Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16 KWA i nieszczelność + żałosny wynik na chrono


Recommended Posts

Witam! Wiem że jest temat o upgrade emek KWA lecz nie znalazłem tam rozwiązania mojego problemu. Tak więc do rzeczy, w moim M16 jest cylinder Typ 0 Deep Fire a na nim głowica tegoż samego producenta (czerwona, podwójnie uszczelniona) z kolei tłok to SHS z 14 zębami stalowymi i głowicą aluminiową Deep Fire wentylowaną a sprężyna to świeża SP130 Guardera. Na początku wymieniłem oring głowicy tłoka przy którym podczas składania repliki uzyskuję strzykawkę troche przed połową cylindra, jednak po puszczeniu tłok nie cofa się całkowicie do końca. Problem polega na tym że przy strzykawce i sprężynie sp130 wynik na chrono to 455 FPS. Dodam że dysza standardowa a gumka zielona G&G. Tak to trochę mało, części są dobrze dobrane? Zrobiłem teflonfix na gumce ale nie wiem czy to coś da.

Link to post
Share on other sites

Dysza puszcza bo nie jest uszczelniana, jednak znajomy robił M4 KWA i u niego dysza standardowa dała wynik wyższy o 50 FPS niż doszczelniana. Dysza niby dobrze zgrywa się z gumką tylko nie jestem pewien co do listwy dosyłacza, w KWA jej czoło jest pochylone w tył i zastanawia mnie to czy czasem z tego powodu dysza nie dochodzi do gumki, ale skoro tak KWA robi to nie wiem. Słyszałem że ponoć zrobienie otworów w cylindrze zwiększa ilość FPS, nie wiem czy to prawda więc proszę o waszą opinię.

Edited by Agresywny_Spawacz
Link to post
Share on other sites

W jakim cylindrze? Chyba w głowicy tłoka, jak już. Aczkolwiek, jest to stary sposób AnR'a, w pierwszych seriach KWA się tak robiło, nie pamiętam, czy teraz już zmienili, czy nadal trzeba wiercić.

 

Jak masz kogoś z KWA znajomego, to sprawdź jego dyszę/popychacz w swoim zestawie. Gumka mogła się też lekko podwinąć albo "zjajowić".

 

Poza tym, na forum jest temat o sprężynach Guardera - coś tam chyba ostatnio się z nimi działo, poszukaj i poczytaj. Jeśli masz szczelność na głowicach, to jedyne gdzie może uciekać to dysza/komora/gumka albo coś nie tak ze sprężyną.

Link to post
Share on other sites

Kolega wyżej dobrze mówi. Dodatkowo jak kolega ma KWA to podmień górę repliki od niego pod swój dół i zobacz czy to coś da. Sprawdź sprężynkę dociskającą komorę. Kiedyś robiłem koledze replikę i przez zgiętą sprężynkę 80-100fps ginęło.

Edited by maciu
Link to post
Share on other sites

Ok, tak się składa że kupiłem replikę używaną i już nie miała stockowego cylindra a na standardowej głowicy tłoka KWA uzyskiwałem 400 FPS po złożeniu. Przedtem replika miała chyba większą moc bo zasięg był dużo lepszy niż po moim smarowaniu. Głupotą jest to że jej nie schronowałem po zakupie ale w zasadzie wszystko złozyłem dobrze na tych samych częściach ipokazało 400 fps

Edited by Agresywny_Spawacz
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zauważyłem u siebie podobny problem. Lufa promyka, gumka zielona g&g, wymienono tylko tłoki głowicę tłoka. Szczelność na zespole cylindra jest idealna. Problem jest natomiast na połączeniu dysza-komora (gumka-komora jest szczelna bo w miarę ciężko było gumkę wepchnąć). Przy próbie z papierkiem ten niestety lekko podskakuje. Próbowałem również przy wysuniętej dyszy i przyłożonej komorze wdmuchnąć powietrze przez lufę i było słychać, że gdzieś powietrze ucieka (dodam, że nie uciekało przez wycięcie w cylindrze bo je szczelnie zatkałem). Jak doszczelnić połączenie dysza-gumka w tym wypadku?

 

Dodam, że na sp130 mam jakieś 470-475 fps więc dobrze ale bez szału. Niepokoi mnie jedynie podskakujący papierek przy próbie szczelności (replika była b.mocno zamocowana, że to na pewno nie drgania spowodowały ruch papierka).

Edited by dybo
Link to post
Share on other sites

@ dybo - musi uciekać. Dysza w maksymalnym odsunięciu od głowicy cylindra puszcza powietrze bez żadnych oporów, bo nie jest doszczelniana. To jest całkowicie normalne zjawisko, więc nic nie piłuj, tak ma być. á propos gumki to sprawdź patrząc od dołu komory czy widać wystającą krawędź kołnierza i czy sam kołnierz jest równo ułożony na obwodzie.

Edited by xxx768
Link to post
Share on other sites

Jak spojrzę idealnie z góry (przez spód dolnej komory) to nie ale pod delikatnym kątem wiadć zieloną krawędź gumki. Dysza z tego co widziałem przez dolną część hu to elegancko wchodzi w gumkę. Czyli brak doszczelnienia na dyszy może powodować, że przy teście szczelności papierek lekko podskakuje? Dlaczego tylko 470 fps na sp130 która była kupowana latem zeszłego roku (wynik z chrono jest również z zeszłego roku a zasięg nie zmalał więc to nie tak, że na początku było 500fps,a potem się ubiło) w azteko? Czy obecnie dostępne guardery dały by te słynne 500 fps?

Edited by dybo
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

"Problem" rozwiązany - zważyłem sprężynę sp130 guarder i wyszło 10 kg czyli są to już słabsze guardery.

Zamówiłem 2 sprężyny - M135 element (czarna) i M140 CORE.

Siadłem jednego dnia i zrobiłem pomiary na chrono:

 

Sp130 (10 kg) - 475 fps

M135 (12 kg) - 519 fps

M140 (13-13,5kg) - 558 fps

 

Wynik powalił mnie na kolana:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...