Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Małe jest piękne- M9?


Recommended Posts

Witam!

Mam na imię Olek i mam 14 lat. Będzie jakieś 3 lat, jak interesuję się militariami, głównie różnym sprzętem wojskowym. Ostatnimi czasy kolega sprawił spobie HK416. No i się zaczeło: "Mama mogę kupić asg?, po ciężki błaganiach udało mi się ją przekonać... do pistoletu. :icon_wink: A tu mam na myśli Berette M9 na greengas.

Link= _p6943.xml

Początkowo planuje tylko strzelanie do tarczy, potem jakoś na działkę kolegi sobie popykać. Ktoś ma może tą berette? Jakieś opinie, wskazania?

Pozdrawiam

Olek

Link to post
Share on other sites

Ja mam takie dwie sprawy do przemyślenia dla Ciebie.

1. Czy planujesz strzelanie do ludzi?

2. Czy szybko uzbierasz kolejne 300zł?

Jeśli nie planujesz przejścia do "prawdziwego" asg (czyli takiego ze strzelaniem do ludzi) to nie kupuj pistoletu ASG tylko wiatrówkę. Do strzelania do tarczy będzie dużo lepsza.

Natomiast jeśli planujesz strzelanie do ludzi to pomyśl czy nie lepiej kupić od razu replikę broni długiej. Koszt przyzwoitej repliki broni długiej to minimum 300zł więc jeśli kupisz sobie teraz pistolet to za pare miesięcy (czy kiedy tam będziesz sie strzelał z ludźmi) znów będziesz chciał wydać przynajmniej 300zł na jakiegoś Kałaszka czy eMke. Zastanów się czy stać Cie na takie szastanie forsą. Z repliki broni długiej można strzelać do tarczy tak jak z pistoletu, ale z pistoletem znacznie ciężej walczyć.

Link to post
Share on other sites

Marek, ale przeca chłopak napisał że dostał approvala od rodziców na pistolet... więc długi karabin odpada - przynajmniej na razie.

 

Olek - z mojej strony rada następująca - jeżeli miałbym taki dylemat to chyba wybrałbym krótką wiatrówkę - za połowę tej kwoty można kupić pistolet, który co prawda będzie z najniższej półki, ale pozwoli Ci zorientować się w strzelectwie - poćwiczyć postawę, statykę etc - jednym słowem otrzaskasz się z bronią co później jeżeli wsiąkniesz w ASG będzie jak znalazł. A do strzelania tarczowego nawet low-endowa wiatrówka będzie lepsza od AEG'a / Gaziaka. Jak postrzelasz będzie wiedział o co chodzi.

Edited by piotrstrojek
Link to post
Share on other sites

Olek, a właściwie mój imienniku Aleksandrze, popieram zdanie Marka, kupno pistoletu ASG za 300 zł to bezsensowny wydatek. Spróbuj przekonać mamę do MP5PDW lub AK-47. Wyniki i skutki strzelania tarczowego takie same jak z Beretty, czyli marne ale eksploatacja zdecydowanie tańsza. W przyszłości replika pistoletu maszynowego lub karabinka posłuży Ci na starcie w ASG.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Powała, kiedy wreszcie skończysz offtopować w każdym temacie? Pytanie jest o pistolet, polecam przeczytanie wątku najpierw.

 

Jeżeli chodzi o berettę z linku... Bez sensu, sklep nie przyznaje się nawet kto to produkuje, może KWA, a może KJW. Jeżeli KWA to bez sensu, bo to nie jest w systemie Tokyo Marui. Jeżeli to KJW, to tym bardziej bez sensu, bo na Taiwangunie dostajesz to samo za... 180zł

http://www.taiwangun...&campaign-id=19

I jest to całkiem przyzwoita zabawka.

Jedyna zaleta tej repliki z militarii to to, że będziesz miał z tym łatwiej w Niemczech :icon_biggrin: (F w pięciokącie)

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites

Replikę docelowo rozprowadzają Duńczyki, czyli jest to coś tańszego + napis ASG cal.6mm :teeth: za dodatkowe X-dziesiąt % wartości repliki. Do tego posrana marża militaria.pl i plastikowa klamka kosztuje 3 stówy... Interes życia :zastanawia:

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Powała, kiedy wreszcie skończysz offtopować w każdym temacie? Pytanie jest o pistolet, polecam przeczytanie wątku najpierw.(...)

Po pierwsze, może odstąpisz wreszcie od czepiania się mojej osoby. Pierwszy o replikach broni długiej napisał Marek i jego jakoś się nie czepiłeś.

Po drugie, nie offtopuję, tylko wyrażam swoją opinię na temat wyposażenia się w replikę ASG przez Autora.

Po trzecie, Twoje polecenia w stosunku do mojej osoby zupełnie mnie nie interesują.

 

Teraz przepraszam za offtop ale poczułem się "wywołany do tablicy"...

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Toteż mówię, że to może być KJW kosztujące 180zł :icon_razz:

 

 

EDIT:

MarekMac zwrócił autorowi uwagę i wystarczy, nie musisz podejmować offtopu.

Od kiedy ASG jest producentem? Nie osłabiaj mnie...

Edited by -Otto-
Link to post
Share on other sites

Wiatrówka to lepszy pomysł, ale wtedy musisz zadbać o to żeby jakakolwiek osoba była przy Tobie przy strzelaniu, nauczy Cię wszystkich zasad bezpieczeństwa i tak dalej - nie obrażając Cię, 14nastolatek z wiatrówką i brakiem wiedzy może trochę krzywdy narobić..

Jeśli będziesz chciał się bawić w Airsoft za jakiś czas to postaraj się Mamę namówić na replikę broni długiej, ale używek nie kupuj - jest to trochę loteria, nie wiadomo w jakim stanie replikę kupisz, a nikt nie chce kupować 'kota w worku'..

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi! :icon_wink:

Wiatrówki i broń długa odpadają... Mam 400 zł i mogę go przekroczyć 50 zł. Oglądam też ostatnio takie cuś: http://www.taniemilitaria.pl/beretta-ggb9606-kjw-p-1708.html#.U4OVsPl_syO Opinie? Rady? proszę. Znacie może jeszcze jakieś fajne pistolety? Obowiązkowo blow back.

Te strzelanie do tarczy stanowi przykrywke do wejścia w prawdziwy świat asg. A w nim bronią boczną ma być właśnie moja pierwsza replika.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...