Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okulary BHP. Czy dadzą radę?


Recommended Posts

Witajcie

 

Ostatnio będąc w sklepie budowlanym kupiłem okulary ochronne GOG-FRAMEB identyczne jak te:

okulary-ochronne-gog-frameb-.jpg

637932.jpg

 

Czy nadawałyby się na strzelankę? Ofc mam je zamiar przestrzelać z ok. 330 FPS, zobaczymy co będzie, ale chciałbym się dowiedzieć czy w ogóle ktoś używa jakichkolwiek okularów BHP na strzelankach?

Wyczytałem, że maja klasę wytrzymałości F.

Temat piszę, bo wkurzają mnie parujące gogle :P Czas spróbować okularków.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

1. 330 fps to mało - może narazie wystarczy, póki strzelasz się w jakimś małym, lokalnym gronie, ale pamiętaj o ponownym przestrzeleniu ich z mocniejszej repliki, gdy tylko taka będzie brała udział w strzelance.

2. Czy okulary mają atesty? Jeśli nie to nikt Ci nie zagwarantuje, że wytrzymają. Co prawda mam podobne i wytrzymują, ale atest daje pewność (no, prawie pewność), że wszystkie egzemplarze takiego modelu wytrzymają, a brak atestu może oznaczać, że jeden egzemplarz wytrzyma 1000fps, a drugi rozsypie się po podmuchu wiatru.

3. Są ludzie, którzy używają okularów BHP, ale (przynajmniej w moich okolicach) nie robią tego w ciemno - każdy egzemplarz przestrzeliwują z mocnej repliki.

Link to post
Share on other sites

Bardzo podobne okularki były swojego czasu używane przez rekrutów w mojej ekipie przekonanych że nadają sie one do as'u.

Szybki rzeczywiście wytrzymały strzał z przyłożenia 400 fps jednak ramka i mocowania sie połamały...od jednego strzału..

 

Były 3-4 szutki takich okularów w ekipie- w każdej ułamało sie mocowanie szybki z ramką po jednym strzale.

Link to post
Share on other sites

Powiem Wam, że jeśli chodzi o widoczność to jest bardzo dobra, nawet lepsza od moich gogli. Ale przestrzeliłem je z mojego AGM 003 long (ponad 300 FPS) z 1-2m to wytrzymały. Widać tylko tak jakby "pryszcz" na powierzchni. Ale jednak nie bede z nimi ryzykował. Żeby nie zaczynać nowego tematu to jakie okularki polecacie w miarę tanie, żeby były dobre i co najważniejsze nie parowały strasznie. Czytałem, że te UVEXy są w miarę ok.

Edited by Despero92
Link to post
Share on other sites

Osobiście nigdy nie wybrałbym się na strzelankę w takich okularach. Co prawda, sam gdy zaczynałem zabawę też z takich korzystałem, ale teraz wiem, że na ochronie oczu nie ma co oszczędzać, lepiej kupić coś pewnego, niż później żałować. Jedne okulary wytrzymają dany strzał, inne nie. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...