Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nietypowy problem z baterią


Recommended Posts

Na fotach nie widać, ale kable masz w środku? Wtyki o cos nie haczą?

 

1. nalej trochę jakiegoś oleju do środka (nie baterii oczywiscie ;) )

2. poczekaj pare minut,

3. wpierw spróbuj lekko poobracać i poruszać na boki a potem ciągnij.

 

W innym przypadku (nie z bnaterią) pomogło to moze i tu da tak radę.

Link to post
Share on other sites

MarecMac - Tak, bateria to Li-Po

lup - Kable są "pod" baterią, a wtyki o nic nie haczą. A co do punktu 3. to najgorsze jest to, że nie mogę sięgnąć do tej baterii, na obrócenie nie ma szans. Olej silikonowy mógłby być?

Edited by DragovPL
Link to post
Share on other sites

Pewnie lipol napuchnął, szczerze to nie mam sensownego pomysłu jak się go pozbyć. Z racji tego, że uwolnił się w nim gaz to spróbuj wsadzić giwerę do zamrazarki, może nieco się skompresuje i wyjdzie :P

Edited by MrMCET
Link to post
Share on other sites

Li-Po nie mógł spuchnąć, bo został świeżo wyjęty z paczki i nie był nawet użyty to strzelania :icon_wink:

 

Nie musiał być użyty, żeby spuchnąć :icon_wink:

 

Możliwe też, że przy zmianie temperatury replika mogła się "zmniejszyć", ale jest to mało prawdopodobne.

Edited by polskiniko
Link to post
Share on other sites

Spróbuj chociażby pęsetą przedłużyć sobie rękę - raczej pęsęta będzie za słaba by chwycić i wyciągnąć, ale może pomóc w obróceniu. O! Nóż do masła! Tępy, płaski, długi i twardy - idealny do prób obrócenia batki.

Kolejna opcja - spróbuj skombinować "hak" o kształcie litery L czyli coś długiego i na końcu zakrzywionego. Może udałoby się takie coś wsadzić obok batki, a potem zahaczyć za jej koniec i w ten sposób wyciągnąć.

Link to post
Share on other sites

Z tym "hakiem" w kształcie litery L też myślałem, ale dostęp do warsztatu i "sprzętów budowlano-majsterkowych" będę miał w poniedziałek, także coś podziałam. A co z olejem silikonowym? Może zaszkodzić baterii i okablowaniu?

 

Pęsetą nie da się złapać, a nóż do masła jest minimalnie za szeroki.

 

Może uda mi się "popchnąć" baterię przez otwór (o ile taki jest) w miejscu śruby trzymającej prowadnice

 

Zdjęcie:

http://oi60.tinypic.com/2nrpp2g.jpg

Edited by DragovPL
Link to post
Share on other sites

Olejek silikonowy CHYBA nie zaszkodzi.

Skoro do sprzętów będziesz miał dostęp w poniedziałek to narazie pomyśl nad innym problemem. Masz w prowadnicy batkę lipo, która prawdopodobnie napuchła. Trzeba ją traktować jako potencjalne źródło napalmu, który spali Ciebie, Twój dom i w ogóle pół miasta. Warto więc zrobić coś, co zabezpieczy Ciebie, dom itd. przed spopieleniem.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Wrzucić do rzeki?

Znaleźć metalową beczkę albo odpowiednio dużą donicę (ale nie plastikową tylko np. ceramiczną). Następnie replikę położyć na niepalnym podłożu (betonie na ten przykład) i przykryć wcześniej wspomnianym przedmiotem. Takie rozwiązanie ograniczy dostęp tlenu i zmniejszy prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się ognia. Przed podniesieniem pokrywy sprawdź czy nie jest gorąca - jeśli ogień przygaśnie przez brak tlenu to nagłe dostarczenie tlenu może spowodować powstanie kuli ognia.

Podobno ludzie używają napuchiętych lipo i jakoś jeszcze świat nie spłonął więc pewnie i u Ciebie nic sie nie stanie.

Link to post
Share on other sites

Tylko prawdopodobieństwo, że ona spuchła jest bardzo nikłe. Po prostu ona została tam wepchnięta na siłę. Nie wygląda na jakąś uszkodzoną. Powalczę w poniedziałek - możliwe, że jeśli wszystko zawiedzie to wywiercę mały otwór od góry (są tam okładziny polimerowe które trzymają się na imbusach) i uda mi się ją wypchnąć.

Link to post
Share on other sites

Ale w czasie wpychania mogła zostać naruszona struktura wewnętrzna ogniwa i to mogło doprowadzić do napuchnięcia. Mi prawie nowa batka (1 strzelanka przebiegu) napuchła jak leżała w szufladzie, więc to nie jest aż tak nieprawdopodobne. Co do oleju, to silikonowy podobno najtrudniej się zapala - z ogólnodostępnych.To tak w razie czego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...