Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pozbawienie cech użytkowych broni - procedura


Recommended Posts

Witam wszystkich i dziękuję za zainteresowanie moim pytaniem :icon_razz2:

Ferduch, Tricerxd, xxx 768 posłuchacie watsona 2195 i przeczytajcie raz jeszcze mój post !! :icon_evil:

Gdybym już miał jakąś broń, to bym nie pisał na forum co zrobić jak ją ZNAJDĘ bo to oczywiste, że, jak to napisaliście "odpowiednie służby" lubią takie strony i chwalenie się takim znaleziskiem, to jak strzał we własne kolano. :icon_lol: I mam nadzieję, że "owe służby" czytają to forum i mój post, bo jakby opowieść tego dziadka - jak napisałem- choć w 50% była prawdą to wtedy po zgłoszeniu znaleziska policji, będę miał dodatkowy argument na moje czyste intencje. Trochę mnie zmartwiły słowa luisa, że na 99% broń przepadnie, ale na razie to "dzielenie skóry na niedżwiedziu" Dziadek może mieć "bujną fantazję" lub mylić fakty, jego ojciec z wujkiem mogli mu sprzedać bajeczkę przy wódeczce, - jeżeli nawet to prawda, to ktoś, kto słyszał tę powiastkę przy wódeczce już dawno mógł to "coś" znaleźć - tak że niepewnych zmiennych jest wiele.

Ważne, że mniej więcej wiem co zrobić, gdyby jednak to nie była czysta fantazja, czyli na pewno zgłoszenie na policji, a potem zobaczymy czy coś da się ugrać.

 

Jeszcze raz dziękuje za komentarze i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@ Georgelux - jeśli można mała prośba z mojej strony. Przytocz jakikolwiek fragment mojego postu gdzie wspominam o "odpowiednich służbach" lub odnoszę się do któregokolwiek fragmentu twojej wypowiedzi. ;)

Żeby nie było, że tylko spamuję to jednak, w bardzo dużym uproszczeniu, ustosunkuję się do twojej pierwszej wypowiedzi. Aby uniknąć zarzutu o nielegalne posiadanie broni w przypadku znalezienia takowej:

a) nie zabierasz tego nigdzie tylko wzywasz na miejsce odpowiednie służby

b) służby dokonują zabezpieczenia znaleziska

c) przekazują je do do CLK KGP, gdzie zostają przeprowadzone stosowne badania

d) odpowiedni organ, zależnie od wyniku ekspertyzy, podejmuje decyzję co do dalszych losów tej broni

e) nie miej żadnych złudzeń, nigdy nie staniesz się legalnym posiadaczem tego znaleziska.

Miłego weekendu ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...