Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pierwszy AEG (CM.043 vs. CM.045 vs. CM.048)


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

interesują mnie te trzy repliki:

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

http://www.taiwangun...&campaign-id=20

http://www.taiwangun...&campaign-id=20

Pytanie, chyba wszystkim znane: którą z nich wybrać?

Interesuje mnie coś na średnie/dalekie dystanse (las). Chciałbym też wiedzieć jaką lufę do której repliki, jakiej firmy, jakiej średnicy, jakiej długości; jaki kolimator (mam na myśli coś typu reddot za max. 200zł) do tego wybrać i jakie magazynki.

Pozdrawiam :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Z tych trzech:

Cm.048 jest bardziej uniwersalne w zakresie doboru akumulatora, z kolei .045 jest poręczniejsze.

Jeśli lubisz (dużo) biegać więcej zdziałasz tym więcej im masz lżejszą replikę - więc .045.

Jeśli cenisz sobie wygodę polecam cm.048

 

Jeśli chodzi o zasięg to obie repliki będą porównywalne, gdyż w przypadku aeg`ów liczy się głównie wartość fps, i jakość/regulacja gumki hop-up, skupienie może być nieco wyższe w modelu cm.048.

Ja w każdym razie z tych replik wybrałbym cm.048.

 

Co do optyki - musisz doliczyć także koszt montażu na "jaskółkę" (30-50zł), a z samej optyki polecam repliki EOtech`a - ACOG`i mają tendencję do gubienia pokrętła, podobnie z resztą jak pochodne compM2-M4.

Ewentualnie jeśli dozbierasz trochę więcej to "micro red dot" także wchodzi w grę.

Link to post
Share on other sites

Wybrałes lepsze repliki CM w których wykonanie zewnetrze stoi ma bardzo przyzwoitym poziomie. Posiadałem najtansza z twoich opcji czyli cm.045 i robiła bardzo zadowalające wrażenia. Przy wyborze pomiedzy tymi 3 replikami kierował bym się kwiestiami wizualno-uzytkowymi, taki mi jak np montaż akumulatora, dostępność magazynków itp. Jakosciowo te repliki nie powinny odbiegać od siebie zbut znacząco.

.

Link to post
Share on other sites
Przy takiej różnicy długości lufy jaka jest pomiędzy cm.045 a cm.048 odczuwalna jest już dość znacznie różnica w celności.

 

Bulszit. Różnica jest minimalna (no chyba że w warunkach laboratoryjnych). Cięższe kulki (np. 0.28g) + guma HU i replika niesie celnie i daleko, pomimo krótkiej lufy.

Link to post
Share on other sites

Bulszit. Różnica jest minimalna (no chyba że w warunkach laboratoryjnych). Cięższe kulki (np. 0.28g) + guma HU i replika niesie celnie i daleko, pomimo krótkiej lufy.

 

Dokładnie, to jakieś kity.

 

A swoją drogą, te cymy są warte max 2/3 tej ceny. kup Boyi full steel, będziesz bardziej zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Moja rada CM.045. Replika bardziej mobilna, krótsza (co praktycznie nie ma wpływu na zasięg) i posiada składaną kolbę.

 

Pamiętaj:

- nawet do luf stockowych warto stosować dobre kulki G&G lub MadBull, do tych replik, które wymieniłeś w pierwszym "poście" optymalne będą kulki 0,25 g,

- dobre okulary to podstawa bezpieczeństwa w ASG, warto też zaopatrzyć się w dobrą ochronę twarzy, ostatnio byłem świadkiem "odstrzelenia" zęba...

- jeśli będziesz startował w terenie mieszanym (las, CQB) - przy tej mocy replik - musisz zaopatrzyć się w replikę broni bocznej <350 fps.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...