Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock front cocking serrations czyli jak zrobić żłobienia w zamku?


Recommended Posts

Witam mam takie pytanie,tyczy się ono oczywiście nie tylko glocków ale są one jednym z bardziej popularnych pistoletów do przeróbek własnych.

Był stippling,były przeróbki chwytu,osłon spustu, itp

Chciałbym pójść krok dalej i zrobić na zamku dodatkowe żłobienia poprawiające pewność chwytu w przypadku przeładowania zamka.

W ostrej broni jest to dosyć popularne więc czemu nie przenieść tego do gbb?

Jest kilka typów:

1 klasyczny

http://rockymountainweaponry.com/wp-content/uploads/2012/08/G22-1-5.jpg

2 rybia łuska

http://home.comcast.net/~tedfs3/Images/glock_01.jpg

3 skrzela

http://glock.pro/members/182-albums13-picture153.jpg

Oraz cos dla posiadaczy 1911

http://glocktalk.com/classifieds/data/6/1911_Front_Strap_Designs_2011_Beehive.jpg

 

I tutaj nasuwa się pytanie czy jest możliwe wykonanie tego na metalowym zamku (znalowym), jak to wykonać frezarką,ręcznie,laserem?

oraz jakby to wyszło finansowo,bo wiadomo nie będzie to w pełni opłacalne ale doda uroku replice i niepowtarzalności.

 

W najgorszym przypadku pozostają specjalne naklejki chyba produkcji 3m:)

proszę o pomoc fachowców obróbki metali:)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A przeładowujesz tym przednim chwytem? Bo tylny na wszystkich zdjęciach widze pozostał taki sam...

JA polecam to co napisałeś "w najgorszym przypadku" czyli 3M..tzn materiał jest 3M ale wykonuje je (przynajmniej w moim przypadku, firma z Kanady-na ebay'u pod nazwą thumbglock czy glockthumb, nie pamietam). Bardzo fajne i tanie naklejki-oprócz lepszego gripu to myślę że zaletą dużą jest przywrócenie pistoletowi jego oryginalnego wyglądu (np. w przypadku odsprzedaży).

Co do rybiej łuski to bez CNC nie ma co podchodzić i nie wiem czy na juz gotowym zamku było by na tyle materiału żeby maszyna przy wybieraniu nie zjadła a przynajmniej nie osłabiła zamka na tyle że w "sprzyjających" okolicznościach zamek sie nie rozpadł...

Co do "naklejek" to ja mam zestaw gumowy-sa jeszcze takie z papierem ściernym-jeszcze "gripniejsze"...

Poza tym Shooters Design zdaje sie robi zamki w takie inne "wzorki" niż te standardowe... Niestety klamke z takim zamkiem juz nie włożę do CAA Roni bo na ten stadardowy grip właśnie jest przystosowany charging handle z konwersji...

Link to post
Share on other sites

Czasami przeładowuję z przodu i bardzo podoba mi się taki wygląd na glocku.

Nie mówię tu o replice która miałbyś sprzedać za pół roku lecz o customie zrobionym pod preferencje użytkownika.

 

Właśnie jest taka różnica że z tymi wycięciami nie zmienia się profilowość zamka,jakbyś położył na nim coś płaskiego to nie będzie odstawać,więc każda kabura to łyknie bo takie wycięcia się robi w standardowych zamkach. a co do naklejek 3m to własnie tak nie będzie bo one odstają na te około 0.5 mm od zamka i do kabury może być za ciasno.Jeśli zrobimy kaburę z kydexu to nie będzie problemu,jednak zanim zdecyduje sie na pozostanie przy naklejkach wolałbym sprawdzić inne opcje:)

Te wycięcia wcale nie musza być głębokie i jeśli wytrzymuje tył glocka gdzie ścianki maja chyba taka samą grubość a jest tam jeszcze zespół blowback który nadaje masy... to czemu nie mają wytrzymać ścianki na przedzie?

Tez się martwię o to ze na znalowy czy magnezowy zamek cnc to może być za wiele i po nagrzaniu przy obróbce może pęknąć jednak taki typ który pokazałem jako pierwszy czyli oryginalne żebrowanie jakby zrobić płytko?Na pewno konstrukcja zamka ulegnie osłabieniu wiec raczej skłaniałbym się ku ograniczeniu wyciec tylko po bokach.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz zrobić takie wycięcie jak na pierwszej fotce to polecam odpowiedni pilnik iglak oraz taśma lub kawałek cieńkiej listewki przykładać z boku, aby prosto prowadzić pilnik.

 

Praca żmudna, ale nic nie nagrzejesz zbytnio. Najpierw spróbuj sobie na czymś o podobnej twardości.

Kup tylko porządny pilnik, który będzie odpowiednio zbierał materiał bo tania chińszczyzna to tylko porysuje Ci zamek.

 

Ewentualnie dremel i frez palcowy lub jakiś inny odpowiedni do takiej pracy + jakiś szablon do odpowiedniego prowadzenia frezu.

Tutaj trzeba mieć jednak doświadczenie w takiej robocie.

Link to post
Share on other sites

Może powiem jak zrobić sobie domową grawerkę do takich rzeczy :icon_smile: Kupujemy statyw(bądź robimy) do statywu montujemy dremela z frezem płaskim bądź kulistym(zależy co chcemy robić) frez najlepiej 1mm-2mm. Następnie kupujemy bądź robimy stół krzyżowy.

3fb1026d57b6.jpg

 

a5b0f344ed17.jpg

 

W naszym wypadku nie musi być dokładny więc kupujemy pręty gwintowane z obi(byle jakiego innego sklepu) najlepiej Fi8-10 i nakrętki Oraz rurki miedziane(pręty mosiężne/aluminiowe lepsze ale nie każdy ma dostęp).

Potem piłką włosową rzeźbimy sobie ładnie mocowanie itp itd (według fotki) następnie jeśli posiadamy spawarkę jeśli nie cyjanoakryl inny klej do metalu przyklejamy nakrętki wyginamy pręcik w literę L zawijamy za i przed nakrętką. przyklejamy.

 

Więc stół krzyżowy mamy zrobiony wypadało by potem przykręcić do niego imadełko(ważne by było ustawione pod kątem 90 do którejś z osi.

 

Całość montujemy z statywem i włala :icon_smile:

Za jakiś czas jeśli znajdę wolną chwilę zrobię mały poradnik jak takie coś zrobić. U mnie części będą drukowane na drukarce 3D(bo mi się nie che piłować :icon_smile: )

 

Potem drukujemy sobie szablon co chcemy wyfrezować naklejamy go an daną rzecz i jedziemy. Ważna rzecz by zbierać po małych ilościach materiału, a nie od razu 1mm bo wszystko nam szlag trafi. Nie jest to frezarka. Tylko grawerka!!!!

Edited by blackblut
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...