Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Redox Alpha V2 czy Imax B6?


Recommended Posts

Witam. Mam pytanie, czy ładowarka Redox Alpha V2 jest warta swoich pieniędzy i czy ma długą żywotność? Czytałem, że Redox Alpha V2 to Imax B6 w innej obudowie i, że to praktycznie ta sama ładowarka. Czy to prawda? A jaka jest sytuacja z balancerem? Dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Redox całkiem przyjemna ładowarka, z tym, że nie miałem nigdy Imaxa. Ostatnio oryginalny zasilacz zaczął szwankować i np. "przerywa" jeśli się nim potrząśnie. Dziwne strasznie to jest, ale mam nadzieję, że to odosobniony przypadek. Tak, czy siak jeden pies co weźmiesz.

Link to post
Share on other sites

Miałem imaxa, mam drugi rok redoxa, serwisuje repliki, więc ładowarki raczej nie leżą bezczynnie.

Pierwsza rzecz, niezależnie od modelu, to dorobienie sobie własnych końcówek - na porządnych kablach i z wtyczkami których używamy.

Sama obsługa jest identyczna. A z tego co kojarzę, to nie ma za bardzo trybu auto przy balansowaniu - wybiera się kolejno:

-typ (lipo)

-balansowanie

-amperaż ładowania

-napięcie nominalne pakietu

dopiero wtedy akceptuje się wybór, a ładowarka na autodetekcji sprawdza czy dobrze wbiliśmy ilość ogniw, czy połączenie wtyczek jest stabilne oraz czy napięcie wejściowe jest wystarczające. Dopiero wtedy ponownie potwierdzamy i tym samym uruchamiamy balansowanie. Proces startuje z amperażem który zdefiniowaliśmy, a następnie wartość ta spada proporcjonalnie do postępu procesu, aż do zera i wtedy piszczy, aż mi kot dziczeje :P

Link to post
Share on other sites

Prąd spada jak cele osiągną wskazane (maksymalne dopuszczalne) napięcie, co jest oznaką bliskości końca ładowania - ale to tak żeby być już precyzyjnym w odpowiedzi ;) Więc jest to tylko trochę proporcjonalne (na początku wcale nie jest :P)

Link to post
Share on other sites

Awaryjnie zawsze można użyć bez balansera, tylko trzeba wiedzieć z czym to się wiąże - a mianowicie - nierównomierne naładowanie cel skutkujące nierównomiernym zużyciem mogącym doprowadzić do rozładowania którejś z cel poniżej bezpiecznego progu. Nie mniej jednak dobrze utrzymane pakiety spokojnie wytrzymają pojedyncze ładowanie bez balansera. Zresztą zawsze można naładować szybko bez balansera a potem dobalansować niskim prądem w tym trybie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...