Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprzęt dla zielonego


Recommended Posts

Muszę Ci wyjawić pewną tajemnicę:

MP5PDW, będzie mieć tak samo dobre wyniki jak CM.028, a pewnie nawet lepsze... :icon_mrgreen:

Może to i prawda, ale dopiero po wymianie gumki. W stockowym MP5 Galaxy, które widziałem HU nie działał i zasięg był biedny.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na dobrą sprawę każda nowa replika w cenie do powiedzmy tysiąca złotych kwalifikuje się do wymiany gumki. Niestety fabryczne gumki albo są mizernej jakości , a o ile są w okolicach przyzwoitości to z reguły są źle założone. Z kontrolą jakości złożenia repliki w tańszych wersjach bywa różnie.

 

Wojcieszy, z okularami i goglami jest tak, że w zasadzie powinno się je przed zakupem przymierzyć, bo nie wiadomo jak będą na buźce leżały. A i te Bolle i Uvexy są dobre, kwestia uwarunkowań indywidualnych.

Link to post
Share on other sites

Wojcieszy, z okularami i goglami jest tak, że w zasadzie powinno się je przed zakupem przymierzyć, bo nie wiadomo jak będą na buźce leżały. A i te Bolle i Uvexy są dobre, kwestia uwarunkowań indywidualnych.

 

Właśnie z tym przymierzaniem będzie problem... Chyba będę musiał pojechać do Wrocławia na 1 dzień i wszystko tam kupić... Bo mam zamiar jeszcze rękawice, kamizelkę itp.

Link to post
Share on other sites

Kamizelkę sobie daruj narazie bo co będziesz w niej przenosił? Batonik, strzykawka (szybkoładowarka), buteleczka wody i jeden dodatkowy mag zmieszczą się spokojnie w mundurze. Na małych strzelankach co pewien czas bywa się na respie więc resztę gratów można zostawić tam. Lepiej więc zaoszczędź i kup za pare tygodni coś, co na pewno Ci się przyda, a nie teraz kupisz tanią i "uniwersalną" kamizelkę w której połowę kieszeni będziesz miał pustą, a za pare miesięcy, gdy będziesz miał co włożyć do tych kieszeni okaże się, że rzeczy te nie mieszczą się do kieszeni.

Link to post
Share on other sites

Dostajesz hi cap z mp5. Co oznacza że szybko ładowarka się nie przyda. Ale czy z galaxiakiem nie dostaje się szybkoładowary ?

Hi capy to magazynki , do których wsypujesz kulki a potem kręcisz śrubką , żeby kulki zostały umieszczone na sprężynie.

Link to post
Share on other sites

Czy taka ochrona głowy będzie dobra ?

Hełm-

Pokrowiec na hełm-

Jeśli koniecznie chcesz się dodatkowo obciążać, obciążać "kieszeń" i lubisz się pocić, to sobie kup... :icon_confused:

Od lat używam wyłącznie baseballówki lub kapelutka i żyję... Daszek lub rondo dobrze ocieniają twarz i chronią oczy przed słońcem, hełm nie koniecznie. Przydaje się w CQB ale w lesie, to moim zdaniem, przerost formy nad treścią.

 

Ps

Poczytaj ostatnie posty Arenda i moje w temacie http://forum.wmasg.p...35-dobry-start/

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Będzie dobry, średnio wygodny ale da radę. Nie wyobrażam sobie gry bez nakrycia ochronnego głowy. W naszych realiach 2 kg hełm kontraktowy to niewygodna przesada (moim zdaniem), natomiast plastikowe repliki są w sam raz. Nie ciążą, a skutecznie chronią przed kulkami, gałęziami lub gruzem.

 

Kiedyś myślałem tak jak Powała, ale to się diametralnie zmieniło kiedy oberwałem dłuższą serię w bok głowy z SR25 (z 15-20m) która słaba nie była. Po 4-5 kulce obraz mi lekko ściemniał :icon_confused3: . Od tej pory noszę plastikową replikę hełmu, która mnie już kilka razy ochroniła przed niezłym dzwonem w mur/gałęzie oraz kulkami.

Link to post
Share on other sites
(...) Kiedyś myślałem tak jak Powała, (...)

Ja tak myślę od marca 2007 roku (debiut Mangusta w Konewce). Przez ten czas brałem udział również w kilku CQB (Piekary, Wistom) i tylko raz w tym czasie używałem hełmu (Piekary 2007 r., mój drugi występ w ASG) i nigdy więcej... nie mam zamiaru się "smażyć" w prodiżu. :icon_confused:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Nie rób tego, osłabisz tylko okulary, wytrzymają na pewno.

Tylko czemu przyciemniane, pogarszają obserwację, zwłaszcza w lesie i w budynkach, gdzie docieranie światła jest ograniczone. Najlepsze są bezbarwne, bo choć żółte wyostrzają kontrast, to są bardziej widoczne dla przeciwnika.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

I kolejny raz znalazłem inną replikę.

http://www.taniemili...ml#.U89sa-N_tA0

 

Czy to będzie lepsze od MP5 ?

Ma więcej FPS więc będzie lepsza od tej poprzedniej broni (chodzi mi o las :icon_biggrin:)

Te G36C prawie 2 razy więcej waży więc dla mnie to lepiej bo lubię ,,czuć" to co mam w dłoniach :icon_smile: Jak coś jest lekkie to dla mnie niewygodne :icon_biggrin:

 

Czy możecie ocenić te bronie w skali od 1/10 i napisać dlaczego taka ocena ?

 

I jakiej klasy jest ta replika ? I,II czy chińskie ?

Edited by Wojcieszy
Link to post
Share on other sites

I kolejny raz znalazłem inną replikę.

http://www.taniemili...ml#.U89sa-N_tA0

 

Czy to będzie lepsze od MP5 ? (...)

 

Od MP5K i PDW na pewno będzie miał lepsze parametry użytkowe. Krótkie MP5 mogą z czasem pozostać jako broń zapasowa, natomiast G36C jest do tej funkcji za duże i ciężkie.

Jeśli chodzi o inne modele MP5, różnica w parametrach będzie minimalna, ale G36 ma gearbox V.3 i tym góruje na tamtymi replikami. Jedyną wadą Gietek są drogie, wielkie, nieporęczne magazynki, ale to też można wyeliminować stosując adapter na "stanagi".

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...