Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 G&P/KA - zablokowana dysza


Recommended Posts

Mam problem i jestem dośc wk..zły. Emka wróciła z serwisu, wszystko hulało jak należy, ładuje nowy mag i kulki 0.25 dumdum strzelam i suchy strzał, myślałem że to wina kulek czy magów; patrzę a dysza jest maksymalnie wysunięta i ani drgnie przy strzale. GB pracuje normalnie, powietrze ładnie leci, dyszę mogę cofać o ponad 5mm i wraca, więc popychacz chyba jest okej. Co z tym zrobić? Już mi ręce opadają jak emka jest prawie 2gi miesiąc w serwisie.

Link to post
Share on other sites

możesz dyszą swobodnie poruszać i ustawić ją w dowolnej pozycji? jeśli tak to gość zapomniał założyć sprężynki / pękła (to drugie mało prawdopodobne). Nie ma opcji żeby sama zeskoczyła. Jeśli dysza chodzi prawidłowo czyli wraca do pozycji max wysuniętej z gb to znaczy że pękł popychacz

Jeśli dysza wypadła by Ci z popychacza jak proponował kolega wyżej to dyszę byś po prostu wyjął chyba...że weszła by za popychacz :) wtedy nie będzie się ruszała ale jej nie wyjmiesz

Edited by mike88
Link to post
Share on other sites

Jeśli by nie założył sprężynki yo dysza by się nie wysuwała. Raczej pękł popychacz. Bądź tak jak u mnie się w masadzie stało że się wyrobił i cycek o niego nie zaczepia.

 

Tak czy siak musisz ją rozkręcić bądź dać komuś kto ci to zrobi.

Edited by blackblut
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam. Panowie pozwolą, że trochę odświeżę temat. Otóż moja replika już drugi raz wróciła z serwisu. Również ładuje magazynek i suchy strzał, następny ok ale co jakiś czas się zdarzy wyplucie kulki.. Po przeanalizowaniu pracy dyszy zauważyłem, że porusza się ona dokładnie na odwrót niż w podanym niżej filmiku czyli gdy sprężyna jest zwolniona to dysza jest schowana. Czy tak powinno być? Moim zdaniem nie, ale pan serwisant twierdzi, że jest ok i przyczyny pustego pierwszego strzału oraz plucia kulkami należy szukać gdzie indziej. Używam kulek g&g 0.25. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

 

Edit: Przyczyna wysłania repliki na serwis była zupełnie inna. Niestety wróciła już z tym problemem.

Edited by przemeo613
Link to post
Share on other sites

Dysza pracuje dobrze. Nie może działać na odwrót. Jest to fizycznie niemożliwe. Po prostu zostaje w połowie po strzale, co jest normalne. Swoją drogą serwisant dupy dał nie sprawdzając repliki przed oddaniem. Ja bym reklamował, jeżeli robiła to firma. Na usługi też gwarancję muszą dać.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Witam.Chciałbym odkurzyć temat. W mojej M4 w momencie "spuszczenia" sprężyny blokuje się dysza.

Chodzi o to, że na spuszczonej sprężynie nie mogę w ogóle jej wcisnąć.

Z kolei na naciągniętej sprężynie wszystko chodzi dobrze, a dysza wraca do momentu początkowego.

Czy może to być wina źle założonego opóźniacza?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...