Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

g36 od boiy czy mk specna arms ? (wewnętrznie)


Recommended Posts

Jak już LiPol to raczej sprawdzone Turnigy Nano-Tech (bodaj 7.4V 1300 mAH typ stick asg) + ładorka Redox Alpha/Beta lub Imax B6. Odnośnie GB G36c Boya bo posiadam: prowadnica sprężyny niestandardowa i taka sobie z racji systemu szybkiej wymiany sprężyny który jest zbawieniem. Mikrostyk: gdzieś czytałem, że mają słabą przepustowość, ale zwykłe winny pasować. EBB działa świetnie, tylko musi być dobrze ustawione by nie ocierało. Chińczyk nie dokręcił śruby regulacji silnika a ja zdziwiony dlaczego replika nie działa. I jedna zębatka na start powodowała zacinki. Wniosek: GB na start wymaga dopieszczenia, ja wydałem maks 200zł na tuning nie licząc mosfeta (patrz opis) i śmiga jak marzenie. Jak dla mnie powyżej 600zł nie opłaca się wydawać na Specne z racji tego, że EA są za 800zł. G36c Boya to fajna replika dla ludzi którzy bawią się w CQB i las.

Link to post
Share on other sites

W specnie też jest "szybka" wymiana, w najnowszej serii prezentowanej na IWA, działa to już poprawnie. Dostęp bezpośrednio przez tył, nie trzeba już rozbierać tego prawie całkowicie.

Można brać Boyi, jednak ten model jest bardzo zawodny, ale BB klepie fajnie. W razie czego kombinować. Można brać specne, która trzyma się kupy, a o poważnych awariach mało się do tej pory słyszało, jednak nieco droższą. EA? Czy warto nadal się nim zachwycać. Moim zdaniem nie. Może i chodzi dobrze i wygląda ale chińczyki oferują praktycznie to samo. Kwestia 100, 150zł na poprawki i wychodzimy na tym lepiej.

Szczerze, kumpel brata ma G&P, ciągle jakieś luzy, podwójne strzały na semi itd. Ostatnio brat wziął w łapy moją zwykłą, chińską specne, sztywną jak skała oraz strzelającą bezproblemowo i stwierdził "No i po co marnować kasę na takie G&P?..)

Chinole są niebezpiczni w tępie swojego rozwoju

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Nie chce się wtrącać w dyskusje, ale czy autor chce porównać replikę G36 Boyi za 450 zł i replikę M4 Specna Arms zależnie od wersji 600-900 zł.

Warto by było określić budżet, jeśli autorowi podoba się G36 to Aresa można kupić za 800 zł.

Link to post
Share on other sites

@MrMCET: sprecyzuję. W G36C Boyi wymiana jest szybka, a nie "szybka" (nie wiem, czy już sprzedają nowsze Specny).

G36c Boya zawodne jest w stocku, jak już się co nieco wymieni i serwisant nałoży nowe smary śmiga bez awarii i ma bolt catch.

Już o wiele bardziej opłaca się kupić G36c Boya niż Aresa, bo zewnętrznie są identyczne a te 400zł można zainwestować w taki tuning, że stockowy Ares się będzie mógł schować.

Odnośnie EA: niektórzy chcą mieć estetyczne replikę, a skoro niektóre Specny kosztują tyle samo lub więcej co EA wybór jak dla mnie jest jasny.

G&P rzeczywiście ma fajną szparę w korpusie...

Link to post
Share on other sites

Powiem tak :icon_biggrin: Repliki g 36 jest w cenie około 450 zł ale też widziałem specnę za 540 zł używana na gwarancji jeszcze 11 miesięcy :] tylko tą zwykłą więc budżet zamyka się w graniach około 500 zł. Jeżeli chodzi o Aresa koszt to 800 zł niestety a tyle nie mogę sobie pozwolić ;/

I odrazu pytanie jeszcze http://gunfire.pl/product-pol-1152198893-Akumulator-LiPo-7-4V-2000mAh-15C-2-modulowy.html a ten 2 niby jest

Edited by crevzmora
Link to post
Share on other sites

No to skoro kiepsko z kasą to bierz giete boyi, zwykłe m4a1 to kupa bez polotu. Zrób w boyi to co pisałem żeby zrobić ze specną, a gdyby któraś z zębatek niestety siadła to wypieprz wszystkie, razem z tłokiem.

Odnośnie EA: niektórzy chcą mieć estetyczne replikę, a skoro niektóre Specny kosztują tyle samo lub więcej co EA wybór jak dla mnie jest jasny.

To ty kolego chyba specny nie widziałeś :P Jak dla mnie EA nie wygląda lepiej, no może ten fikuśny model z potężnym frontem. Przyznam imponująco wygląda. Jednak gdzie się nie pojawie z moim chińskim specnuchem, to zawsze jest ktoś kto chce go odkupić :D

Btw, funkcjonalny bolt catch to teraz standard

Link to post
Share on other sites

No to skoro kiepsko z kasą to bierz giete boyi, zwykłe m4a1 to kupa bez polotu. Zrób w boyi to co pisałem żeby zrobić ze specną, a gdyby któraś z zębatek niestety siadła to wypieprz wszystkie, razem z tłokiem.

 

To ty kolego chyba specny nie widziałeś :icon_razz: Jak dla mnie EA nie wygląda lepiej, no może ten fikuśny model z potężnym frontem. Przyznam imponująco wygląda. Jednak gdzie się nie pojawie z moim chińskim specnuchem, to zawsze jest ktoś kto chce go odkupić :icon_biggrin:

Btw, funkcjonalny bolt catch to teraz standard

 

To się nie opłaca w końcu brać specny czy boiy bo podobno obie są do dopieszczenia wnioskując z forum i waszych wniosków. Najlepiej powiedzieć co będzie się nadawało lepiej pod tuning + która ma lepsze bebechy ?: ]

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152198581-Akumulator-Redox-LiPo-2400-mAh-7-4V-20C.html I pytanie Ta bateria wiem że chugowej firmy ale czy weszła by do Emki tej kolby i do g36 od boiy Proszę o prędko odpowiedź w sprawie batki :]

Edited by crevzmora
Link to post
Share on other sites

Stock specny nosi ludziom m130, dla giety boyi max to m120, w założeniu że w twoim zębatki nie będą z wadliwego stopu.

Nie jaże. Chodzi o sprężynę wewnątrz czy o wytrzymałość repliki jaką max do niej można włożyć sprężynę? A jak z batką pasowała by do g36 od boiy i do mki specny do kolby? Tuning chodzi mi o takie rzeczy jak zębatki lufe gumkę tłok itp. :] Edited by crevzmora
Link to post
Share on other sites

Skoro masz to wybebeszać to jeden pies. Bierz co Ci się podoba. Mogłoby się wydawać, że szkielet boyi będzie solidniejszy, bo V3 ale ze względu na nieco zmienioną budowę pod BB i odlew powiedzmy średniej jakości wytrzymuje tyle co najwyklejsze V2 od lat montowane w chińczykach. Nie widzę żadnych korzyści ani w jednej ani drugiej replice jeśli chodzi o bebechy w takim przypadku.

Jeśli szukasz baterii przejrzyj tematy o tych replikach, znajdziesz masę propozycji.

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

&MrMcet: ano, ale ropatrywałem kupno tej repliki. Bolt catch to swoją drogą, chodzi mi o system zwalniania sprężyny który jest praktyczny.

@Crevmorza: spójrz sobie w mój opis repliki na profilu. Nie licząc zbędnego mosfetu wydałem nie więcej niż 200zł a replika strzela ghodnie. Summa sumarum wybuliłem 650zł za co niektórzy kupują stockowe chińczyki bardzo zadowolony. G36 ma jednak trochę wad. Rączka przeładowania kiedyś się urwie, magazynki do G36 są do dupy bo ogromne i ze słabego plastiku a adaptery drogie i zawodne. LiPo Turnigy Nano-Tech 7.4V 1800 mAH typ modelarski pasuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...