Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Noktowizor na broni - za wąskie pole widzenia


Recommended Posts

Witam. Ostatnio troche ekperymentowałem z osprzętem do mojej M14 i założyłem noktowizor Yukon nvmt2 4x. Ale nie jest to sprzęt przeznaczony do montażu na broń tylko typowo obserwacyjny, bez krzyża celowniczego.Jezeli patrzę w niego gołym okiem przyłożonym do wizjera to jest spoko, ale gdy ubiorę gogle ochronne to pojawia się problem. Oczy oddalają sie wtedy od wizjera i automatycznie zmniejsza sie wtedy pole widzianego obrazu. Czy sposobem na to moze być montaż magnifiera ? Albo jakie mozna zastosować inne rozwiązanie (o ile jakieś jest) zeby ten problem rozwiązać?

Link to post
Share on other sites

Z magnifier'em czy bez, będzie to samo. Rozwiązanie, to zacząć używać okularów ale z drugiej strony, rozwiązaniem równym pod względem kosztów magnifier'a, może być montaż najtańszej cyfrówki. Wtedy obraz wyświetlany będzie bezpośrednio na ekranie aparatu.

Link to post
Share on other sites

Kombinuje z tym co mam. Zwykły noktowizor już sporo kosztuje a co dopiero typowy celownik noktowizyjny. Nie poluję regularnie z repliką po nocach, nie potrzebuje sprzętu celowniczego wartego kilka tyś.zł :)

 

Sprobuje jeszcze taki układ ze szkłem powiększającym dostawionym w odpowiedniej odległości do wizjera.

Link to post
Share on other sites

Mam okulary pod goglami więc nie mam zbyt dużego pola do manewru.

Szkło powiększające daje tylko tyle, że obraz pomimo zawężonego pola jest widoczny powiekszony co troche ułatwia celowanie .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...