Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Skoro spełniają normę B to muszą wytrzymać jeden postrzał z repliki snajperskiej z przyłożenia i cena nie ma tutaj znaczenia. Pomimo, że moje essy wytrzymują ostrzał z pistoletu z bocznego zapłonu, sprawdzone własnoręcznie to i tak je wymieniam co roku na wszelki wypadek.

Link to post
Share on other sites

Powała słabawo ogarnia więc podpowiadam: jeśli dana ochrona spełnia normę w tym przypadku B to spełnia ja tak samo produkt ESS, Bolle, Uvexa czy coś pod marką 3M.

 

Ponadto: 3M dystrybuuje pod własną marką produkty kilku firm, w tym Uvexa i Peltora, nie wiem jakie dokładnie zależności łączą te marki, kto jest właścicielem czego itp, w każdym razie i w ofercie Uvexa i 3M można znaleźć takie gogle (oczywiście z innym napisem), podobnie jak i model I-vo czy np Gravity zero (pod różnymi nazwami).

 

To co cytował Powała jest napisane praktycznie na każdym sprzęcie ochronnym, szczególnie sie nie przejmuj tylko patrz na cyferki i literki oznaczające klasę wytrzymałości. Dowiedz się czy oprawka również spełnia odpowiednią normę.

Link to post
Share on other sites

Oprawka również spełnia (lub nie spełnia) normę jakąś tam. Generalnie należy dobierać ochronę tak, aby norma szkieł i oprawek była ta sama (w tym przypadku klasa B). Sprzedawcy często nie podają klasy oprawek ale powinna ona być wytłoczona na nich tak samo jak na szkłach. Jeśli brak oznaczenia- oprawka nie posiada tej samej klasy co szkła. Nie, żeby był to jakiś wielki problem, zwłaszcza w goglach ale jednak- dostaniesz kiedyś w zaczep paska i Ci spadną- wtedy najlepsza szybka nie pomoże. Przypadek "jeden na milion" ale zawsze można napisać i dopytać.

Link to post
Share on other sites

Powała słabawo ogarnia więc podpowiadam: jeśli dana ochrona spełnia normę w tym przypadku B to spełnia ja tak samo produkt ESS, Bolle, Uvexa czy coś pod marką 3M.(...)

 

Może i tak, ale wolę dmuchać na zimne.

Poddaję się, ostateczni to nie moje oczy... :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...