Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKS74U RK-01 [ BOYI ]


Recommended Posts

Witam , zakupiłem niedawno jakoś w kwietniu rk-01w i zaczynam myśleć o tuningu , tylko nie wiem co kupić mój budżet wynosi 300 zł chodzi mi o to aby lekko wzmocnić aktualna pred. wyl to 400 fps i tu pytanie do was ponieważ chciałbym się strzelać w lesie i tak około 430-450 fps czy dało by rade się osiągnąć za tę sumę.

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli to kompletny stok to kup gumkę hop-up (zielona G&G, systema energy) lufę precyzyjną (najlepiej prometheusa, jeśli za drogi to systema albo guarder 6,02) . Jak będziesz używał dobrych kulek (madbull, G&G) to zobaczysz dużą różnice pomiędzy tą konfiguracją a stokiem. Mi po wymianie gumki i lufy zasięg wzrósł o ok.15m (skuteczny). Zobaczysz też różnicę w ilości zużywanego kompozytu (większa precyzja i zasięg = łatwiej trafić i nie trzeba długich serii).

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witam , stockowo w tej replice mam ok 380-390 fps, replike zasilam baterią li-po turnigy 7.4v1600 mah 30/40c i li-po ray gen.3 7.4v 1600 mah 26/50c , i mam pytanko czy jeśli wstawię do repliki sprężynę guarder SP130 , to czy bebechy stockowe to wytrzymają i ile fps mogę z niej wycisnąć, układ jest szczelny, moja konfiguracja w stocku .

- kierunkowa głowica tłoka

- łożyskowana prowadnica sprężyny

- stalowe łożyska kulkowe 7mm

- stalowe zębatki

- tłok z pierwszym zębem stalowym

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witajcie, podepnę się do tematu, potrzebuję pomocy przy tuningu. Jestem całkowicie zielony i nie mam komu oddać broni do zrobienia więc muszę się tym sam zająć :(

 

Trochę o broni:

Kupiłem ja pół roku temu w komisie wmasg. Była już tuningowana przez poprzedniego właściciela i tak oto mam jakąś lufę precyzyjną i kable niskooporowe, podobno uszczelnione wszystko itd. Nie mam pojęcie co tam tak naprawdę siedzi. Ostatnio miałem okazję skorzystać chrono i ku mojemu zaskoczeniu uzyskałem 280fps na kulkach 0.23, gość od którego kupiłem replikę pisał, że ma stabilne 354, no cóż.. Nic nie zauważyłem bo osiągi mojej repliki są takie same jak nieprzerabianej cm028, której na tych samych kulkach wyszło 360fps.

 

Dobra do rzeczy, chcę osiągnąć 450fps na kulkach 0.2:

1. Mam jakąś gumkę HU w czarnym kolorze da się ustalić po kolorze jakiej jest firmy? Jeśli tak to czy ta firma jest dobra?

2. Czy można sprawdzić czy mój GB wytrzyma mocniejszą sprężynę? (nie wiem jaka jest teraz)

3. Czy powinienem zmienić coś w GB?

4. Czy mogę sprawdzić czy tłok jest doszczelniony?

5. Używam baterii lipo 7V czy powinienem zmienić na 11V?

6. Chciałbym jakoś unieruchomić kolbę co by się nie majtała bo rozłożeniu(są takie szczeliny na kilka mm), nie mam pojęcia czym i jak to unieruchomić.

7. Chciałbym odmalować trochę replikę możecie polecić jakąś czarną farbę?

 

Proszę o rady jak osiągnąć 450 fps i mieć dobre skupienie. Przedział cenowy to około 600zł.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Poszukaj w okolicy jakiegoś serwisanta, on najlepiej odpowie na wszytskie Twoje Pytania i sprawdzi jakie części są do wymiany i mniej więcej powie ci co to za rzeczy siedzą Ci wewnątrz repliki.

 

Wnioskuje po temacie że kupiłeś Rk01 Boyi ? skoro ma około 300 fps na 0,2 kulkach to ma słabą sprężynę albo jest mega zużyta.

600 zł spokojnie ci wystarczy ale tak jak mówiłem, najlepiej żebyś oddał to komuś w dobre ręce i on oceni co trzeba wymienić.

Ale myślę że gumka hop up na zieloną G&G, tłok i sprężynę m120/m130 guardera to by była podstawa.

Polecam też używać dobrych kulek takich jak np G&G.

Edited by Homer96
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam

Chciałem sprawić sobie jakieś Ak 74u wybór padł na RK 01 SW, bo podobno teraz łączy dobry wygląd i bebechy. I planowałem dodać następujący tuning

--hop up(G&G, Systema)

-Precka Promyka

- zmiana okablowania i MOSFET

- dodać do tego jakiś doby bore up

-Może ciut mocniejsza sprężyna

Coś jeszcze polecilibyście zmodyfikować w tej repce. Do wydania będę miał 1300-1500 zł(w tym replika)

A może nie opłaca się pakować kasy w bojca tyko za te pieniądze kupić coś lepszego(tylko co???)Chciał bym osiągnąć około 420 stabilnych FPS-ów i dużą celność i w miarę duży zasięg

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A jak dał bym krótszą lufę i doczepił tłumik to nie będzie przeszkadzać(w tłumiku szersza lufa wewnętrzna czy to nie zaburzy lotu kulki).

Czyli tak

gumka

precka

bore up

kable+mosfet

tłok

silknik

 

Coś jeszcze jak ma być całkowicie to lepiej odrazu dać, co jeszcze byście polecili???

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja prze precce 247mm, short stroku, Sp130, borku z cyl2 zasilanym LiPo 11,1V mam 440FPS i 20k/sek. Tłok mam SHS z wszystkimi metalowumi zębami. Brak zębów 14 i 13 oraz 1 i 2 :icon_smile:

Cześć,

Też noszę się z zakupem RK-01 SW i choć zabrzmi to głupio, to będzie on w pole, a nie do cqb. Dlatego myślałem o gumce, precce oraz tłumiku, najlepiej PBS 4 właśnie na początek. Nie chodzi mi o tryliony fps, ale zasięg i celność, z czasem może coś tam jeszcze dłubnę.

Czy wstawianie dłuższej lufy ma tutaj sens, jeśli będzie używany na średnie dystanse, czy może zrobić coś innego?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No spoko, dzięki za podpowiedź. Co prawda suka to nie typowy sprzęt do lasu, ale to na zasadzie: bo tak i bo można w ASG:) Czyli promyk i z czasem ewentualnie może zmiana sprężyny, choć też nie chodzi mi o szał efpeesów, a bardziej zasięg i celność.

Oczywiście przy precce, to gumka zapewne do wymiany.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Aloha

 

Posiadam takież to RK i chciałbym z niego zrobić drugą replikę, której używałbym w połączeniu z SWD.

 

W moich planach miałaby to być mała kosiarka używana gdy ktoś podejdzie za blisko.

 

Replikę kupiłem na allegro, z tego co wiem to jest to stock.

Baterie których używam to dwie LiPo VB Power 7.4V 25/50C

 

Planowałem wymienić:

Gumka Hop-up - Silikon Guardera

Sprężynę - SP105

Przewody - Niskooporowe

Silnik - Element Max Speed

MOSFET - Tutaj nie mam pomysłu, jakieś rady?

 

W późniejszym okresie dołożyć jakąś preclufę.

 

Dobrze robię, źle robię? Jakieś rady, sugestie?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...