Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M249 Classic Army


Recommended Posts

Witam, ostatnio zakupiłem m249 od CA.

 

Mam pytanko co do wytrzymałości stockowych częsci. Aktualnie mam replike zrobioną do CQB spring SP100, lecz teraz planuje wpakowac SP140 i przygotować ją do lasu.

Czy stockowe częsci to uciągną ? Co z tego stocka trzeba wywalic, zeby dalo rade.

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

SP140 to mocna sprężyna jak na stock CA.

Na początku powienieneś wymienić:

1. Silnik na jakikolwiek z magnesami naodymowymi. Moze być nawet PJ za 100 zł http://www.taiwangun...&campaign-id=19 Stock CA jest bardzo słaby, a stare motorki od CA potrafiły się spalić na stockowej sprężynie.

2. Tłok najlepiej na SHS ze stalowymi zębami http://azteko.pl/shs...-bl-p-2556.html Stockowy nie jest zły, ale do SP140 przy dużych przebiegach jest za słaby i będzie się regularnie zużywał, o czym będą świadczyły odciśnięte zęby koła zębatego na ząbkach tłoka.

3. Głowica cylindra. U mnie w M15 CA głowica cylindra rozwaliła się od sprężyny M100 - mosiężna rurka, po której przesuwa się dysza, oddzieliła się od plastikowego "korpusu" głowicy. Warto wymienić, bo wg mnie nie jest to element godny zaufania.

4. Głowica tłoka lub prowadnica. Tylko dlatego, że w stocku CA nie ma łożyskowania sprężyny ani w tłoku, ani na prowadnicy. Lepiej wymienić głowicę tłoka, bo jest to zwykły "plastik fantastik", a prowadnica do solidny kawałek mosiądzu.

5. Zasilanie Li-po 11,1V z odpowiednim prądem i wymiana wtyczki na T-connector.

 

To są części, które uważam za konieczne przy SP140, aby replika działała bezproblemowo przez dłuższy czas. W przyszłości mógłbyś wymienić :

1. kable, jeżeli stockowe będą się grzały.

2. MOSFET

3. zębatki na SHS. Zabawne, że bardziej ufam "chińskim" SHS niż stockowym CA... ale jakoś tak wyszło :icon_smile:

4. dysza na uszczelnioną.

5. gumka hop-up

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...