Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Moje 3 grosze w sprawie butów - "upgrade opinaczy"


Recommended Posts

Nie każdy z maniaków ma kasę*, chęci* (niepotrzebne skreślić) aby dokonywać zakupu butów "z górnej półki" do lasu. Ja co prawda często biegam w porządnych butach trekkingowych, ale zauyważyłem że zwykłe "opinacze" da się zmodyfikować tak aby były wygodne.

Są to wbrew pozorom dość porządne, dobrze skrojone buty i wykonane z dobrej gatunkowo skóry, które nie rozłażą się tak jak "desanty".

Ponieważ podstawowym mankamentem tych butów jest polietylenowa wkładka - twarda i niezbyt wygodna - warto zamienić ją na jakąś lepszą.

Według mnie najlepsze są wkładki produkowana przez firmę Boreal. Można je kupić w sklepach turystycznych. Ich zaletą jest to, że zrobione są z amortyzującej pianki i mają otwory na całej powierzchni - co zapewnia lepszą wentylację. Tak więc rewitalizowałem moje buty, które pamiętają połowę lat 80-tych i wcale nie narzekam.

Mam nadzieję, że ten patent może się komuś przydać.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

to chyb jeden z najmniejszych tunningów jaki znam :wink:

ja swego czasu przerabialem opinacze na całe sznurowane glany..schodzilem takich modeli chyba z 4 pary.

Patent jest prosty-obcinamy części opinacza tak aby schodziły sie rowno i nabijamy po obu stronach haczyki lub oczka, jeszce pozostanie tyko przedłużenie języka i ...mamy nowy bucik opina stopę jak żaden inny.

 

a wymiana wkladek na te z butów sportowych to standart

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...