Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Krylon, NFM, Fosco - zamienniki?


Recommended Posts

Witam,

ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy istnieją jakieś inne, tańsze farby będące zamiennikami dla farb Krylon, NFM, czy Fosco, dostępne w "normalnych" sklepach (Castorama, Praktiker etc.).

 

Jeśli się nie mylę, są to farby na bazie żywicy syntetycznej.

 

Pozdrawiam,

Piter

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, są jeszcze Montany :D Zapomniałem o tej marce. Po dwóch latach przerwy od buszowania po WMASGu trochę powylatywało ze łba :D

 

Dzisiaj byłem w Castoramie i kierując się tym, że farby wojskowe robi się na żywicy syntetycznej, udało mi się znaleźć farbę w sprayu właśnie na takiej żywicy bazującej. Firma to Dupli-Color. Zapłaciłem niecałe 22 zł za puchę 400ml (ale mają też mniejsze, chyba 0.2l za 14 zł). Na razie na próbę pomalowałem wygrzebany gdzieś kawałek plastiku, po czym sprawdziłem zmywalność. Da się je zmyć zwykłym rozpuszczalnikiem nitro :D

 

Jutro pewnie przystąpię do malowania części od emki. Mogę wrzucić foty, jak to wyszło oraz samej puchy, by wiedzieć jakiej etykiety szukać po sklepach :D A paleta kolorów farb Dupli-Color w Casto jest dość szeroka =]

 

Pozdrawiam,

Piter

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Będzie też dużo precyzyjniej.

Nie mniej, wszelkie sposoby malowanie mają swoje uzasadnienie.

Przy malowaniu krylonem itp godzimy się z niestarannością wykonania, ograniczoną gamą kolorystyczną i bardzo ograniczoną trwałością - są to zwykłe matowe farby, które będą się zcierały. Samo w sobie bez znaczenia bo nawet mocno wymęczona giwera nadal będzie wyraźnie mniej widoczna w otoczeniu, czyli zostanie wygaszony jej kontur.

Ten sposób ma też trudną do przecenienia zalete - mianowicie łatwość wykonania.

 

Malowanie, które ma zapewnić bardziej trwałą powłokę będzie wymagało użycia innej substancji oraz odpowiednich narzędzi.

Skarze nas na dużo więcej pracy a czasem też obróbke termiczną.

Ale otrzymujemy trwalszą warstwę malarską estetycznie i precyzyjnie wykonaną.

Kolorystyka bogata i oryginalna.

 

Jak ze wszystkim, tak i tu trzeba znaleźć coś odpowiedniego dla własnych potrzeb.

Dla każdego będzie to czymś innym.

Byle nie dać się zwariować a potem nie prężyć się, które lepsze.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...