Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanie przyrządy celownicze do granatnika.


Recommended Posts

Cześć,

od razu przepraszam, za założenie tematu z jednym, głupawym pytaniem, ale w dziale dla zielonych już mi nie wypada przechwytywać tematów. Odkopywać starych też nie chcę, żeby złotych szpachelek mi nie przyznawali :icon_razz:

Tak czy inaczej, szukam tanich, prostych przyrządów, nie ważne czy optycznych czy nie, na szynę RIS. Myślę, że wydać więcej niż 100 złotych na prawdę nie ma sensu, zważywszy, że wyląduje na tym:

10pwx82.png

(*dźwięki z Psychozy*)

 

Kilku moich faworytów:

http://allegro.pl/pr...4143314529.html

http://www.ebairsoft...hts-p-4503.html (zdaję sobie sprawę, że na tej jednej szynie będą praktycznie obok siebie, no ale zawsze mogę dokręcić jeszcze jedną szynę, albo jakoś to przełknąć).

Jakiś używany celownik typu Docter

 

Jakieś lepsze propozycje, towarzysze?

 

Od razu uprzedzam pytanie: Celowanie po lufie jest okej i w gruncie rzeczy wystarczające, ale wczoraj testowałem na sobie granatnik na dystansie około 10 metrów, przy pomocy oddanego znajomego.

Wielce ubolewał nad tym, że celując ciutek za wysoko, posłał chmurę kulek w ~98% obok mnie, a nie we mnie, przez co nie zadał mi dostatecznie wiele cierpienia.

Jako człowiek obdarowany empatią, zrozumiałem istotę jego problemu i postanowiłem zamontować jakieś celowniki, aby zawsze istniała pewność, że celuję w środek delikwenta i większość kulek jednak odczuje na sobie.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Znalazłem. Tak, to stawia poprzeczkę dość nisko. Swoją drogą, kiedy to wszystko zrobiło się takie tanie? Adapter kolby M4 do G36 za 18 zł? QD do granatnika za 20?

Chińszczyzna chińszczyzną, ale dwa lata temu te rzeczy potrafiły kosztować stówę, mimo że chińczyki :P

Link to post
Share on other sites

Miałem w ręku ostatnio dwa zestawy tanich przyrządów celowniczych, jeden metalowy w stylu Troy, drugi plastikowy w stylu Mapgul. Jakość tragiczna, w metalowym krzywa muszka, luzy i rozkładanie/składanie na wielką siłę, plastikowy dosłownie rozpadł się w ręku, a uchwyt na szynę był tak wąski, że bez narządzi i ryzyka demontażu przez rozpiłowanie nie można zamontować.

Link to post
Share on other sites
a uchwyt na szynę był tak wąski, że bez narządzi i ryzyka demontażu przez rozpiłowanie nie można zamontować.

Ano, to część zabawy. Chwyt pionowy musiałem montować, dopasowywać i zdejmować za pomocą młotka, gdy przerzuciłem się na front RIS. Dzięki za opinię.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...