Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

świeżak ma pytania


Recommended Posts

(...) A druga sprawa to nie ma co zbyt oszczedzać na replice. Po paru miesiacach tani chinczyk będzie się sypał i więcej czasu będziesz spędzał na szukaniu dlaczego nie działa, niz strzelaniu. Ofc to czarny scenariusz, ale na mojej pierwszej strzelance widziałem ludzi z chinczykami poklejonymi taśmą, a to coś nie strzelało, albo brak zasięgu, albo magi nie podawały.(...)

Piszesz tak, jakby to była reguła. Jakoś używam MP5SD6 [JG] od pięciu lat i tylko raz wystąpiła awaria.

 

Generalnie nie szkoda kupować najtańszego szajsu.

Tu masz rację - najtańszego faktycznie nie warto.

 

Ps

Poza tym nikt tu nie polecał replik za 100-200 zł... :icon_confused:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Nie spotkałem się z ograniczeniem liczby "targanych" replik... :icon_wink:

Rozsądek podpowiada - główna + boczna - ale raz widziałem oporządzonego "chamerykanina" (ciras z oryginalnymi płytami, hełm z noktowizorem, kamerą i latarką itp) z M16 w łapkach, Uzi na plecach i dwoma Coltami w kaburach udowych... :hahaha:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Nie spotkałem się z ograniczeniem liczby "targanych" replik... :icon_wink:

Rozsądek podpowiada - główna + boczna - ale raz widziałem oporządzonego "hamerykanina" (ciras z oryginalnymi płytami, hełm z noktowizorem, kamerą i latarką itp) z M16 w łapkach, Uzi na plecach i dwoma Coltami w kaburach udowych... :hahaha:

 

I niech zgadnę, zginął jako pierwszy ? :D

Link to post
Share on other sites

Nie spotkałem się z ograniczeniem liczby "targanych" replik... :icon_wink:

Rozsądek podpowiada - główna + boczna - ale raz widziałem oporządzonego "chamerykanina" (ciras z oryginalnymi płytami, hełm z noktowizorem, kamerą i latarką itp) z M16 w łapkach, Uzi na plecach i dwoma Coltami w kaburach udowych... :hahaha:

phi, raz? :)

Wystarczy mieszany "teren" i można zobaczyć stada takich "choinek". Na Raszówce (ZDolnoślązacy wiedzą o co chodzi) gdzie jest mnóstwo dużych budynków i akcje są często wewnątrz na zasadach CQB często się targa "armatę" na teren otwarty i coś słabego do budynku, oraz oczywiście pistolet (wiadomo,że pistolet nie służy do walki, tylko lansu :) ). Sam kiedyś miałem SR-25 (510 fps) + SR16 (310 fps) + HK USP w kaburze udowej + HK P8 na kamizeli (tak "wszelki wypadek") :) i wierz mi,że nie byłem jedyny :)

Link to post
Share on other sites

Tym się wlasnie rozni ASG od Painballu, sa zasady i trzeba je przestragac. Tak dostajesz kulka = przyznajesz się, Poprostu jesli ludzie nie beda przestrzegac zasad, nie ma sensu cala zabawa.

A wyobraz sobie zasady mil sim, gdzie przy trafieniu mozesz skonczyc rozgrywke, nie ma respa. Sa imprezy gdzie po trafieniu wyjmujesz karteczki i losujesz jaki masz typ rany, jedna z nich oznacza smierc, masz jedno "zycie". Nie mialoby sensu gdyby ludzie oszukiwali.

Z drugiej strony szkoda jak na 2 dniowej imprezie oberwiesz w ciag pierwszych 3h i mozesz zbierac sie do domu :icon_biggrin:

 

Jesli widzisz ze koles dostal i sie nie przyznaje, przelaczasz na full auto i walisz w klienta dluuga seria, az podskoczy, zazwyczaj dziala. Chociaz na Combacie kolega mowil ze mial sytuacje ze strzelal w kolesia a za drzewa "AAAAu ..... nie dostałem"

Edited by Ayyon
Link to post
Share on other sites

Zdaje się, że AnR w swoim Ersoftowym Kąciku Kawowym wspominał o gościu, który wybiegł na Borneo czy innym zlocie na otwartą przestrzeń, dostał serie z kilku replik, zakwiczał "ała, ała", a potem dodał "nie dostałem" i czmychnął w las.

Niestety, termintatorzy (czyli ci co się nie przyznają) zdarzają się, ale zazwyczaj można ich wyłapać. Jak się gościa przyłapie to się mówi co i jak - daje pierwsze ostrzeżenie, a drugim jest bilet do domu i kop w tyłek na pożegnanie. Trzeba jednak uważać bo często bywa też, że kogoś posądza się o terminatorkę, a gość serio nie wie, że dostał. Przykładowo - jeśli biegnę przez las czy inne krzaczory to słyszę głównie szelest liści. Wtedy jeśli dostanę z niezbyt mocnej repliki w element oporządzenia np. cargo to nie poczuję tego i przez hałas liści nie usłyszę. Pobiegnie więc dalej nieświadomy własnej "śmierci".

Niestety, ale często bywa też, że kogoś posądza się o terminatorkę mimo, że on nie dostał. Bywa tak, że jesteśmy pewni trafienia, ale mała gałązka odbije kulke, wiatr ją zdmuchnie albo akurat zdarzy się ten 1 na 100 (czy 1000) strzałów w którym kulka nagle skręci i pójdzie górą (a się to zdarza). Często potem jest wielkie aj waj, że "no przecież na klate mu celowałem! Musiał dostać! Terminator zafajdany!", a gość jest niewinny. Ostatnio kumpel był posądzony o termintarokę. Wersja strzelającego. "Wychyliłem się zza rogu i posłałem w niego długą serie z dwóch metrów, a ten fajfus się nie przyznał". Wersja kumpla "gość nawet nie wystawił głowy zza róg, a tylko lufę. Jak ją zobaczyłem to ręką ją od siebie odsunąłem. Koleś strzelał, a ja stałem obok. I chyba nawet kulki mu nie leciały bo ich nie słyszałem".

Link to post
Share on other sites
(...) Pobiegnie więc dalej nieświadomy własnej "śmierci".(...)

To nie terminator, to zombi... :hahaha:

 

Z zasady, jeśli nie poczuję trafienia a ktoś krzyczy do mnie, że dostałem - oznakowuję się czerwoną szmatą. Nie lubię "kwasów", to do niczego nie prowadzi.

Na terminatorów nie ma rady, zwłaszcza tych w "małpiatach" i "wodlandach" z pełnymi cirasami i obwieszonymi hełmami, są nieśmiertelni, bo przecież wydali na oporządzenie 4-6 tys. zł i dla czego mają schodzić na respa... :icon_question:

Takim schodzę z drogi i omijam na odległość - jeśli się tylko da.

 

Ale to nie temat o terminatorce.

 

Dla autora mam taką radę, do gry zabierz replikę główną >400 fps, do kabury pistolet <350 fps, a w bagażniku auta niech sobie czeka na swoje 5 minut replika awaryjna, na wszelki wypadek, gdyby główna odmówiła współpracy.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

I do znudzenia:

- nie używam nakolanników (raz tylko miałem) i żyję,

- rękawice używam tylko w budynkach i żyję...

:icon_biggrin: :icon_biggrin: :icon_biggrin:

 

Dziadziu, nie wszyscy jesteśmy masochistami :icon_mrgreen: :icon_biggrin:

 

Maxy

Pistolet taki sobie (mam alergię na berety tak samo jak samo jak Dziadek na eMki (znaczy na eMki też mam ale to inna sprawa))

 

Sklep natomiast do dupy.

Link to post
Share on other sites
Dziadziu, nie wszyscy jesteśmy masochistami :icon_mrgreen: :icon_biggrin:

Oj, nie wiedziałem, że mam takiego "dużego" wnusia... :icon_biggrin:

 

Maxy

Pistolet taki sobie (mam alergię na berety tak samo jak samo jak Dziadek na eMki (znaczy na eMki też mam ale to inna sprawa))

Sklep natomiast do dupy.

Zgadzam się w 100%%... :icon_confused3:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...