Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
GYVER.

ORTEGA II 26-27.07.2014 IX Świętokrzyski zlot ASG - Ociesęki | PATRONAT WMASG

Recommended Posts

ORTEGA II

CARTEL WARS

IX świętokrzyski zlot ASG - Ociesęki 26-27.07.2014

 

W imieniu świętokrzyskich maniaków mam przyjemność zaprosić na drugą edycję zlotu ASG o nazwie Ortega.

 

Zlot odbędzie się w miejscowości Ociesęki (teren BASRY) w województwie świętokrzyskim, w ostatni weekend lipca w dniach 26-27.07.2014.

 

Wprowadzone trochę poprawek po pierwszej edycji Ortegi:

- Bazy rozmieszczone jak na Basrę

- dystanse do głównych celów o połowę krótsze

- usprawnione dowodzenie ( to akurat najbardziej połozyło część rozgrywki)

- Strony militarne 400sztuk dowolne mundury, znakowanie będzie opaskami,

zabronione używanie real i mid capów :icon_wink:

- jedna zwiększona frakcja larpująca, zamiast kilku niejszych z którymi było

za dużo zamieszania

- zadania podzielone na główne cele i poboczne dla wszystkich frakcji

( sobotnia rozgrywka jest punktowana dla każdej ze stron )

- do łask wróci kino

tak zgrubsza chyba tyle

 

ORTEGA_PLAKAT.jpg

 

event.patronage.png

 

SPONSORZY

 

stalker_cytadelaa.jpg

 

delta_baner.jpg

 

stalker_gunfire.jpg

 

 

 

ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE

 

stalker_speedmedpoland.jpg

 

LINIA HISTORYCZNA

 

Światowa stolica karteli narkotykowych jakim jest kolumbijskie miasto Medelin przez wielu uważane jest za najbezpieczniejsze miasto na świecie. Ale jest metropolia, które nawet w rodowitych mieszkańcach Medelin przywykłych do przemocy i okrucieństwa wzbudza strach i przerażenie...Ortega – ta nazwa miasta stała się synonimem piekła. Miejsce zapomniane przez wszystkich Bogów, położne w trudnym, górzystym i tropikalnym terenie od lat okryte jest złą sławą. Przed laty przez miasto prowadził ważny kupiecki szlak wodny. Miejscowymi kanałami rzecznymi transportowano z południowych krain najprzeróżniejsze towary. Rodowici mieszkańcy w głównej mierze potomkowie górskich plemion koczowniczych, które zawędrowały tu z terenów dzisiejszego Ekwadoru czerpali z wymiany handlowej wymierne korzyści. Swego czasu metropolia było tak bogata że domagała się w swej szczytowej formie autonomii i niezależności od Republiki Kolumbii. Zapędy te jaki i rozkwit miasta znacznie przyhamowało wybudowanie sieci kolei żelaznych. Późniejszy rozwój lotnictwa „dobił” metropolię i osłabił ją pod względem gospodarczym i handlowym niemal do zera. Ortega powoli popadała w zapomnienie i ruinę...

Przypomniały sobie o niej na początku lat siedemdziesiątych XX wieku kartele narkotykowe z Medelin i Bogoty, dla których otaczające tereny górskie i dżungle były doskonałym miejscem pod pola do uprawy koki niedostępnymi dla wojsk rządowych i służb porządkowych Kolumbii. Miasto szybko stało się ważnym punktem na mapie narkotykowego biznesu, który kwitł wyśmienicie i jak magnes przyciągał nie tylko organizacje przestępcze, ale również bojówki rewolucyjne, które finansowały swoja działalność z narkotykowego eldorado. Bardzo mocno konkurowały ze sobą Cartel Medelin rządzony twardą ręką przez Martineza El Raya oraz zbrojny odłam FARC. Jednak pojawienie się w regionie ekwadorskiego Cartelu Sinola wraz z zbrojnymi oddziałami Armii Wolnego Ekwadoru zjednoczyło niedawnych konkurentów w obliczu nowego silnego rywala. Populistyczne hasła Ekwadorczyków szybko sobie zjednoczyły autochtonów, którzy nie zapomnieli o swoich korzeniach i na nowo rozbudzili chęci autonomiczne regionu. Ortega stała się ośrodkiem krwawych walk o wpływy i władzę w regionie.

Sytuacja na tyle wymknęła się spod kontroli, że w swej bezradności rząd Kolumbii przystał na propozycję rządu USA o usytuowanie oddziałów Marines w mieście. USA od dawna wywierało polityczne naciski na rząd w Bogocie o przeprowadzenie interwencji w rejonie Ortegi, z którego narkotyki trafiały głównie na amerykańskie ulice. Pod przykrywką ochrony nowo otwartej placówki dyplomatycznej interwencja Marines nieznacznie uspokoiła sytuacje w samym mieście, ale poza jego murami niezmiennie trwał krwawy konflikt. Szybko się okazało, że nawet najnowocześniejsza technologia wojskowa jest bezradna wobec wszechstronnej korupcji, oraz społecznego przyzwolenia na przemoc, gdzie nikt nawet nie sili się na zachowanie pozorów uczciwości.

Kto zwycięży w tej okrutnej grze, gdzie nawet diabeł boi się mówić dobranoc...Tego nie wie nikt. Jedno jest pewne, każde rozwiązanie będzie niosło ze sobą rzekę krwi...:

OBECNIE

Niedawno odkryto pokłady złota, rząd Stanów Zjednoczonych wysyła coraz większe siły "pokojowe"

wiadomo już że są w posiadaniu jednej kopalni złota.

Teraz krwawa walka trwa między FARC a AWE okazało się że największe złoża znajdują się na pograniczu państw, handel kokoiną kwitnie USA skierowało wzrok na złote zyski. A kolubia z Ekwadorem przelewają krew na granicy chcąc poszeżyć swoje złote terytorium. Kartel Sinloa został rozbity w trakcie walk o terytorim pomiędzy kolumbią i Ekwadorem

 

 

STRONY KONFLIKTU:

 

 

Kolumbia

 

 

FARC (hiszp. Fuerzas Armadas Revolucionarias de Colombia)

to najstarsza i największa grupa partyzancka Kolumbii o lewackich korzeniach utworzona w 1964 roku jako zbrojne skrzydło partii komunistycznej Kolumbii. Jawnie domaga się wycofania koncesji na handel ropą naftową oraz legalizacji upraw koki i marihuany. Głównym źródłem dochodu partii jest handel narkotykami oraz min. porwania dla okupu co przyczyniło się w znacznej mierze do przypięcia FARC łatki organizacji terrorystycznej. W regionie Ortegi do czasu przybycia AWE kontrolowała prawie wszystkie uprawy koki. Po przybyciu konkurencyjnej bojówki zmuszona została do wycofania się na południe regionu. Obecnie zajmuje coraz więcej terenów na północ chcąc przejąć jak najwięcej kopalni.

 

 

Kartel z Medelin (hiszp. Cartel de Medellín)

to jedna z największych zorganizowanych grup przestępczych na świecie, globalny potentat w handlu narkotykami. Kartel powstał w zachodniej prowincji Kolumbii w mieście Medelin na początku lat 70-tych XX wieku. Doskonale zorganizowany słynie z bezkompromisowego stylu funkcjonowania i brutalnych metod wobec swoich oponentów. Gdyby rozdawali z nobla z dziedziny korupcji Kartel z Medelin byłby murowanym faworytem do jej otrzymania. Niedostępna dla cywilizacji rejon Ortegi stał się wymarzoną mekką do prowadzenia brudnych interesów kartelu. Pod przywództwem ambitengo Martineza El Raya znanego bezkompromisowego stylu funkcjonowania i brutalnych metod wobec swoich oponentów kartel szybko umocnił swoją pozycję w mieście.

 

 

Ekwador

 

 

AWE - Armia Wolnego Ekwadoru (hiszp. Ejército Libre de Ecuador)

Głównym postulatem AWE jest zjednoczenie Ekawdoru, Kolumbii oraz Wenezueli i stworzenie gospodarczego imperium, światowego potentata w handlu ropą oraz narkotykami. Populistyczne hasła równego podziału z zysków czarnym złotem i narkotykami znalazła podatny grunt nie tylko w Ekwadorze, ale również w sąsiednich państwach w których tylko nieliczni nie żyją na skraju ubóstwa. AWE rosło w siłę i było poważnym zagrożeniem dla wielu rządów w Ameryce Południowej. Z racji tego że głównym źródłem utrzymania partii był handel narkotykami. rejon Ortegi dla AWE wydawał się wymarzoną placówką w Kolumbii. Z jednej strony pozwalała AWE partii na pokaźne zyski z handlu koką, z drugiej strony była doskonałym przyczółkiem do dalszej ekspansji swej populistycznej ideologii na terenie Kolumbii. Nie bez znaczenia była tez przychylność autochtonów dla Ekwadorczyków. W Ortedze AWE starło się z FARC, które stawiło silny opór konkurencji. W wyniku krwawych walk w ostateczności AWE opanowało północ rejonu. Miasto Ortega stało praktycznie na linii frontu pomiędzy zwaśnionymi stronami.

 

 

 

USA

 

USMC (ang. United States Marine Corps)

Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych to doskonale wyszkolona formacja amerykańskich sił zbrojnych zdolna do wykonania szerokiego wachlarza zadań. W czasie II wojny światowej Marines wsławili się walkami o Pacyfik. W powojennej historii aktywnie uczestniczyli w konfliktach min. w Korei, Wietnamie, Grenadzie oraz Iraku i Afganistanie. Sława korpusu obiegła cały świat. W Ortedze oficjalnie przypadło im zadanie ochrony konsulatu USA. Drugim dnem operacji było utrzymanie spokoju w mieście i powstrzymanie przemytu narkotyków. Zadanie chwalebne, ale czy wykonalne? Powszechna korupcja, hazard, pokusa łatwego zarobku panujący w Ortedze potrafi zatruć dusze każdego człowieka i na nic się tu zda doskonałe wyszkolenie bojowe. Alarmującą sytuacja był tez fakt że nowy konsul był niegdyś w Ameryce pomawiany o powiązania z mafia włoską. Z braku dowodów konsul został ostatecznie oczyszczony z zarzutów, ale brud pozostał. A Ortega to "brudne" miasto.

na dzień dzisiejszy mało kto patrzy na przemyt teraz liczy się złoto i utrzymanie kopalni na obrzeżach miasta.

 

TERMIN - 26-27.07.2014 piątek 25.07.2014 godz 19.00

część nieoficjalna przy ognisku (zwyczajowe ognisko dezintegracyjne)

LOKALIZACJA - Ociesęki (woj. Świętokrzyskie)

ILOŚĆ GRACZY - 500

WPISOWE - 60 PLN

WYMAGANIA - 18+

STRONY GRY:

Brak wymogów mundurowych / stylizacji:

FARC: limit 200+

AWE: limit 200+

 

Stylizacja obowiazkowa:

Cartel Medelin - 40 max

USMC: 40 max (w pierwszej kolejności zgłoszenia od ekip)

 

REJESTRACJA RUSZA 14 czerwca o godzinie 0000

 

Więcej info o zlocie na http://www.gyverasg.org/forum

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='GYVER.' timestamp='1402307150' post='1947709'

na pierwszą edycję zlotu ASG o nazwie Ortega.

to zeszłoroczna była zerową edycją? :icon_wink:

 

Mam nadzieję że dopracowanie będzie ciut lepsze niż ostatnio, bo Gdynia prawdopodobnie znowu się dotoczy jakimś pełnoletnim panzerkampfwagenem.

Edited by wegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wprowadzone trochę poprawek po pierwszej edycji Ortegi:

- Bazy rozmieszczone jak na Basrę

- dystanse do głównych celów o połowę krótsze

- usprawnione dowodzenie ( to akurat najbardziej połozyło część rozgrywki)

- Strony militarne 400sztuk dowolne mundury, znakowanie będzie opaskami,

zabronione używanie real i mid capów ;)

- jedna zwiększona frakcja larpująca, zamiast kilku niejszych z którymi było

za dużo zamieszania

- zadania podzielone na główne cele i poboczne dla wszystkich frakcji

( sobotnia rozgrywka jest punktowana dla każdej ze stron )

- do łask wróci kino

tak zgrubsza chyba tyle

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gyver szkoda że tym razem termin imprezy podałeś z mniejszym wyprzedzeniem. Żałuję że się nie pojawię bo mam już zaplanowany w tym czasie wyjazd.

 

Udanej imprezy wszystkim życzę : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakaz midow i realow - zgaduje, ze przymrozenie oka mowi o tym, ze jednak bedzie sianie kompozytem (ktorego dosc mocno brakowalo w pierwszej edycji z uwagi na brak przeciwnika)... Duza dynamika i duzo strzelania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakaz midow i realow - zgaduje, ze przymrozenie oka mowi o tym, ze jednak bedzie sianie kompozytem (ktorego dosc mocno brakowalo w pierwszej edycji z uwagi na brak przeciwnika)... Duza dynamika i duzo strzelania.

W sensie klasyczna jebanka na hicapach z budynku do budynku? Bo tak pokrótce wyglądała niedziela na 1 Ortedze. Jeśli tak ma być to ja chyba podziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budynki bedą brały udział w strzelaniu może w 5%

Co do siania kompozytem - wojsko będzie tym razem miało sporo roboty i dużo strzelania, w mieście standardowo będą rozbrajani.

Stawiam na jeszcze więcej zabawy dla wojska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gyver, czy myślałeś o tym, by zastrzec, że AWE i FARC pomimo dowolności mundurów nie nosiło tego co USA - tak gwoli braku pomyłek. W zeszłym roku kilku w farcu miało marpaty i co chwile obrywali od swoich pomimo opasek.

 

Poza tym znalazło się kilku niezadowolonych, że w FARC chodziliśmy w partizanach i kzs. Dowolność mundurów odgórnie była, mundur jak najbardziej leśny, a nic lepszego na upały (poza gołą dupą) nie znam.

 

To jak w końcu z magami? Reale i midy be? Bo o hicapa u nas ciężko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest apokalipsa

Mendi myśle że Gyverowi chodziło o dynamike gry niż o zakaz używania mid i ral capów. W zeszłym roku było kiepsko z dynamiką rozgrywki. Ja na 100 procent będe chociaż w zeszłym roku strasznie narzekałem i spedziłem prawie całą rozgrywkę leżąc w lesie i czekając na wroga. A I Mendi też przyjedż . Miło by było cię znowu spotkać i pogadać o wędzeniu . Pozdrowienia dla Carlosa

Edited by apokalipsa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do zakazu mundurów US zarezerwowanych dla USMC wprowadzę poprawkę.

 

Co do magów taki żarcik tematyczny z zakazem j/w będzie większa dynamika rozgrywki, strategiczne punkty będą oznaczone, dodatkowo oflagowane i ciut mogę zdradzić będą zliczać czas :icon_twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak z mechaniką? respy, medycy, plusy za sapi/helmy? bez limitu magów i kulek?

Spokojnie kolego, jeszcze 5 tygodni do eventu. Na bank odpowiednie info ukaże się na stonce imprezy.

Ograniczenia magazynków i ammo nie było i chyba nie będzie. A plusy za sapi to chyba tylko USMC miało - ich bodajże 2 razy trzeba było trafić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mnie np dobija fakt, że mogą być zmiany odnosnie umundurowania dla wojsk FARC/AWE - W rejestracji byla dowolnosc to tak powinno zostac. specjalnie po ostatniej ortedze (biegalem we flecktarnie) zakupiłem całe oporządzenie w multicamie - skoro wojska to siły partyzanckie itp do dowolnosc munduru powinna zostac tak jak to było na poczatku. najwyzej dostane po dupie od swoich ale biorę to na siebie :P

 

Ktoś ma jakies zastrzeżenia co do multicama(camogron) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dla stron wojskowych AWE/FARC jest dowolność umundurowania rzadne restrykcje czy podziały mundurowe po prostu nie zdadzą egzaminu. Strony będą znakowane opaskami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ze swojej skromnej strony pomyślałbym o takim zorganizowaniu, żeby jak najmniej było strzelania w mieście - przynajmniej w sobotę. To się sprawdziło na Basrach, a na poprzedniej Ortedze w sobotę był moment że ze szpitala nie możńa było wyjść bo kompozyt leciał zewsząd...

Może jakiś pierdel/resp ze 2 godziny za strzelanie w mieście ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to zapisy dobiegają końca

LISTA http://asg.mil.pl/ortega-II/list/

 

Niestety jedna ze stron poprzez nie wykonywanie rozkazów zaczęła się nudzić i zrobili sobie kilka nalotów na miasto.

 

Tym razem będzie co robić poza miastem a nad wykonywaniem rozkazów obu stron będę czuwał osobiście :icon_twisted:

 

Przypominam że koniec rejestracji to też koniec wpłat i koniec zamówień koszulek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałbym zapisać 2 osoby do AWE lub do Farc w zależności gdzie jest miejsce jeszcze.

Edited by Zem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze dopisuję USMC nabrało dużej liczebności więc stanie się stroną militarną gry, ale w weekend zamykam zapisy bo to już ostatni dzwonek na zamówienie odpowiedniej ilości toyek, naszywek, identyfikatorów, grochówki, itd...

 

na AWE I FARC będzie podział po zamknięciu zapisów według klucza przynależności do team-ów

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...