Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilacz do ładowarki TURNIGY


Recommended Posts

Seger mam takie pytanie ile airsoftowców używa akumulatory powyżej 2Ah i akurat ma pecha i musi je naładować w ciągu 30min?

 

Ja wiem, że masz lepszy sprzęt i nie bawisz się tylko lipolami do asg, ale w warunkach asg to co podałem jest wystarczające.

Link to post
Share on other sites

Seger mam takie pytanie ile airsoftowców używa akumulatory powyżej 2Ah i akurat ma pecha i musi je naładować w ciągu 30min?

 

Ja wiem, że masz lepszy sprzęt i nie bawisz się tylko lipolami do asg, ale w warunkach asg to co podałem jest wystarczające.

 

Nie, po prostu producent zakłąda taki zasilacz to po co dawać mniejszy? zasilacz 12v 5A kosztuje 35zł. Szału nie ma.

Link to post
Share on other sites

seger, sorry, ale ogarnij się. Ty masz odpowiedni zasilacz. Wow. Ja też mam taki jak trzeba. Super! Ale nie każdy ma (a mogą mieć odpowiedniki z innych urządzeń które wystarczą). Zwłaszcza, że ładowarka z tematu jest zasilana prądem 800 - 1200mA czyli Twoje 5A jest bezsensowną propozycją dla autora.

Link to post
Share on other sites

lekki offtop, kupiłem Redox`a... głupie pytanie, do tego muszę jeszcze dokupić jakiś kabel z mini-tamiya do ładowania?

Bo miałem małą wcześniej taką małą GFC i wystarczyło tylko podłączyć tą mała wtyczkę, a tutaj ona chyba tylko do balansera idzie.

Link to post
Share on other sites

ładowarka Redox Alpha v2

 

Wymiary: 134 x 86 x 26 mm

Napięcie pracy: DC 11.0~18.0 V

 

Moc wyjściowa:

Max. Moc ładowania 50W

Max. Moc rozładowywania 5W

Prąd ładowania: 0.1~5.0A

Prąd rozładowywania: 0.1~1.0A

Natężenie prądu balansującego: 300 mAh/celę

 

Ilość obsługiwanych ogniw NiCD/NiMH: 1~15 ogniw

Ilość obsługiwanych cel Li-Po/Fe/Ion: 1~6 cel

Obsługiwane akumulatory Pb: 2~20V

Waga (bez przewodów): 400 g

Wbudowana pamięć ładowarki: max. 5 pakietów

Funkcja cyklowania pakietów

4 przyciski programujące

 

Wbudowane gniazda:

gniazda do balancera 2s, 3s, 4s, 5s, 6s

gniazda pod wtyki Gold 4 mm

Gniazdo typu Jack (zasilanie 12V DC)

gniazdo pod opcjonalny sensor temperatury

 

Akumulator Li-Po 2000mAh 7,4V 15-25C TURNIGY /2pak

 

Dane techniczne:

-Pojemność: 2000 mAh

-Napięcie: 7,4V

-Dopuszczalny prąd rozładowania: 15-25C

-Wymiry jednogo ogniwa : 126x20x10mm

-Wtyk: Tamiya mini

 

 

Rozmiar buta 43, 180cm wzrost, więcej grzechów nie pamiętam

Link to post
Share on other sites

Ja tam wziąłem zwykły kabel miedziany, przeciąłem na pół by były 2. Zagiąłem oskubane końcówki i wkładam z jednej strony do ładowarki, z drugiej w akumulator i też bardzo dobrze to działa. Wcale nie potrzeba kupować specjalnych kabli za niewiadomo jakie pieniądze. Przy prądzie ładowania ~1A wystarczy to podłączyć właściwie czymkolwiek.

Link to post
Share on other sites

Ja tam wziąłem zwykły kabel miedziany, przeciąłem na pół by były 2. Zagiąłem oskubane końcówki i wkładam z jednej strony do ładowarki, z drugiej w akumulator i też bardzo dobrze to działa. Wcale nie potrzeba kupować specjalnych kabli za niewiadomo jakie pieniądze. Przy prądzie ładowania ~1A wystarczy to podłączyć właściwie czymkolwiek.

Jasne, a przepalony bezpiecznik (korek) instalacji 220V najlepiej "zalicować" gwoździem... :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Powała na replikach może nie znam się tak dobrze jak ty, ale na prądzie (stałym) i obwodach to się znam.

I wychodzę z założenia, że to ma działać a nie wyglądać. No i jak bym miał kupować kabelek z każdą wtyczką jakiej używam, to miałbym cały pokój przejściówek. A można to zrobić łatwiej i równie bezpiecznie. Wystarczy umieć dobrać kabel. Równie uniwersalne są krokodylki, działają bardzo podobnie, a nikt nie twierdzi, że to niebezpieczne.

Edited by relativy
Link to post
Share on other sites

Tyle, że gołe i luźne kable poważnie zwiększają ryzyko zwarcia. Krokodylki same się nie rozsuną, zwłaszcza że te małe bardzo dobrze pasują do gniazda małej tamiyi. Co do bezpiecznika w domu - to kwestie bezpieczeństwa na zupełnie innym poziomie, tutaj to, że działa, nie ma nic do rzeczy, bo na szali leży ludzkie życie, a koszt jest znikomy.

Link to post
Share on other sites

Powała na replikach może nie znam się tak dobrze jak ty, ale na prądzie (stałym) i obwodach to się znam.

I wychodzę z założenia, że to ma działać a nie wyglądać. No i jak bym miał kupować kabelek z każdą wtyczką jakiej używam, to miałbym cały pokój przejściówek. A można to zrobić łatwiej i równie bezpiecznie. Wystarczy umieć dobrać kabel. Równie uniwersalne są krokodylki, działają bardzo podobnie, a nikt nie twierdzi, że to niebezpieczne.

 

Ja mam:

2x kabel do ładowania - 2x gold 4mm męski i z drugiej strony deans męski

1x kabel do ładowania - 2x gold 4mm męski i z drugiej strony krokodylki

1x kabel do ładowania - 2x gold 4mm męski i z drugiej strony JST

reszta:

deans żeński - tamiya mała męska

deans żeński - xt60

deans żeński - J męski

deans żeński - tamiya duża męska

deans żeński - XT90

deans żeński - XT150

deans żeński - MPX męski

 

Wszystko czego potrzeba, no chyba ze ktoś ma nie wiadomo co to trzeba kombinować :icon_smile: (amp, jakieś goldy inne, jack, coś tam innego).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...