Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Imax B6 problem


Recommended Posts

Witam. Panowie i panie mam problem z ładowarką, otóż uszkodziło mi się w niej gniazdo zasilania. Wygląda to tak, że po podłączeniu zasilacza nie ma żadnej reakcji, jak obracam wtyczką w gnieżdzie to czasami ładowarka zaświeci i piknie. Po krótkich oględzinach stwierdziłem, że z gniazda zasilania w ładowarce wyleciała mała blaszka. Podejżewam, że ułamała się ona od gniazda, a jej zadaniem było dociskanie bolca od zasilacza i pewnie także przewodzenie prądu. Czy ktoś już miał taki problem? Wydaje mi się, że najleprzym rozwiązaniem byłaby wymiana gniazda zasilania w samej ładowarce, ale czy to jest możliwe, jak się takowe gniazdo nazywa, i ile to mogłoby kosztować? Jutro zamierzam się przejść do jakiegoś sklepu z częściami elektronicznymi i popytać, ale może wcześniej ktoś coś doradzi?

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Jako że temat jest o problemie z ładowarką IMAX B6 pozwolę się podpiąć,

otóż posiadam ładowarkę SKYRC IMAX B6 oraz akumulator LiPo 2400mAh 7.4V prod. LRP którą chcę naładować,

wybieram odpowiedni program, ustawiam parametry na 1.0A i 7,4V 2S po czym wciskam przycisk start przez 3 sekundy, po czym wyskakuje napis:

 

"BATTERY CHECK

WAITING..."

 

a następnie

 

"SKYRC

IMAX-B6"

 

po czym nic się nie dzieje.

 

Czy wie ktoś może co się dzieje i w czym tkwi problem?

Link to post
Share on other sites

Bateria sprawna, obie wtyczki podłączone,

dodatkowo ładowarka sprawdzona na drugiej baterii LiPo 1200mAh 11.1V 3S produkcji TURNIGY i efekt jest ten sam,

przeczytałem instrukcję 2 wersje polskie i angielską

 

Hologram jest, plomba też, szukałem rozwiązania w internecie jednakże nie znalazłem, dlatego chciałbym prosić o pomoc na forum

Edited by Perezz
Link to post
Share on other sites

mierzone na balansowaniu (3.23V i 3.27V) oraz ładowaniu 6,5V, zaś sprawnej baterii Ni-MH nie posiadam :/

 

problem właśnie polega na tym iż owa ładowarka została kupiona tu w komisie, a że bateria nie wymagała naładowania to ładowarki nie używałem, a nawet nie sprawdziłem, mój błąd...

myślałem, że procesor jest uszkodzony lecz wtedy nie działała by poprawnie na poziomie ustawień i konfiguracji, oraz nie wykryła by złej polaryzacji na balanserze.

Spróbuje pożyczyć akumulator Ni-MH i zobaczę czy zadziała,

 

w pudełku jest paragon i data zakupu 02.04.2014 w sklepie P.H.U. "ADAMEX" więc jutro tam zadzwonię i spróbuje się czegoś dowiedzieć

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

może tak kawałek czasu po fakcie ale problemem okazał się zasilacz, ten który posiadałem okazał się za słaby i w wymieniłem go na nowy gzie jak się później okazało ten który miałem nie był "oryginalny".

 

Jednakże teraz mam jeszcze pytanie:

podłączyłem lipo redox 2200mAh 11.1V, ustawiłem ładowanie 1A S3, po czym gdy uruchomiłem ładowanie prąd ładowania rośnie do 1A po czym spada do 0.0 - 0.3A ładowarka napięcie wskazuje 11.70V.

Czy to jest normalne?

Edited by Perezz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...