Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gogle ASG / Paintball


Recommended Posts

Witam wszystkich, jestem nowy :icon_smile:

 

Gram jakiś czas w PB od niedawna również ASG. Widzę że można znaleźć na tym forum wiele cennych informacji na temat ochrony oczu, producentów, jakości sprzętu, niestety głównie okulary a mi potrzebne są gogle.

Szukam gogli które mogły by mi służyć w grze ASG i Paintball. Sporo moich znajomych używa gogli ESS i Bolle najczęściej w połączeniu z maską typu stalker. Do tej pory używałem jedynie maski od PB.

 

Nie mam kompletnie doświadczenia w materii, coś tam przymierzałem ale kwestia spędzenia całego dnia w goglach lub nawet kilku bo do takiej gry się przygotowuję jest mi obca.

 

Krótko mówiąc szukam gogli o możliwie najwyższej jakości optycznej zapewniających bezpieczeństwo na polu walki, wszelkie bajery poprawiające widzenie będą super. Mile widziana opcja montażu wkładki z szkłami korekcyjnymi bo na tą chwilę używam szkieł kontaktowych które przy dłuższej grze w ciężkich warunkach męczą oczy. Mój limit to 700PLN.

Znalazłem już sporo informacji tu na waszym forum, w sieci oraz w sklepach (ale widzę że każdy sprzedawca jest złotousty).

 

Na tą chwilę najbardziej nastawiany jestem na zakup Oakley Goggle 2.0 - 520PLN, głównie ze względu na jakość wizjera o której się naczytałem.

 

Moje opcje w właściwej kolejności to:

  1. Oakley Goggle 2.0
     
  2. ESS - Profile NVG
     
  3. Bolle - x1000
     
  4. Bolle - x810
     
  5. Revision Desert
     
  6. Revision Locust

Jeśli ktoś miał jakiś kontakt z wyżej wymienionymi, może sam posiada prosił bym o opinię.

Interesuję mnie też opinie o firmie UVEX i Wiley X, jak sklasyfikować ich produkty.

 

Z góry dziękuję za pomoc, Paweł.

Edited by zig-zag
Link to post
Share on other sites

Według mnie ESS/Bolle/Revision to ta sama półka.

 

Posiadam Locust Revision i są ok. Za 150-170 zł można wyrwać nówki z dwoma wizjerami (przyciemniany i przeźroczysty), pokrowcem i skarpetą.

 

Wcześniej miałem X800, ale wizjer się zużył. Kupno nowego nie było opłacalne, wystarczyło dołożyć trochę żeby wyrwać Locusty z dwoma wizjerami.

 

Warto dokupić do gogli http://cqb.pl/plyn-o...7ml-p-3379.html, albo ściereczki nasączone antifogiem firmy Revision.

 

 

Edit: Jak poszukasz trochę to znajdziesz polską recenzję X810 ;)

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

Porównaj atesty i opisy produktów, to powinno Tobie ułatwić podjęcie decyzji. Ew. poszukaj opinii na zagranicznych forach, tutaj możesz mieć problem ze znalezieniem użytkownika takich gogli.

Czasem można znaleźć jakieś materiały na YT ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...