Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z silnikiem CM048M


Recommended Posts

Niedawno zamontowałem w swojej replice CM048M nowy akumulator Lipo 11.1V 1200mAh. Po wystrzeleniu około 60 kulek wszystko było ok, potem poczułem charakterystyczny smród, natychmiast przestałem strzelać. Zdemontowałem osłonę silnika i przyjrzałem się jego pracy, kiedy jest w ruchu dłuższą chwilę pojawia się smród i płomień / iskry, w jego dolnej części. Silnik działa z wyłączeniem opisywanego objawu jak należy, nie stracił na mocy. Wróciłem do starego akumulatora Nimh 8.4V 1200mAh, również pojawia się smród i płomień lecz po dłuższej chwili. Czy przesadziłem z akumulatorem, czy może to jest zupełnie normalne i nie ma się czym przejmować, jak to naprawić?

Link to post
Share on other sites

Może przesadziłeś z długością chwili, ile to trwało? Wszystkie akumulatory iskrzą i wydzielają smrodek podczas pracy, a zwłaszcza te nowe.

Myślę, że jeszcze trochę pochodzi i się dotrze.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Przeprowadziłem kolejną próbę, począwszy od akumulatora 8.4V, nie było niepokojących objawów. Po podłączeniu 11.1V, smród i iskry pojawiły się natychmiast po uruchomieniu. Zatem zapewne jest to wina akumulatora, przed jego kupieniem przeglądałem różne fora, i ludzie korzystają z akumulatorów 11.1V, chociaż częściej 9.6V. Mam wrażenie, że silnik chodzi za szybko. Może zakup lepszej sprężyny stawiającej większy opór mógłby to rozwiązać? Ewentualnie kupię nowy silnik lub akumulator 9.6V.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...