Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Steyr Aug z CA


Recommended Posts

  • Replies 392
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odkręcasz płytkę oddzielającą gearbox od baterii ,potem sruby na "kolbie" ,które trzymają GB na miejscu...i energicznie uderzasz "kolbą" o cos twardego...GB powinien wypaść...i proszę...zabawa sie zaczyna :)...;)

 

Tylko z tym uderzaniem nie przesadzaj....trzeba wyczuć ;)

Link to post
Share on other sites

@Levy - które to są te śruby na kolbie co trzymają GB? Ja jedynie co to odkręcam płytkę i po stuknięciu wypada GB. Na początku jest dość duży problem z wyjęciem, trzeba się nieźle nasiłować, później wychodzi jak z masła ;]

 

A te przyrządy mechaniczne są bez regulacji i plastikowe, naprawdę warto zakupić jakąś optykę, lub jakieś lepsze przyrządy, jeżeli się chce tak bardzo mechaniczne.

Link to post
Share on other sites

Przekręciłem gwinty podczas modernizacji miejsca na batkę.... :(....i stąd to zamieszanie :)....

 

Ale jush jest ok....;)

 

Tak w ogóle to wiecie czy do AUG'a pasi torebka na kolbę??....bo akurat muszę zamontować jakoś batkę LARGE na ogniwach RC....i tylko mi kolba zostaje....i nie wiem czy na tasmę czy w torebkę...:(

 

Ach ten tuning....:):):)

Link to post
Share on other sites

Wiram,

 

Mam takie pytanko czy wymienialiście gumkę HU czy jedziecie na oryginalnej? jeżeli wymiana to kiedy od razu przy zakupie czy po zużyciu oryginalnej? Czy może się nie zużywa tak bardzo?

 

Pytam bo często w watkach o CA czytam ze sa problemy z oryginalnymi gumkami HU (ewentualnie dystanserami) a tu nic cisza.

 

I druga sprawa czy AUG działa sam z siebie czy dużo przy nim grzebiecie eliminując jakieś drobne niedociągnięcia.

 

Pytam z tych samych powodów co wyżej ale także bo to by by moj pierwszy AEG i nie wiem czy lubię grzebać czy nie przy nich :)

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Dziś zauważyłem pewne problemy z magazynkiem w Augu. Może któryś z Kolegów miał podobne? Od czasu do czasu nie podaje kulek , po mimo tego że sprężyna w hi-capie jest odpowiednio nakręcona a kulek jest full. bardzo to denerwujące gdy w krytycznych sytuacjach nie da się oddać strzału. Jak temu zaradzić ? Dzięki za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam

M.

Link to post
Share on other sites
Guest Carmack

No zdarza się. Zdarza. Ale akurat nie w przypadku pełnego komina kulek, tylko jak komin jest pusty, kręci się pokrętełkiem i mimo to kulki nie są podawane, gdyż któraś feralna klinuje się z inną, blokując wejście do komina. Ktoś kiedyś doradził mi, żeby lekko zeszlifować to wejście do komina, wtedy problem zniknie.

 

Ale w przypadku opisanym przez Ciebie... nie wiem. Jeśli chodzi o magazynek, to jedyne, co przychodzi mi na myśl to to, że nie działa właściwie ten kwadracik, który musi zostać odsunięty, by wypluwało kulki. Jeśli nie to jest powodem, trzeba szukać winy w samym AUGu i jego jęzorze, który odsuwa ten kwadracik. Innego pomysłu nie mam. Bo przecież wewnątrz karabinu raczej się nie klinują.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy masz wszystkie "zęby" podajnika...jak Ci sie jeden wyszczerbił lub ułamał...to masz odpowiedź...a jeśli to nie to ,to zrób tak jak napisał przedmówca :)

 

Ogólnie magi w Augu sa do dupy...lepsze są TM...choć droższe 40 zł :(

Link to post
Share on other sites

Prócz rączki to jeszcze jak się nie zabezpieczy rury gazowej to gdzieś kiedyś zginie, z czasem zaczynająca się ruszać lufa zew., mało miejsca na batkę, w moim przypadku regulacja każdorazowa hop-upa przed strzelankowa (niewielka wada) no i waga... przez to duża część osób po prostu rezygnuje z tej repliki. A i zapomniałbym brak mid-capów co mnie dosyć boli...

Link to post
Share on other sites

Dokręcić czy nie ale na pewno trzeba zabezpieczyć przed odkręcaniem. Mnie się raz prawie udało zgubić lufę zew. :( ale w pore zauważyłem że mam lufę miedzianą a nie czarną jak zwykle i poszedłem po swoich śladach i znalazłem... Co do rury gazowej -> zmatowić miejsce gdzie przylega do body i skleić. Tej części się nie wyciąga bo nie ma nic pod nią. Lekkie obracanie się lufy zew. nie ma żadnego wpływu na lufę wew. Jeszcze jedną rzecz u siebie zauważyłem... nie wiem czy to będzie występować w CA. Odkręciła mi się sama śrubka przy zatrzasku mocującym magazynek w gnieździe -> nakrętka dopasowana i dodatkowo spojona ze śrubkę lakierem do paznokci ( no cóż u mnie większość śrubek jest na lakier do paznoci - tylko znajomi się na mnie patrzą dziwnie po co facetowi lakier do paznokci :-F )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...