Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Potwierdzenie karty kredytowej i posiadacza RWA


Recommended Posts

Witam.

Złożyłem zamówienie w sklepie redwolfairsoft.com.

Dokonałem płatności kartą i dzień później otrzymałem taką o to wiadomość :

 

Hi,

Thank you for ordering from RedWolf Airsoft. In order to ensure the validity of our transactions, we will conduct verification of orders with customers from time to time. For order please kindly note we will need a copy of the following documents prior the order can be proceeded:

 

1. a copy (BOTH FRONT AND BACK) of the credit card used

 

2. a copy of cardholder’s driving license / identity card / passport

 

The copies will need to be COLOURED, please kindly make them in CLEAR resolution, and as BIG as possible so our verification team can process it for you right away. We will make sure to ship the products right after the verification process is completed. And as a friendly reminder, please DO NOT send details by fax, but email instead, you can either scan or take photos of them. Please be reminded that the credit card needs to be signed, otherwise it won't be valid. Thank you.

 

We look forward to completing the order for you.

 

 

By się upewnić czy to pracownik RWA zadzwoniłem do nich i pani przy telefonie potwierdziła to.

Czy ktoś spotkał się już z czymś takim?

Link to post
Share on other sites

Zabezpieczają się,bo klonów kart w sieci bez liku... Ale ja z natury nie lubię podawać tyle danych w sieci... Podejżliwy jestem... PayPal jakoś bardziej mi leży,można pod konto podpiąć kredytówkę...PayPal wszystko zweryfikuje i już nie ma takich machinacji jak u Ciebie (Weryfikacja PayPal 'a polega na wysłaniu do nich jakichś 2 dolków,które później odsyłają, i podaniu kodu który jestgenerowany podczas tej transakcji).

Sorry,że Ci nie odpowiadam na pytanie, ale czy nie możesz cofnąć tej transakcji? Bo podawanie numerów karty w sieci jest ryzykowne,ale wysyłanie scanów, dokładnych,kolorowych i to z dokumentami tożsamości to już lekka przesada... Systemy bankowe są zabezpieczone może dobrze ale poczta to już średnio....

Link to post
Share on other sites

Może... A co z dokumentami tożsamości? Przecież taki kolorowy scan to piękna sprawa na podróbkę... Nie mówię, że RWA jest lewe ale w sieci są najróżniejszej maści mendy, a poczta e-mail tosłaby sposób bezpiecznej komunikacji - moim zdaniem,może oni chcą dobrze ale Ty masz więcej do stracenia...

 

Link to post
Share on other sites

Dane których wymagają wystarczą by zapłacić za mikropłatności w niektórych grach. Dla mnie to bardzo podejrzane. Na grze Howrse (Dziewczyna w to gra) wystarczy podać numer karty, datę "przydatności karty" i numer weryfikacyjny. Kiedyś nie trzeba było logować się na konto w banku więc ww. dane wystarczyłyby do wyciągnięcia forsy.

Oczywiście ktoś mógłby powiedzieć, że mikropłatności to grosze, ale w Howrse można za jednym razem wydać nawet 100zł, a poza tym nie ma pewności, że w innych miejscach nie można wydać w taki sposób większej ilości gotówki.

 

Dzwoniłem ,żeby się upewnić czy osobą z ,którą pisałem pracuje w RWA. Potwierdzili to.

Końcówka maila kończy się @redwolfairsoft.com

Nie chcę nikogo oskarżać czy pomawiać, ale wyobraźmy sobie sytuację. Jestem pracownikiem RWA (czy innego sklepu) i brakuje mi forsy. Rozsyłam więc do klientów wiadomości o konieczności zeskanowania karty, a gdy dzwonią w sprawie potwierdzenia to JA odbieram telefon bo tylko ja przy nim siedzę. Mam dane, wiem gdzie je mogę wykorzystać więc korzystam i zarabiam. Tu z jednego 100zł, tam z innego 100 euro.

 

Sprawa podejrzana. Może spróbuj do nich napisać na "niewłaściwy adres". Np. tu napisz pytanie do najmniej odpowiedniego miejsca - kogoś, kto raczej nie zajmuje się zamówieniami. Jeżeli cała sprawa śmierdzi to nawet szeregowy pracownik się pewnie zdziwi i może zacznie zadawać pytania wewnątrz firmy, a to zainteresuje kierownictwo. Minus jest taki, że wyjdziesz na głupka, który nie wie gdzie pisać maile z pytaniami.

Link to post
Share on other sites

Do you take credit cards?

 

Yes! We take VISA & Mastercard directly and securely online. We do NOT store your credit card information on our site so your information goes directly to the bank. Prior to using your credit card with us, it's best to inform your bank that you intend to make international charges on your card to avoid problems with your bank authorization. Please note that we can only send the purchased products to the cardholder's billing address. RedWolf has the right to ask for further information to validate the legality of the transaction.

 

http://www.redwolfai...airsoft/Faq#q33

 

Chyba padłeś ofiarą ostatniego zdania. Jeżeli dalej masz wątpliwości to faktycznie lepiej będzie jak anulujesz zamówienie i zapłacisz przez Paypal.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak się stało.

Napisałem do innego działu żeby się upewnić.

 

Yes, Karol. Our bank requested us to do ID check, because there are many people using fake credit cards these days.

Please don't worry, this is for the safety of the card owner only. and we won't store your credit card information.

 

if you are uncomfortable with this. we suggest you check out with paypal.

 

thanks.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...