Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maska przeciwgazowa dla cywila


Recommended Posts

Cześć,

 

Czy ktoś z was zna dobrą cywilną alternatywę dla masek przeciwgazowych używanych w wojsku?

 

Czy ktoś z was ma lub poleca jakąś konkretną maskę, która jest zbliżona pod względem jakości ochrony dróg oddechowych i oczy do tych używanych w wojsku (MP-5, MP-6)?

 

Moja ciekawość bierze się stąd, że w razie "W", gdy agresor zacznie używać środków trujących, gazów obezwładniających lub broni biologicznej, to dostęp do wojskowych masek gazowych będzie "nieco" trudny, a trzeba jakoś ochronić siebie i bliskich.

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

P.S.: Wydaje mi się, że wybrałem dobry dział, ale jeśli jest gdzieś lepsze miejsce na forum, to prosze o przeniesienie postu.

Link to post
Share on other sites

Problem w tym, ze koszt jednego zestawu (maska + filtropochlaniacz) to 460 zl, wiec nie tak tani, a jesli chcialbym kupic kilka, to robi sie drogo, no i termin przydatnosci nie jest nieograniczony.

 

Czy jest jakis cywilny odpowiednik, ktory zapewnia porownywalna ochrone i jest tanszy?

 

Bede wdzieczny za odpowiedz osoby, ktora na przyklad sprzedaje tego typu rzeczy, jesli takowa jest na forum.

Link to post
Share on other sites

Chłopie, ale PO CO tak kombinować? Kupujesz WOJSKOWE MP-5 w cenie ~100-150zł SZTUKA + NOWY filtropochłaniacz w cenie ~50-70zł i MASZ KOMPLET za ~200zł...

 

Dodam tylko, że niedawno, na znanym portalu aukcyjnym u użytkownika Baza_Goleczewo były maski MP-5 w dużych ilościach w cenie 30-50 zł, zależnie od tego, czy lekko używane czy nowe. Kupiłem dwie i potwierdzam - jedna nówka, a druga, gdybym nie wiedział, że używana, to też bym powiedział, że nówka. Do każdej maski fabryczny komplet (pokrowiec, bidon, wężyk) oraz filtropochłaniacz - lekko przeterminowany lub lekko używany. Zależy od sortu. Z tego co widzę to aktualnie ich nie ma, ale jak znów się pojawią, to pewnie wezmę jeszcze z jedną. Ważna uwaga - trzeba poprosić o konkretny rozmiar, bo pewnie przyślą 4 :icon_razz:

Edited by Pietracha
Link to post
Share on other sites

No to mnie zaskoczyliście ceną MP-5. Czy weryfikowaliście termi ważności tych filtropochłaniaczy i ile lat miały te maski?

Jeśli chodzi o ochronę, to lepiej kupić nowe niż używane, bo przynajmniej mogę mieć chociaż trochę pewności, że zadziała, a przecież nie będę kupował tylko dla samej radności posiadania tego.

 

Tak na marginesie, prosze o odpowiedz, czy ktoś kiedyś porównał maski cywilne i wojskowe (np. MP-5), i która zbliżyła się parametrami do wojskowej?

Link to post
Share on other sites

Miałeś kiedykolwiek w ręku maskę pgaz?

Jeżeli maska jest SZCZELNA, to masz pewność, że "zadziała", bo całą robotę wykonuje wówczas FILTROPOCHŁANIACZ.

A szczelne są nadal modele produkowane w latach 60' ubiegłego wieku (przynajmniej taka była najstarsza maska jaką miałem okazję macać), więc pięcio czy dziesięcio letnie MP-5 nie będą zużyte (no chyba, że taką kupisz)...

 

Napisałem Ci jak rozwiązać kwestię starych pochłaniaczy...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...