Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

pytanie o cm048m


Recommended Posts

Witam

Jestem zainteresowany kupnem tej repliki i przeglądając różne strony natrafiłem na sprzeczne informacje. Głowną zauważoną różnicą jest materiał wykonania

na stronie http://www.taiwangun.com/cm-048m-cm podane jest że replika wykonana została ze stali i drewna, natomiast

na http://www.sklep-militarny.com.pl/akm-cm048m-replika-karabinka-szturmowego-p-1728.html podają, że jest to metal i drewno.

Jak zauważyłem to jak replika jest z znalu to podają że wykonanie metal a jak ze stali piszą właśnie o niej (materiał wykonania: stal).

I tu moje pytanie z czego ta replika jest wykonana i czy są jej różne wersje (metal/stal). zważcie na to że jest to cały czas ten sam model cm048m bez żadnej zmiany indeksu/ostatniej literki etc.

Dzieki za odp

Pozdro

Link to post
Share on other sites
Wersja M, jest to wersja "stalowa" czyli wykonana z grubego znalu. (...)

Od kiedy ZnAl - to stal :icon_question: :icon_eek2:

 

W opisie repliki (Taiwangun) jest bardzo dokładnie wymienione jakie elementy są wykonane ze stali a jakie ze ZnAl:

Korpus, tłumik płomienia, pokrywa zamka, rura gazowa została wykonana ze stali, pozostałe elementy takie jak lufa zewnętrzna, podstawa muszki, kolanko gazowe, podstawa szczerbinki, obsada łoża, szyna boczna, wycior oraz przyrządy celownicze zostały wykonane również z metalu(ZnAl).

 

Adam, jeśli mogę coś zasugerować, bierz tę replikę od Taiwanów, przynajmniej masz pewność, że replika jest po przeglądzie, sprawdzona.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Ja myśle że jak piszą w sklepie że jest ze stali/ full steel to to nie może być ZnAl bo to wtedy produkt jest niezgodny z opisem. Stal to jak wiemy stop żelaza i węgla (Fe i C). Pisząc nieprawde mogłoby to podejść pod wykroczenie a biorąc pod uwagę cene nawet przestępstwo.

Link to post
Share on other sites

Wersja M to AKM, wersja bez M to AK-74. Sklep Taiwangun znam dłużej i replikę wziąłbym od nich ale tylko przez dłuższą "znajomość". O gwarancję bym się nie martwił tylko w razie co szedłbym do lokalnego serwisanta z nią.

Co jest ze stali:

-Tłumik płomienia

-Dekiel

-Komora zamkowa

-Kabłąk

-Zaczep magazynka

-Wycior

-Kolanko gazowe.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...