki", a raczej jest tak na pewno. Cena 70 USD za taki "bajer" jest dość zachęcająca.

 

Ile orientacyjnie może wynieść końcowa cena w PLN podczas gdy chciało by się to sprowadzić do Polski z WGC? Czy ekipa z jakiegoś polskiego sklepu asg, na przykład asgshopu, mogła by mi sprowadzić taką część?

Link to post
Share on other sites

A teraz wpadłem na pomysł zrobienia sobie 2 wersji AUG'a w jednym. Tylko nie wiem, czy to by długo wytrzymało. Chodzi mi dokładnie o plastikową część z repliki BE M8-2 (steyer'a z risem), która może jest pasująca z CA.

 

Tylko tutaj jest taki problem, że w Polsce jest trudno dostępny ten Aug, mamy za to M8, z atrapą lunety... na ebay'u jest dużo tego. Najlepiej gdyby ktoś miał uszkodzone M8-2.

Link to post
Share on other sites

Mam rzeczoną replikę od tygodnia, sprawuje się doskonale. Celna, wygodna i świetnie wykonana, co jest standardem w przypadku CA. Jedyny problem w moim egzemplarzu to zgubiony przycisk na rączce wprowadzającej w oryginale pierwszy nabój do komory - zaginął w akcji gdzieś w krzakach już podczas drugiej strzelanki - spokojnie sobie wypadł, nie był w ogóle przymocowany :/ Za to zawór gazowy jest u mnie sztywny i nieruchomy, nie idzie go odkręcić, a co dopiero zgubić.

Karabin ma tendencje do "łykania" kulek, które potem denerwująco grzechoczą w kolbie. Ma to miejsce szczególnie podczas zmiany magazynków w polowych warunkach, trzymając karabin w innej płaszczyźnie.

Ogólnie AUGa oceniam na 5+. W terenie sprawuje się naprawdę znakomicie, ma oryginalną konstrukcję i wiele ciekawych, wygodnych rozwiązań, poważniejszych wad na razie nie zaobserwowałem. Guna szczerze wszystkim polecam.

Link to post
Share on other sites

Ja z koleji mogę ci polecić auga A2... (CA) Moim zdaniem jest znacznie bardziej uniwersalny niż A1, ponieważ ma w zestawie szynę na którą możesz doczepić co tyko chcesz. W A1 jest uzależniony od lunety, która nie wszytskim się podoba :) . Po za tym jest tańczy od A1. A i jeszcze jedno... to czarne wykończenieee....:D:D:D

Link to post
Share on other sites

Co do awaryjności to wiem że jest bardzo mało awaryjny. Mi się jeszcze nie popsół. Nawet gdyby, to jest bardzo prosty w konstrukcji i można go ławto naprawić. Co do jakości body (wersja A2) to moim zdaniem w CA jest ładniejsze (cienniejsze i chropowate), w TM jest bardziej śliskie i bardziej jaśniejsze, ale również ładne.

Link to post
Share on other sites

Poza tym, to warto wszystkie inbusy, śrubki dokręcić, gdy dojdzie do nas replika.

 

Radzę również bliżej przyjrzeć się opisywanemu tu wcześniej przyciskowi na rączce przeładowania oraz dolnemu bolcowi zwalniającemu lufę. Radzę porządnie je docisknąć/dokręcić, bo łatwo te części zgubić.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...