Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Specna Arms B-02 i baterie lipo


Recommended Posts

Witam, od niedawna jestem posiadaczem nowiutkiej SA-B02, która bardzo mi się podoba i planuję zakup baterii lipo, gdyż przydałoby się wymienić te stare NiMH-y :icon_wink: Moje pytanie jest następujące:

Czy mogę śmiało kupić baterie lipo 11.1V? Czy nie popsuje mi to repliki? Czy musiałbym wymienić jakieś części. Zdaję sobie sprawę że trochę trzeba wydać też na akcesoria ( dobrą ładowarkę, miernik zabezpieczający). Jestem w pełni świadomy jak działają te baterie ale obawiam się co do żywotności mojej Specny. Czy bateria lipo o napięciu 11.1V nie popsuje mi czegoś w środku?

Link to post
Share on other sites

Czytaj - wszystko masz w wątku o Specnach.

Ogólnie przez wrzuceniem Li-po o napieciu 11.1V trzeba koniecznie przesmarować wszystko jeszcze raz w gearboxie bo jak zestaw tłoka i cylindra ma ślisko tak zębatki są suche i mogą się szybko zetrzeć. Dodatkowo przy zwiększonej szybkostrzelności trzeba wywalić 1-2 zęby z tłoka i porządnie wypodkładkować zębatki. Reszta pociągnie, nic się nie spali...

Link to post
Share on other sites

A co myślisz o 11.1V? Potwierdzasz teorię kolegi?

Tak, sam mam latam na lipo 11,1. Co prawda nie w specnie, ale również na chińskim V2 z takimi poprawkami. Problemów nie ma. Swoją drogą do specny też wrzucę 11, o ile mi wejdzie jakieś z ogarniętą pojemnością, bo za 850mAh to podziękuję :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...