Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5SD6 (JG067MG) VS JG G36C


Recommended Posts

Pytanie z rzędu:

"Który samochód lepszy Fiat 500, czy Fiat Punto?" Jeden i drugi jeździ i dopóki nowy dojedzie wszędzie, tylko komfort inny.

 

MP5SD6 to dobra replika, lekka, w miarę trwała, przyzwoity tłumik dźwięku, ale gearbox V.2, zasięg w stocku >40 m. Osobiście używam jej 5-ty rok i dopiero teraz musiałem wymieniać tłok, bo "poszły" zęby. W ubiegłym roku tuningowałem ją do 420 fps i wzmocniłem gearbox listwami. Zasięg <60 m.

 

G36C to również dobra replika z gearboxem V.3, dość trwała. Prze dwa lata używałem G36K (jedyna różnica to dłuższa lufa zasięg w stocku <50 m). Replika cięższa, dla mnie wersja C jest paskudnym "obrzynem".

 

W zasadzie mogę doradzić jedno, wybierz tę, która Ci się bardziej podoba.

Link to post
Share on other sites

1. Zasięg obydwie repliki będą miały porównywalny w stocku około 40 m.

2. Baterie stockowe są identyczne. Do MP5SD6 możesz włożyć baterię 9,6 V co zwiększy szybkostrzelność, do G36C nie wejdzie więc musiałbyś pozostać przy stockowej, lub wymienić na LiPo 7,4 V, które są droższe i wymagają zakupienia specjalnej ładowarki.

3. G36C powinno być trwalsze (gearbox V.3) ale z Chińczykami to i tak loteria. Mój MP5SD6 strzela 5 lat i z gearboxem (V.2) nic się nie dzieje. Używałem przez dwa lata G36C i do tej pory (czwarty rok) "chodzi" u kolegi a drugiemu koledze w nowej "Giecie" GB posypał się po dwóch latach.

4. MP5SD6 ma dość skuteczny tłumik dźwięku, do G36C musiałbyś dokupić jeśli chciałbyś mieć takowy a jeśli ma być skuteczny, to będzie wydatek rzędu 100-150 zł.

5. G36C ma integralnie szyny do zamontowania dodatkowego wyposażenia (celownik laserowy, luneta, kolimator), MP5SD6 nie ma szyn i trzeba je ewentualnie dokupić a to wydatek rzędu 40 zł.

6. Magazynki w G36 są wielkie i nieporęczne (zdecydowanie większy wydatek na ładownice). Dostępność zapasowych magazynków i cena w obu przypadkach podobna na poziomie 35-40 zł.

7. Dostępność części zamiennych i do tuningu identyczna dla obydwu replik, ze względu na wersję GB na pewno łatwiejszy i tańszy będzie tuning G36C.

8. Obydwie repliki mają składane kolby ale G36 jednopozycyjną, a MP5SD6 regulowaną długość.

9. Do obydwu zalecam używanie dobrych kulek G&G lub MadBull gramatury 0,25.

10. MP5 są używane na całym świecie, "Giety" używa głównie Bundeswehra.

 

Osobiście i subiektywnie, z "Giety" przesiadłem się na MP5SD6 choćby ze względu na ergonomię kolby, możliwość "załadowania" na siebie większej liczby magazynków bez szczególnego rozbudowania oporządzenia Na moim "cheście" mieszczę ładownice na 6 magów do MP5 a do G36 weszłyby albo 4 pojedyncze albo 4 podwójne (8 magów) ale wówczas brzuch wygląda jak byś był w ciąży i trzeba praktycznie zapomnieć o czołganiu się.

 

Tyle z mojej strony a teraz do Ciebie należy wybór. :icon_mrgreen:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Zadaj sobie trochę trudu, wszystko chcesz na talerzu?

Poczytaj choćby http://forum.wmasg.p...ge__hl__ mp5sd6, http://forum.wmasg.p...ge__hl__ mp5sd6 i http://forum.wmasg.p...c/19550-mp5-jg/

Tematów o tych replikach jest ogromna ilość. Dowiesz się wszystkiego jeśli wykażesz choć trochę chęci do czytania a nie tylko pisania...

Znajdziesz też opisy w sklepach.

Trochę samodzielności kolego! :icon_evil:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

1. Zasięg obydwie repliki będą miały porównywalny w stocku około 40 m.

2. Baterie stockowe są identyczne. Do MP5SD6 możesz włożyć baterię 9,6 V co zwiększy szybkostrzelność, do G36C nie wejdzie więc musiałbyś pozostać przy stockowej, lub wymienić na LiPo 7,4 V, które są droższe i wymagają zakupienia specjalnej ładowarki.

3. G36C powinno być trwalsze (gearbox V.3) ale z Chińczykami to i tak loteria. Mój MP5SD6 strzela 5 lat i z gearboxem (V.2) nic się nie dzieje. Używałem przez dwa lata G36C i do tej pory (czwarty rok) "chodzi" u kolegi a drugiemu koledze w nowej "Giecie" GB posypał się po dwóch latach.

4. MP5SD6 ma dość skuteczny tłumik dźwięku, do G36C musiałbyś dokupić jeśli chciałbyś mieć takowy a jeśli ma być skuteczny, to będzie wydatek rzędu 100-150 zł.

5. G36C ma integralnie szyny do zamontowania dodatkowego wyposażenia (celownik laserowy, luneta, kolimator), MP5SD6 nie ma szyn i trzeba je ewentualnie dokupić a to wydatek rzędu 40 zł.

6. Magazynki w G36 są wielkie i nieporęczne (zdecydowanie większy wydatek na ładownice). Dostępność zapasowych magazynków i cena w obu przypadkach podobna na poziomie 35-40 zł.

7. Dostępność części zamiennych i do tuningu identyczna dla obydwu replik, ze względu na wersję GB na pewno łatwiejszy i tańszy będzie tuning G36C.

8. Obydwie repliki mają składane kolby ale G36 jednopozycyjną, a MP5SD6 regulowaną długość.

9. Do obydwu zalecam używanie dobrych kulek G&G lub MadBull gramatury 0,25.

10. MP5 są używane na całym świecie, "Giety" używa głównie Bundeswehra.

 

Osobiście i subiektywnie, z "Giety" przesiadłem się na MP5SD6 choćby ze względu na ergonomię kolby, możliwość "załadowania" na siebie większej liczby magazynków bez szczególnego rozbudowania oporządzenia Na moim "cheście" mieszczę ładownice na 6 magów do MP5 a do G36 weszłyby albo 4 pojedyncze albo 4 podwójne (8 magów) ale wówczas brzuch wygląda jak byś był w ciąży i trzeba praktycznie zapomnieć o czołganiu się.

 

Tyle z mojej strony a teraz do Ciebie należy wybór. :icon_mrgreen:

2. Jaki jest sens wymieniać NiMh na NiMh? Równie dobrze można doczepić dodatkowe dwa kółka do roweru zamiast jeździć samochodem. NiMhy to kiepska, nieefektywna, stara, prymitywna i zawodna technologia. W XXI wieku używamy Litowych ogniw. Widzę Powała rozeznania w nich nie ma, skoro sądzi, że są droższe od NiMhów ;)

Jeśli zmieniać baterię to tylko na lipo, jedyną wadą w morzu zalet jest dość wysoki koszt ładowarki ~150zł

4. Tłumiki w AEGach nie dają nic! Powietrze o objętości przeciętnego kieliszka wykatujące z lufy nie wydaje żadnego dźwięku, to jęczące zębatki i klepiący w głowicę cylindra tłok daje tu najwięcej hałasu. Z tym nic nie zrobisz.

 

Z resztą punktów się zgadzam.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites
(...)Jeśli zmieniać baterię to tylko na lipo, jedyną wadą w morzu zalet jest dość wysoki koszt ładowarki ~150zł (...)

Cały czas i nadal używam NiMh, nie narzekam i nikt mnie nie przekona do LiPo... Trudno, jestem tradycjonalistą...

 

(...)4. Tłumiki w AEGach nie dają nic! Powietrze o objętości przeciętnego kieliszka wykatujące z lufy nie wydaje żadnego dźwięku, to jęczące zębatki i klepiący w głowicę cylindra tłok daje tu najwięcej hałasu. Z tym nic nie zrobisz.(...)

Nie zgadzam się. Kiedyś też tak uważałem ale doświadczenie zweryfikowało moje zdanie. Mam doskonałe porównanie między MP5SD6 z tłumikiem i MP5J bez tłumika, odgłos strzału jest zdecydowanie inny. Już na odległość > 20 m strzał z repliki tłumionej jest niedostrzegalny, natomiast z nietłumionej słyszalny wyraźnie. Podobny efekt uzyskuje się po zdemontowaniu tłumika w MP5SD6.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...